X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Органічні речовини

Завантажити презентацію

Органічні речовини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Вуглеводи – оксигеновмісні сполуки, склад молекул яких найчастіше відповідає загальній формулі Сn(H2O)m. Одна з хімічних властивостей більшості вуглеводів – гідроліз, у процесі якого внаслідок хімічної взаємодії з водою вони перетворюються на вуглеводи простішої хімічної будови. За цією ознакою вуглеводи поділяють на моносахариди, дисахариди та полісахариди. Моносахариди не підлягають реакції гідролізу. Найпоширенішими в природі є петози (містять 2 атомів Карбону в молекулі). Наприклад, рибоза – С6Н12О5. Дисахариди сполуки, молекули яких утворені залишками двох моносахаридів, на які вони гідролізуються. Наприклад, лактоза (молочний цукор), мальтоза (солодовий цукор). Полісахариди природні високомолекулярні вуглеводи з відносною молекулярною масою від кількох сотень до сотень тисяч. Найпоширенішими представниками є крохмаль і целюлоза.

Слайд 3

Слайд 4

Естери – продукти взаємодії карбонових кислот і спиртів. Жири – це естери трьохатомного спирту гліцеролу (гліцерину) і вищих карбоновіх кислот, наприклад:

Слайд 5

Слайд 6

Білки – природні полімери складної будови, мономерами яких є α-амінокислоти. Нуклеїнові кислоти (РНК – рибонуклеїнова, ДНК – дезоксирибонуклеїнова) – природні полімери, структурними ланками яких є нуклеотиди. До складу нуклеотиду входять сполучені між собою залишки азотистної основи – гетероциклічної сполуки з атомами Карбону й Нітрогену в циклі, моносахариду рибози С5Н10О5 чи дезоксирибози С5Н10О4 й отрофосфатної кислоти.

Слайд 7

Глюкоза (від грец. γλυκύς — солодкий) (виноградний цукор, декстроза), С6Н12О6 — важливий моносахарид; білі кристали солодкі на смак, легко розчиняються у воді. Знаходиться в соку винограду, в багатьох фруктах, а також у крові тварин і людей. М'язова робота виконується головним чином за рахунок енергії, яка виділяється при окисленні глюкози. Глюкоза отримується при гідролізі полісахаридів крохмалю і целюлози (під дією ферментів або мінеральних кислот). Використовується як засіб посиленого харчування або як лікарська речовина, при обробці тканини.