X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини"

Завантажити презентацію

"Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Герої Радянського Союзу Дніпропетровщини

Слайд 2

Актуальність теми: В 2014р. Виконується 70 років з дня визволення українських земель від жорстоких лап окупантів; Ця війна була найкровопролитнішою і найжорстокішою з тих, які знає людство: - приблизно 5,3 млн. осіб загиблих українців; - 2,4 млн. українців було вивезено на примусову працю до Німеччини. Нові документальні джерела, дослідження вітчизняних і зарубіжних дослідників; Та найголовніше те, що і в наш час імена тих людей, подвиг яких з якихось причин залишився не поміченим; люди, які мешкають з нами поруч.

Слайд 3

Хронологічні рамки: ( 22 червня 1941р. – 9 травня 1945р.) Територіальні межі : - Охоплюють територію Дніпропетровської області, в сучасних кордонах; - Конкретно м. Марганець у сучасних межах;

Слайд 4

“ Тяжкі роки окупації ” 17 серпня 1941 року місто було окуповане німецькими військами; 907дня і ночі висіла над м. Марганцем темна ніч окупації; З початку окупації близько 500 родин було евакуйовані на схід СРСР; В будівлі колишньої дитячої поліклініки розташовувалося Гестапо; Фашисти замучили і розстріляли в Марганці понад 500 чоловік, тіла яких скидали поруч з будинком в яму (зараз на цьому місці братська могила у вигляді меморіалу з “Вічним вогнем"); В будівлі музичної школи було казино, де фашисти відпочивали і розважалися. За 2,5 роки окупації загинуло 665 мирних громадян та понад 2 тис військовополонених. За роки окупації жителям міста довелось проявити виключну мужність та витримку.

Слайд 5

Озираючись назад, ми завжди будемо пам'ятати тих, хто не щадив себе для перемоги над ворогом нашої Батьківщини. Георгій Жуков Йде з життя покоління героїв, воїнів, які захистили свою Батьківщину і європейські країни від фашизму. Але в пам'яті народній повинні залишитися імена і діяння Героїв Радянського Союзу, серед яких і наші земляки.

Слайд 6

Більше 79 років тому, 16 квітня 1934р., Засноване звання Героя Радянського Союзу. У роки війни понад 10 тисяч радянських солдатів і офіцерів були удостоєні цього вищого знака військової доблесті. У їх числі і жителі нашої області. За роки Великої Вітчизняної війни звання Героя Радянського Союзу було присвоєно 138-ми уродженцям і жителям Дніпропетровської області. Шістьом з них - двічі.