X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Застосування многогранників в житті"

Завантажити презентацію

"Застосування многогранників в житті"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

У XIII-XVII ст. багатогранники були основою архітектурних будівель. Найбільше застосовувалися куби, але в міру розвитку знайшли застосування й інші види багатогранників, такі як тетраедр.

Слайд 3

Єгипетські піраміди являють собою дивовижний приклад геометричної і математичної містики. Велика піраміда ( піраміда Хеопса ) має квадратну основу, в даний час довжини сторін дорівнюють: північна -230,25 м , південна - 230,4 , східна - 230,38 , західна -230,35 м. До втрати облицювання -232,5 м. Таким чином , периметр будівлі – приблизно 1 км . Площа основи піраміди -5,4 га ( 54 тисячі м2). Її висота -146,6 м. Об’єм всієї споруди – більше 2 500000 м3. Для порівняння: у ньому вільно може розміститися будь-який з європейських храмів, а з каменю, використаного в піраміді можна побудувати всі відомі храми Європи.

Слайд 4

На картині художника Сальвадора Далі «Таємна Вечеря» Христос зі своїми учнями зображений на тлі величезного прозорого додекаедра.Форму додекаедра, на думку древніх, мав ВСЕСВІТ.

Слайд 5

Голландський художник Моріц Корніліс Ешер (1898-1972) створив унікальні і чарівні роботи, в яких використано або показано широке коло математичних ідей. Правильні геометричні тіла - багатогранники - мали особливу чарівність для Ешера. У його багатьох роботах багатогранники є головною фігурою і в ще більшій кількості робіт вони зустрічаються в якості допоміжних елементів.

Слайд 6

ЦІКАВО Ікосаедр став темою суперечок біологів в їх суперечках щодо форми вірусів. Вірус не може бути зовсім круглим, як вважалося раніше. Щоб встановити його форму, брали різні багатогранники, направляли на них світло під тими ж кутами, що й потік атомів на вірус. Виявилося, що тільки один багатогранник дає точно таку ж тінь – ікосаедр.

Слайд 7

Правильні багатогранники - найвигідніші фігури. І природа цим широко користується. Кристали деяких знайомих нам речовин мають форму правильних багатогранників: куб передає форму кристалів кухонної солі NaCl; кристал сірчистого колчедана FeS має форму додекаедра; бор - ікосаедра .

Слайд 8

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика