X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Завантажити презентацію

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВИНИКНЕННЯ ТА РОЗВИТОК КИЇВСЬКОЇ РУСІ Урок - узагальнення

Слайд 2

Поляни-Київ Древляни-Полісся, Волинь Сіверяни-по Десні й Сейму Тіверці-межир.Дністра та Пруту Хорвати-Прикарпаття Дуліби- верхів‘я Дніпра Уличі- на Дніпрі й Бузі Куявія Артанія Славія Державні утворення Антський союз Князь Дружина Старійшини Віче Слов‘яни. Скандинавське “РУСЬ”-- морський Іранське Річки Рось - (світлий) Праслов’ янське “Русь”-світлий , русий Русь Зростає роль Києва Географічне положення Перехрестя торгових шляхів Добре укріплення Сильна влада Києвичів Кий, Щек, Хорив і Либідь. Заснування Києва Служба Візантії Війна з аварами На Дунаї заснував Києвиць Союзи племен

Слайд 3

Аскольд (… 882) прийняв ……………(титул кагана, що рівний титулу імператора) здійснив……………(походи на Візантію: 860, 863, 865, 874) підписав……………(угоди й договори з ромеями) започаткував………(запровадження християнства)

Слайд 4

Новгородське князівство. Князь Рюрик (862-879) Київське князівство. Аскольд та Дір. Воювали з хазарами, печенігами, дунайськими болгарами. Походи на Візантію. 866р.- хрещення Аскольда та його Київська Русь. Держава східних слов’ян.

Слайд 5

Олег (882 – 912) приєднав………… (древлян, сіверян, радимичів, вятичів, дулебів) переміг…………… (хазарів, Візантію) підписав ………… (торговий договір з Візантією у 911 році)

Слайд 6

Держава «Київська Русь.» В 862 р. Рюрик почав княжити в Новгороді. Його вважають засновником великокняжої династії. В 879 р-. Він помер і князем став Олег . В 882 р.-він здійснив похід на Київ. Видаючи себе за купця, вбиває Аскольда і Діра і захоплює владу в Києві. Так розпочинається «Київська Русь». А.М.Васнецов. Варяги.

Слайд 7

Далекі походи Русів. Основну увагу русичі приділяли Царьграду (Конс-тантинополю). Ще в 860 р. Аскольд і Дір здійснювали походи на Візантію. Але самий знаменитий похід на Царьград здійснив Олег в 907р. Макет Константинополя Візантійці виплачують данину руським дружинникам.

Слайд 8

Князь Олег (882-912рр) Олег приєднав Олег уклав Олег переміг у битвах

Слайд 9

Ігор (912 – 945) воював………… (з печенігами) здійснив ……… (походи на Візантію 911 і 944) підписав ……… (невдалий договір з Візантією) намався підкорити повсталих…………… (древлян)

Слайд 10

Князь Ігор (912-945рр) Воював Печенігами Візантією (941р. 944р.) загинув 945р. Збір полюддя. Повстання в древлянській землі приєднав Древлян уличів

Слайд 11

Київ Дреговичі Кривичі Сіверяни Деревляни Квітень Листопад “Коли настає листопад, одразу ж їхні князі виходять з усіма росами з Києва і вирушають у полюддя. Годуючись там протягом зими, вони, починаючи з квітня, коли розтане крига на річці Дніпро, знову повертаються до Києва.” Візантійський імператор.

Слайд 12

Ольга(945-964) *помста дравлянам “Мудра” “рівноапостольна” Святослав(964-972) Син Ігоря і Ольги *приєднав в’ ятичів *о’ бєднав слов ‘янські землі Адміністративна реформа (посадив своїх синів) “Перший запорожець”, завойовник,хоробрий. Політика Зовнішня -поїздка до Візантії (хрещення) -посольство до Отона І Внутрішня Реформа -”урок”-розмір данини “погост”-місце збору данини Загинув у печенізькій засідці Розгромив Хазарський каганат Приєднав Дунайські землі Заснував Переяславець 971р. Облога Доростола Київ Болгарське царство Хазарський каганат Валзькі булгари Візантія 971р. Доростол Дреговичі В‘ятичі Древляни Яси косоготи

Слайд 13

Княгиня Ольга (945-969рр.) *Ввела розміри державної данини *Розділила територію на погости для збору данини *Розвивала дипломатію Видала статути.

Слайд 14

Князь Святослав. Наприкінці 50-х рр. X століття влада від Ольги перейшла до її сина Святослава. Нестор прославляє його як безстрашного полководця. Що захоплювало літописця в Святославі?

Слайд 15

Східний похід Святослава.

Слайд 16

Боротьба Святослава з Візантією.

Слайд 17

Загибель Святослава В 972 р. коли Святослав повертався до Києва, на нього напали печеніги, яких підмовили візантійці. Святослав загинув, а з його черепа печенізький каган зробив собі чашу для вина, яка була окована золотом.

Слайд 18

Як називалось місто в якому ви правили? На який час припадає ваше правління? Яким чином ви прийшли до влади? Яку політику ви проводили? Що зробили для утвердження Київської держави?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Історія України