X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Європа на українській мові

Завантажити презентацію

Європа на українській мові

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЄВРОПА

Слайд 2

Європа — частина світу, твірна разом з Азією материка Євразія. Площа близько 10 млн. км. кв. Населення 732 млн. чоловік. Омивається Атлантичним і Північним Льодовитим океанами і їх морями. Площа островів близько 730 тис. км. кв. На півострови доводиться біля 1/4 території Європи (Кольський, Скандинавський, Піренейський, Апеннінський, Балканський)Середня висота близько 300 м,максимальна — 5642 м (м. Ельбрус). Найвища гора Західної Європи - Монблан (4807 м). Переважають рівнини (великі — Східно-європейська, Середньоєвропейська, Середньо- і Ніжнедунайськая, Паризький басейн), гори займають біля 17 % території (основні — Альпи, Карпати, Піренєї, Апенніни, Уральські гори, Скандінавські гори, гори Балканського півострова). Вулкани, що діють, є в Ісландії і Середземномор'ї. На більшій частині території клімат помірний (на заході— океанічний, на сході — континентальний, з сніговою і морозною зимою), на північних остро- вах — субарктичний і арктичний, в Південній Європі — середземноморський. На островах Арктики, в Ісландії, Скандінавських горах, Альпах — заледеніння (площа понад 116 тис. км. кв). Основні річки: Волга, Дунай, Урал, Дніпро, Дон, Печора, Кама, Ока, Біла, Дністер, Рейн, Ельба, Вісла, Тахо, Луара, Дунай, Одер. Крупні озера: Ладозьке, Онежське, Чудське, Венерн, Балатон, Женевське. На островах Арктики і уздовж узбережжя Північного Льодовитого океану — арктичні пустелі і тундра, південніше — лісотундри, тайгові, змішані і широко- листяні ліси, лісостепи, степи, субтропічного серед- земноморського лісу і чагарники; на південному сході — напівпустелі. ВІДОМОСТІ ПРО ЄВРОПУ

Слайд 3

У Європі розташовано (повністю або частково) 50 держав. Це Австрія, Албанія, Андорра, Білорусія, Бельгія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Ватикан, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Гібралтар, Греція, Данія, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, частина Казахстану, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Македонія, Мальта, Молдавія, Монако, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Російська Федерація (ок. 2/3 території Європи), Румунія, Сан-Маріно, Словаччина, Словенія, частина Туреччини, Україна, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Естонія, Югославія (включаючи Сербію і Чорногорію). Слід мати на увазі, що оскільки традиційно географічними кордонами Європи і Азії вважаються Кавказький хребет і чорноморські протоки, включення Азербайджану, Вірменії, Грузії і Кіпру в список країн Європи грунтується перш за все на політичних, економічних і культурних міркуваннях і не є однозначним.

Слайд 4

ЗАХІДНА ЄВРОПА Європу зазвичай ділять на Північну і Південну, Західну і Східну, а також Центральну. Ділення це задоволено умовно, тим більше що тут вступають в дію не лише чисто географічні, але і політичні чинники. Деякі країни, залежно від «точки зору», можуть зараховуватися до різних груп держав. Західна Європа - частина Європи, що географічно включає територію Франції, Бельгії, Нідерландів, Люксембурга, Великобританії і Ірландії. Під час холодної війни під Західною Європою розуміли капіталістичні країни Європи, які протистояли соціалістичним країнам Східної Європи. Сьогодні це поняття часто використовується для стран-членів Європейського Союзу і НАТО. Історично, Західна Європа є ядром Західної цивілізації. Основні її відмінності (наприклад. від східної Європи) - це панування в релігійній сфері католицизму і протестантизму, наявність плюралістичних демократій в політичній сфері, а так само розвиток цивільного суспільства природним чином.

Слайд 5

ПІВНІЧНА ЄВРОПА Північна Європа - частина Європи, що включає країни Скандінавського півострова (Норвегія, Швеція, Фінляндія), а так само прилеглу до них Данію і острівну державу Ісландія. Останнім часом так само популярним стає поняття “Нової Північної Європи”, яка включає в свої рамки “традиційні” п'ять країн Півночі Европи, країни Балтії, Росію (у першу чергу її північно-західні регіони), а також Польщу і Німеччину (райони, що примикають до Балтійського моря). Країни північної Європи не можуть похвастатися багатою рослинністю, проте їх сувора і в той же час романтична північна природа, незіпсована грубим людським втручанням, їх багаті міста, що володіють всіма гідністю цивілізації, їх бурхлива історія, а також високий рівень життя залучають туристів з багатьох країн світу.

Слайд 6

ПАМ’ЯТКИ КРАЇН ПІВНІЧНОЇ ЕВРОПИ Норвегія - головний скарб країни - її природа. Тисячі затишних бухт і фьордів опоясують її побережжя, невисокі гори, покриті лісами і лугами, створюють неповторний колорит. Тисячі чистих озер і річок дають унікальну можливість насолоджуватися рибалкою і водними видами спорту. У фьорди скелі прямовисною стіною здіймаються на десятки метрів вгору, а вода буває така тиха, що нагадує відшліфовану поверхню смарагду.

Слайд 7

Швеція - країна контрастів. Сніг і сонце, гори і архіпелаги, холодний клімат та душевне тепло, тисячолітні традиції і сучасні технології. Фантастичні шхери і дивні береги, що протягнулися на 2700 км. серед хвилястих просторів, глухих лісів і тисячі озер.

Слайд 8

Фінляндія знаменита своїми озерами, Північним сяянням, магічною Лапландією Санта Клауса, ясним зоряним піднебінням і білим снігом.

Слайд 9

Данія - це фьорди і затоки, дюни і кручі, прохолодні тінисті букові ліси, красиві озера і широкі лісисті рівнини. Це старовинні маєтки, живописні села і міста, замки і пам'ятники минулих століть. Але, найголовніше, жодне місто на світі не розповість Вам стільки казок, скільки їх розповідає своїм гостям Копенгаген, місто сажотрусів, Снігової Королеви і Принцеси на горошині.

Слайд 10

Ісландія - у будь-якому куточку країни Ви відчуєте надзвичайну енергію, витікаючу від величних гір і фьордів, що зачаровують, енергію сліпучого сонця влітку і північного сяяння зимою; притягуючу силу холодної краси льодовиків і лави, застиглої в химерній формі на дні глибоких каньйонів.

Слайд 11

ПІВДЕННА ЄВРОПА Південна Європа - частина Європи, розташована на її Півдні, на Березі Середземного моря. До Південної Європи як правило включають країни Піренейського півострова (Португалію, Іспанію, Андорру), Монако, країни, розташовані на Апеннінах (Італію, Ватикан, Сан-Маріно), Грецію, а так само острівні держави Мальту і Кіпр. Інколи до складу Південної Європи так само включають Хорватію, Чорногорію, Сербію, Албанію, Македонію і європейську частину Туреччини. Південна Європа відома своїм м'яким кліматом, багатою історією і теплими водами Середземного моря. Все це робить цей регіон популярним містом пляжного, екскурсійного і лікувального відпочинку. Тут туристи можуть насолодиться ласкавим морем, дивовижними ландшафтами, достатком плодів, вина і оливкового масла, історичними пам'ятниками всесвітнього значення, тисячами всіляких мінеральних, термальних і грязьових джерел. При одній згадці про країни Середземномор'я уява малює залиті сонцем береги, що збігають до блакитного моря. Повітря напоює ароматом сосен і запашних трав, а вікові оливкові дерева, немов беззмінні вартові, стійко переносять пекучу літню спеку. Далі від прибережної смуги їх змінюють апельсинові гаї, виноградники, пшеничні поля і пасовища. Далі підносяться гори, увінчані сніговими шапками. Ці дивні за природною різноманітністю країни - колиска західної цивілізації - повні яскравих фарб, а місцеве населення відрізняють щира веселість і смак до життя.

Слайд 12

СХІДНА ЄВРОПА Східна Європа - частина Європи, що характеризує її східні території. Як термін “східна Європа” немає строгого визначення і чітких кордонів. Її територія мінялася з ходом історії. Так, під час холодної війни до східної Європи відносили всі країни радянського блоку. Після закінчення холодної війни, багато країн стали відносити до інших регіонів. Згідно визначенню ООН, до Східної Європи входять наступні держави: Білорусія, Болгарія, Угорщина, Молдавія, Польща, Румунія, Росія, Словаччина, Україна і Чехія. Історично, засадничою рисою східної частини Європи частенько вважається вплив східних цивілізацій (від Візантії до монгольського панування на Русі і Османові на Балканах). Найбільш розповсюджина релігія на сході - православ'я.

Слайд 13

ЦЕНТРАЛЬНА ЄВРОПА Центральна Європа - частина Європи, розташована в її центрі. З географічної точки зору Центральна Європа включає наступні європейські країни: Австрія, Угорщина, Німеччина, Польща, Словаччина, Чехія (Польщу, Словаччину і Чехію так само відносять і до Східної Європи), Ліхтенштейн, Словенія, Швейцарія. Проте сьогодні, термін "Центральна Європа" поступово переходить із статусу історіко-географічної метафори до статусу геополітичного поняття, що включає пояс держав від Балтики до Адріатики і вказуючого на подібність їх історичної долі і спільність перспективи.

Слайд 14

Історія виникнення знаку центра Європи В 1885-1887 роках у Верхнетісянській улоговині (Закарпаття тоді знаходилося у складі Австро- венгрії) проводилося вивчення місцевості з метою будівництва залізниці "Рахов-Сигет", В процесі виміру інженери з'ясували, що десь в цій місце вості може знаходитися географічний центр Європи. Для точного встановлення сюди було запрошено учених з Відня, вони після ретельної перевірки і визначили місце знаходження центру Європи. Цей знак пережив дві світові війни і дійшов до нашого часу в своєму первинному вигляді, але оскільки він виглядає дуже скромно, його було вирішено доповнити ще одним знаком. 27 травня 1977 р. біля старого знаку була побудована стела заввишки 7,2 м. Паралельні лінії стели символізують чотири країни світла. Порожнеча між розбіжно стями ліній створює враження цілісної єдності і центральності. Вісь, яка проходить посередині підсилює центр композиції. На висоті 6 м. встановлена куля, яка символізує планету Земля і несе технічне навантаження - сполучає пластини роблячи стелу стійкіше. Проте останнім часом знову розгорілася дискусія про місцерозташування центру Європи. Фахівці з Інституту географії Франції провели нові виміри і заявили, що географічний центр континенту розташований біля Вільнюса. Французька академія наук навіть видала уряду Литви відповідний сертифікат. Всплеск наукових дискусій довкола географічного центру Європи влади Закарпаття вирішили використовувати прагматично: звернулися до Віктора Ющенка і уряду з проханням пустити прямий залізничний поїзд з Києва в Рахов. А московський науково-популярний журнал «Астролог» опублікував статтю Олени Копилової «Карпати — центр Європи. Астрологічні дослідження географічного місця з координатами 24 градуси східної довготи і 48 градусів північної широти, як перехрестя європейських доріг в еру Водолія».

Слайд 15

ОСОБЛИВОСТІ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КУЛЬТУРИ Періодизація культури Європи Культура Європи підрозділяється на ряд історичних етапів: культура епохи античності, культура середньовіччя, культура відродження, культура нового часу, культура ХХ століття. Сучасна культура Європи В другій половині ХХ століття виникло таке нове поняття як масова культура - характерне явище ХХ ст., викликане масовим виробництвом і масовим вжитком. Охопила всі сфери життя і з найбільшою повнотою виявилася в молодіжній субкультурі (рок-музика). Помітно посилилася з розвитком засобів масової інформації, загальної письменності і інформаційних технологій. Нові напрями в сучасній культурі: Модернізм ( з явним впливом екзистенціалізму) – твори Сартра. Камю. Авангардистські твори Э. Іонеську, С. Беккета, Х. Борхеса, Х. Кортасара, Г. Маркеса. Постмодернізм – з'явився після Другої світової війни в результаті «великого страху» перед майбутнім людства. Постмодернізм своєчасно позначив всі больові точки індустріального суспільства і проблеми переходу до постіндустріальної цивілізації. Нью-йоркська школа (1945-1960) – абстрактний експресіонізм Дж. Поллока ,А. Горького ,У. Кунінга і ін. Європейська школа (1945-1960) – П. Пікассо, М. Тапі ,Ж. Матье, В. Леже, Р. Гуттузо, Ж. Дюбюфе і ін. У архітектурі – Ле-Корбузье, О. Німейер, В. Гропіус і ін. На початок 90-х рр. постмодернізм став слабшати, поступаючись місцем новим реаліям соціо-культурного життя країн Заходу. Молодіжна субкультура – широкий рух проти егоїзму і грубого матеріалізму буржуазного суспільства («бітники», «хіппі», «панк-культура», рок-культура і інший перебіг молодіжного руху).

Слайд 16

НАСЕЛЕННЯ ЄВРОПИ На початок 2003 р. населення Європи складало близько 814 млн чоловік, з яких 803,5 млн, — жителі країн, що входять до складу Поради Європи. Доля європейського населення в світі продовжує знижуватися у зв'язку з низькою народжуваністю. Очікується, що дана тенденція збережеться найближчими роками. Приріст населення залежить від таких показників, як народжуваність, смертність і міжнародна міграція. Таким чином, зміни в цих показниках визначають загальну чисельність населення в майбутньому і впливають на його літо-половий склад. Всі страни-участники минули різні фази демографічного розвитку, прийшовши до ситуації, коли рівень народжуваності нижчий рівня відтворення населення, а смертність низька. Протягом останніх декількох десятиліть істотно знизилася смертність. У більшості країн Європи темпи її зниження були значнішими серед літнього населення, де помітно збільшилася тривалість життя. Загалом, в країнах західної, північної і південної Європи люди стали жити довше. Дитяча смертність знижується у всіх країнах Європи. Показник складає близько 5 на 1 тис. тих, що народилися живими в західній Європі, але вище — в країнах східної Європи. У Румунії, Молдові, Росії, Україні, Білорусі і Кавказькому регіоні дитяча смертність складає 10 – 20 на 1 тис. тих, що народилися живими. Проблема старіння населення для Європи стоїть гостріше, ніж для інших континентів. Прогнозується, що відбувається «демографічна революція» продовжиться найближчими роками і доля осіб літнього віку в загальній структурі населення підвищиться, до чого суспільство повинне буде пристосовуватися. Активне постаріння населення або концепція .«Суспільство для всіх віків» — важлива тема для обговорення серед державних діячів, що зачіпає такі проблеми, як робота і пенсія, матеріальний добробут, структура сім'ї і межпоколінна передача. Швидше за все, дискусії по цих проблемах загостряться у зв'язку з тим, що старіння населення стає більш вираженим. Європейські країни розрізняються між собою за географічною площею і кількістю населення. У найменшій по кількості населення країні — Сан-Маріно — проживає лише 28 200 чоловік, в той же час в Російській Федерації налічується близько 143 млн громадян. У більшості (двадцяти чотири) країн — членів Поради Європи чисельність населення не перевищує 8 млн: у 7 з них складає менше 1 млн чоловік (Сан-Маріно, Ліхтенштейн, Андорра, Ісландія, Мальта, Люксембург і Кіпр), в 13 — 1 – 5 млн чоловік. У 10 країнах — учасників Поради Європи проживає 8 – 20 млн чоловік, в 4 — 20 – 50 млн (Румунія — 22 млн, Польща — 38 млн, Іспанія — 40 млн, Україна — 49 млн). Більше половини населення країн, що входять в Пораду Європи, доводиться на країни з більш ніж 50 млн жителів: Італія (56,3 млн), Франція (59,6 млн), Великобританія (60 млн) і Російська Федерація (143 млн). На долю останньої з названих країн доводиться 18%, або майже п'ята частина загального населення країн Поради Європи.

Слайд 17

ЧУДЕСА СВІТУ В ЄВРОПІ В Європі знаходяться два из сьоми чудес світу.Один з яких Ейфелева башня. Ейфелева башня (фр. la tour Eiffel) — сама впізнанна архітектурна пам'ятка Парижа, всесвітньо відома як символ Франції, названа на честь свого конструктора Густава Ейфеля і що є местомом паломництва туристів. Сам конструктор називав її просто — 300-метровою баштою (tour de 300 metres). У 2006 році на башті побувало 6 719 200 чоловік, а за всю її історію — 236 445 812 чоловік.Тобто башта є самою відвідуваною пам'яткою світу.Цей символ Парижа замислювався як тимчасова споруда — башта служила вхідною аркою паризької Всесвітньої виставки 1889 років. Від сноса (через 20 років після виставки), що планувався, башту врятували радіоантени, встановлені на її верху, — це була епоха впровадження радіо.

Слайд 18

Другий це туннель під Ла-маншом.Євротунель,або тунель під Ла-маншом (фр. le tunnel sous la Manche, англ. the Channel Tunnel або Euro Tunnel) — тунель, що сполучає континентальну Європу з Великобританією. Одна з найбільших будов XX століття і символ Європи, що об'єднується, у свій час він утримував звання найпротяжнішого тунеля в світі. Був відкритий 6 травня 1994 року. Тунель має протяжність близько 51 км., з них 39 км. — безпосередньо під дном моря. Американське суспільство цивільних інженерів (American Society of Civil Engineers) оголосило Евротунель одним з семи чудес сучасності.

Слайд 19

МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ ЄВРОПИ

Слайд 20

Співдружність незалежних держав — організація, що складається з 12 колишніх республік Радянського Союзу (окрім країн Прибалтики). СНД не володіє наднаціональними повноваженнями і є більшою мірою символічною організацією, що діє у сфері координації взаємодії між странами-учасниками Співдружності. Головними цілями СНД є здійснення співпраці в політичній, економічній, екологічній, гуманітарній, культурній і інших областях; мирне вирішення суперечок; міждержавна кооперація і інтеграція; захист прав і свобод громадян стран-членів. Головними темами обговорення залишаються плани по створенню єдиного ринку на ЄС, а також боротьба з трансграничною злочинністю. Основний чинник, стримуючий розвиток в рамках СНД, — територіальні спори, пов'язані із змінами кордонів усередині СРСР. Ще до утворення СРСР Азербайджану був відданий Нагірний Карабах, Грузії — південна частина Осетії. Після утворення СРСР Україні була передана Кримська область Росії, а до складу Росії замість цього увійшла Слобідська Україна (частина Білгородською, Воронежською обл.) і частина теперішньої Ростовської обл. і Краснодарського краю; і частина Білорусії — території з такими містами, як Гомель, Могильов, Вітебськ, із складу Росії були виключені Казахстану з російським населенням більше 4 млн чоловік, Абхазія (до цього що полягала у федеральних стосунках з Грузією під загальною назвою Грузинською РСР) була включена в склад Грузії, із складу України була виключена Молдавська РСР (приблизна територія Придністров'я).

Слайд 21

Слайд 22

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Географія