X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Речовини. Чисті речовини та суміші

Завантажити презентацію

Речовини. Чисті речовини та суміші

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Урок 5. Речовини. Чисті речовини та суміші

Слайд 2

Повторення вивченого 1. Що вивчає хімія? 2. Що називають фізичним тілом? 3. Що називають хімічною речовиною? 4. Наведіть приклади фізичних тіл і хімічних речовин. 5. З яких структурних частинок складаються речовини? 6. Згадаймо з курсу природознавства, чим відрізняються речовини одна від одної. 7. В якому агрегатному стані можуть перебувати речовини за нормальних умов?

Слайд 3

Властивості речовин Властивості речовин - це ознаки, за якими різні речовини подібні або відрізняються одна від одної Фізичні (агрегатний стан, колір, смак, запах, тепло-, електропровідність, розчинність у воді, Ткип, Тпл, ρ та ін.) Хімічні (здатність утворювати хімічні сполуки та взаємодіяти з іншими речовинами)

Слайд 4

Чим відрізняються чисті речовини від сумішей? Чи можна зустріти в природі чисті речовини? Наведіть приклади. Наведіть свої приклади сумішей. Суміші поділяються на однорідні й неоднорідні. Заповнимо таблицю: Однорідні Неоднорідні Частки речовин можна розрізнити (вода і пісок) Частки речовин не можна розрізнити (чай з цукром)

Слайд 5

Суміші, які можна розділити, використовуючи відстоювання і декантацію? Нерозчинних твердих речовин і рідини. Рідин, що не змішуються Фільтрування: нерозчинні речовини в рідині з використанням фільтрів — видаляє дрібні часточки нерозчиненої речовини. Випарювання і кристалізація: розчинні речовини в рідині (наприклад, сіль із розчину). Дистиляція: розділення розчинних одна в одній рідин (спирт і вода).

Слайд 6

Обладнання, яке потрібне для роботи з сумішами (посуд, фільтрувальний папір)

Слайд 7

Фільтри та фільтрувальний папір

Слайд 8

Запропонуйте способи розділення нижченаведених сумішей; назвіть необхідне обладнання. Група 1: сіль + вода + крейда; Група 2: рослинна олія + вода + сіль. (Вважати, що сіль не розчиняється в рослинній олії.) Група 3: залізний порошок + вода + пісок. Група 4: тирса + вода + спирт.

Слайд 9

Властивості хімічних речовин та сумішей Хімічні речовини Суміші За складом постійний непостійний За властивостями постійні залежать від складу За можливістю розділення фізично неподільні можна розділити фізичними способами

Слайд 10

V. Домашнє завдання Прочитати параграф. Відповісти на запитання до нього. Творчі завдання: 1) Запропонуйте спосіб розділення суміші: сіль + залізні ошурки + спирт + вода. 2) Складіть суміш із речовин з вашого оточення і запропонуйте спосіб її розділення.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Хімія