X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Одиниці вимірювання часу

Завантажити презентацію

Одиниці вимірювання часу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Одиниці вимірювання часу Неліпович Лариса Степанівна, вчитель початкових класів Монастирищенської спеціалізованої школи-інтернату I - III ступенів “Обдарованість”

Слайд 2

День і ніч День і ніч – дуже помітні міри часу, витворені самою природою. І хоч по-науковому треба лічити час добами, у звичайному житті ми завжди вимірюємо його днями. А день – це час від сходу до заходу сонця.

Слайд 3

День і ніч Ми знаємо, що влітку дні довгі, ночі короткі, а взимку навпаки. Проте ми впевнені, що кожного ранку сонце зійде і кожного вечора зайде.

Слайд 4

День і ніч Але ж так відбувається не всюди. На Півночі – у Мурманську, на Таймирі і Чукотці, на островах Льодовитого океану – сонце взимку не з'являється багато-багато днів. Місяцями триває там темна полярна ніч.

Слайд 5

День і ніч Зате влітку на Півночі ночі не має. День триває тижні і місяці. Сонце на сходить і не заходить, а кружляє і кружляє по небу невисоко над горизонтом.

Слайд 6

День і ніч На великій частині Землі дні і ночі постійно чергуються. І все живе – рослини і тварини, птахи і комахи – зв’язане з оцим безкінечним процесом.

Слайд 7

Доба Доба – це час, протягом якого Земля обертається навколо своєї осі. Час, протягом якого проходить день і ніч. Починається вона опівночі в нуль годин.

Слайд 8

Доба Довгі роки доба була основною одиницею часу. Але потім виявили, що Земля обертається навколо своєї осі не дуже рівномірно і тривалість діб міняєтьсяі. Зміни ці дуже маленькі – тисячні частки секунди, однак сучасні наука і техніка не можуть допустити навіть таких неточностей.

Слайд 9

Секунда Тому, нині основна одиниця часу не доба, яку відлічує Земля, а секунда, котру відлічує точніший атомний годинник. Хід цього годинника перевіряють за зорями раз на рік.

Слайд 10

Ера Ера – подія, яка служить початком відліку часу, відліку років. Справжні ери ті, від яких ведуть лік років календарі.

Слайд 11

Ера У календарі, прийнятому в нашій країні, роки відлічують від події дня народження Ісуса Христа, якого вважають засновником християнської релігії. Цю подію тепер називають „наша ера”, скорочено „н.е.”.

Слайд 12

Місяць Місяць – не дуже визначена міра часу, від двадцяти восьми до тридцяти одного. Місяці не вигадані кимось, а відлічуються Місяцем, недарма і небесне світило, і міра часу в українські мові мають одну і ту ж назву.

Слайд 13

Місяць Як же Місяць їх лічить? Єдиним способом – рухаючись навколо Землі. Роки відлічує Земля, обертаючись навколо Сонця, а місяці – Місяць, обертаючись навколо Землі.

Слайд 14

Місяць Рух Місяця проявляється у змінах його зовнішнього вигляду.

Слайд 15

Місяць 12 місяців містять – 365 днів ( у високосний рік- 366 днів).

Слайд 16

Рік Рік – це час, за який Земля обертається навколо Сонця.

Слайд 17

Рік Пори роки – це весна, літо, осінь і зима. Саме вони становлять рік.

Слайд 18

Тиждень Тиждень – це сім днів.

Слайд 19

Хвилина Хвилина - невеликий проміжок часу.

Слайд 20

Година З 60 однакових хвилин складається година.

Слайд 21

Список використаної літератури konserg/ucoz.ua/load/40-1-0-1592 texreferat.com.ua astro-ifmi.org.ua/content/view/23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Математика