X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Ресурси світового океану"

Завантажити презентацію

"Ресурси світового океану"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ресурси світового океану Підготувала: Ляпун Олена LOGO

Слайд 2

Світовий океан - неперервна водна оболонка Землі, що оточує материки й острови. Площа Світового океану становить 361 млн. км3, (71 % земної поверхні). В ньому зосереджено понад 1370 млн. км3 води, тобто 96,5% об'єму гідросфери.

Слайд 3

Складові Світового океану Океан Моря Затоки Протоки

Слайд 4

Тихий океан Атлантичний океан Північно-льодовитий океан Індійській океан складає майже половину площі Світового океану (178,7 млн. км2) і понад половини його об'єму (740 млн. км3); складає приблизно 1/4 частину Світового океану за площею (91,6 млн. км2) і об'ємом (330 млн. км3); складає дещо більше 1/5 частини Світового океану за площею (76,2 млн. км2) і об'ємом (283 млн. км3);  складає лише 1/25 частину Світового океану за площею (14,7 млн. км2) і 1/75 його частину за об'ємом (18 млн. км3).

Слайд 5

Світовий океан - джерело важливих для людства ресурсів. У ньому мешкають численні види тварин, а його води, дно і надра багаті на мінеральну сировину. Величезним є значення океану для транспорту

Слайд 6

Ресурси світового океану Світовий океан Енергетичні ресурси Мінеральні ресурси Біологічні ресурси

Слайд 7

Енергетичні ресурси Світового океану: енергія припливів і відливів; енергія океанічних течій; енергія морського прибою; енергія різниці температур поверхневих і глибинних вод.

Слайд 8

Серед енергетичних ресурсів найбільше використовується енергія припливів і відливів. Будівництво приливних електростанцій (ПЕС) можливе у вузьких і довгих затоках, де висота приливних хвиль досягає десяти і більше метрів (Франція, Великобританія, Росія, Канада, США, Норвегія, Аргентина та інші приморські країни).

Слайд 9

Слайд 10

Біологічні ресурси океанів - риби, кити, молюски (кальмари, мідії тощо), ракоподібні (краби, креветки, кріль тощо), деякі види водоростей, що використовуються для виробництва продуктів харчування і одержання цінних речовин для різних галузей промисловості, сільського господарства, медицини.

Слайд 11

Мінеральні ресурси океану поділяються на: ресурси вод (у морській воді є майже всі хімічні елементи; крім того, з неї щорічно видобувають мільйони куб. м прісної води); ресурси дна: залізомарганцеві конкреції, рудоносні мули, донні розсипи; ресурси надр: 90% усіх корисних копалин, що видобуваються з морського дна, становлять нафта і газ. У 1990 році їхня частка наблизилася до 1/3 від загальносвітового видобутку. Прикладом морської нафтоіндустрії є Перська, Венесуельська, Мексиканська затоки, шельф Північного моря.

Слайд 12

Слайд 13

Океан - це також «легені» планети. Він забезпечує основну частину регенерації кисню (на суходолі таку я роль відіграють ліси) і є своєрідним регулятором температури на земній кулі.

Слайд 14

Дякую за увагу LOGO

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія