X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна на планеті Земля

Завантажити презентацію

Україна на планеті Земля

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Україна на планеті Земля

Слайд 2

Україна межує з:

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Наша Вітчизна гарна, багата й велика. Територія України займає площу 603,7 тис. км2. Своєю формою вона нагадує, серце, яке Дніпро ділить на дві частини. Коли розглядаємо географічну карту, то бачимо, що безліч голубих жилок пульсують на її просторах. Це - річки. А ще бачимо зелений і коричневий колір. Це - гори і рівнини.

Слайд 6

Низовини, височини і гори неоднакові за висотою і формами рельєфу. Піднятість рівнинної частини території України над рівнем моря становить у середньому 175 м. На Азово-Чорноморському узбережжі абсолютні висоти коливаються в межах 10-15 м, на височинах – 300-400 м. Гірські хребти досягають 1700-2000 м, і найвищою точкою всієї України є гора Говерла (2061 м) в Українських Карпатах.

Слайд 7

Рівнини Рівнини можуть бути як низовинами, так і високими плоскогір'ями. Більшість рівнин похилена в якийсь бік (до 5°). Рівнини - один з найважливіших елементів рельєфу суходолу та дна морів і океанів.

Слайд 8

Рівнини Є низовинні рівнини (низовини) з абсолютними висотами 0-200 м (Причорноморська, Придніпровська, Поліська) Підвищені рівнини (височини) з висотами понад 200 м (найбільші - Волинська, Подільська, Приазовська, частково Придніпровська). Підводні рівнини: шельфові рівнини Чорного та Азовського морів і рівнини дна Чорноморської западини.

Слайд 9

Поліська низовина Па півночі України розташована Поліська низовина, що має похил до річок Прип'яті і Дніпра. Висоти її не перевищують 200 м, тільки Словечансько-Овруцький кряж, що є припіднятим блоком Українського щита, піднімається до 316 м. На Поліській низовині є густа річкова сітка має хвилясту поверхню, на якій є горби і зниження

Слайд 10

Придніпровська низовина Розміщена між Дніпром на заході, Середньоросійською височиною на сході, пониззям Десни на півночі і гирлом Самари на півдні. Територія, прилегла до Дніпра, має майже ідеально плоску поверхню з середніми висотами 100-150 м. На північний і південний схід низовина поступово підіймається (найвища точка – 245 м) і стає хвилястою з високими вододілами і крутими схилами річкових долин.

Слайд 11

Причорноморська низовина Абсолютні висоти змінюються тут від 210-240 м на заході до 50-80 м на сході. Окремі ділянки поверхні лежать нижче Дуже розчленована глибокими (до 100 м) долинами річок та балками. Складовою частиною Причорноморської низовини є Північнокримська рівнина, поверхня якої поступово знижується до Сиваша. Абсолютні висоти її не перевищують 40 м над рівнем моря.

Слайд 12

Придніпровська височина Київська область В її східній частині виділяється своєрідний район — Канівські гори з висотами 230 м. Тут знаходиться могила генія українського народу Тараса Шевченка.     На півночі і півдні Придніпровська височина поступово переходить у низовини.     Придніпровська височина має слабогорбисту поверхню з середніми висотами 220-240 м. Найвища точка має позначку 321м.

Слайд 13

Приазовська височина На південному сході країни розташована Приазовська височина з висотами 150-300 м. Тут на поверхню виходять кристалічні породи, що утворюють підвищення, які в народі називають "могилами" (г. Бельмак-Могила, 324 м). В долинах річок, інколи, відслонюються граніти, а на вершинах залягають ліси.

Слайд 14

Подільська та Волинська височини У західній частині України розташовані Подільська та Волинська височини. Вони розділені рівниною Малого Полісся. Абсолютні висоти становлять 320-350 м (г. Камула, 471 м). На Волинській височині виділяється Мізоцький кряж, на Подільській – окремі масиви-гори: Кременецькі гори, Гологори, Розточчя, Опілля, Товтри (Медобори). Подільська височина є однією з найвищих частин всієї Східноєвропейської рівнини. Абсолютні висоти її перевищують 400 м. Рельєф Поділля дуже розчленований численними річковими долинами, ярами, балками, глибина яких сягає інколи 150 м. Волинська височина підіймається над рівниною Малого Полісся в середньому на 30-50 м. Абсолютні позначки на ній змінюються від 200 до 300 м.

Слайд 15

Донецька височина Її найвищу вододільну частину на південному сході називають Донецьким кряжем. Це горбиста височина, утворена декількома пасмами, складеними крейдяними породами.

Слайд 16

Середньоросійська височина На територію України заходить південно-західними відрогами Середньоросійська височина. Висота її в межах нашої країни не перевищує 236 м. Тут дуже багато ярів, балок. Хвилясте плато поступово знижується від 240 до 150м у південному та південне західному напрямках.

Слайд 17

Хотинська височина На межиріччі річок Пруту і Дністра розміщена Хотинська височина. З південного заходу на північний схід височина тягнеться на 50 км, з середніми висотами 350-400 м. Тут знаходиться найвища точка рівнинної частини України – г. Берда (515 м). Височина складена вапняками, глинами, гіпсами, поверхня її розчленована притоками річок Пруту і Дністра, які мають глибокі долини з крутими схилами. Більша частина височини вкрита буковими і дубово-грабовими лісами.

Слайд 18

Балки Ентомологічний заказник місцевого значення, об'єкт природно-заповідного фонду Харківської області загальною площею 5,0 га, що розташовано біля села Федорівка Нововодолазького району. Створено 1984 року. Заказник розташований на схилі балки південно-західної експозиції. Своєрідний ландшафт, піщані ґрунти та виходи підгрунтових вод зумовили різноманітність флори та рослинності з участю рідкісних і лікарських видів. Живе біля 50 видів корисних комах, є види, що занесені до Червоної книги України. Рослинність представлена формаціями типчаково-ковилових степів.

Слайд 19

Яри Яр - форма рельєфу з крутими схилами завдовжки до кількох кілометрів, глибина і ширина до кількох десятків метрів. Яр має вигляд лінійно витягнутої або розгалуженої вимоїни, утвореної під час весняного снігорозтавання і сильних дощів. В Україні яри найбільш поширені у лісостеповій і степовій зоні.

Слайд 20

Горби Пагорб, горб, пагорок, пригір — форма рельєфу, що піднімається над навколишньою поверхнею, але лише на обмеженій площі. Найчастіше горби мають чітко виражені вершини. Також часто пагорбами вважаються височини з похилими схилами, на відміну від скель, а інколи, для відрізнення від гір, вводиться поріг відносної висоти у 200 м.

Слайд 21

Гори Українські, або Східні, Карпати є частиною великої Карпатської системи. Їх середні висоти коливаються в межах 1200-1600м. Простягаються з північного заходу на південний схід в межах України на 270 км. Найвищою частиною Українських Карпат є масив Чорногора, де окрім Говерли (2061 м) є ще п'ять двохтисячників – Гутин- Томнатик (2016), Піп-Іван (2022), Бребенескул (2032), Ребра (2010), Петрос (2020).

Слайд 22

Гори Найвища точка Кримських гір – г. Роман-Кош (1545 м). В Криму є ще чотири вершини з відмітками понад 1500м – Демір-Капу, Зейтін-Кош, Кемаль-Егерек, Еклізі-Бурун.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія