X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дніпро

Завантажити презентацію

Дніпро

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ДНІПРО Річка яка протікає по Східно-Європейській рівнині і бере початок у Росії на Волдайській височині

Слайд 2

Мой Днепр Запах волны. Слепой закат. И плеск волнующий Днепра; Память: лишь чуточку утрат Я вспомню. Чудная пора! Лежать вот так на берегу И слушать звук живой воды… Я эту память сберегу - Быть здесь - похоже на мечты! Кристальных вод поток беспечный Уносит мысли просто вдаль, И кажется жизнь бесконечной, Как гладь воды, её хрусталь… Любимый Днепр! Любимый город! Небо! Любимые холмы! Золото глаз, зелёный ворот - И в Рае не забудем мы!!!  

Слайд 3

ДНІПРО С Валдайских холмов, где дубы седоусы, Струится Днепро сквозь леса. В нем щедрость России, лазурь Белоруси, Степей украинских краса. ( Й. Косарев)

Слайд 4

Дніпро  (  вимова; старослов. Дънѣпръ; біл. Дняпро, рос. Днепр,  лат. Danapris, поетична назва — Славу тич[3][1]) — третя за довжиною й  площею басейну ріка Європи (після Волги й Дунаю), найдовша ріка України. Довжина Дніпра в природному стані становила 2 285 км, тепер (після побудови каскаду водосховищ, коли в багатьох місцях випрямили фарватер) — 2 201 км; в межах України — 981 км² Площа басейну — 504 тис. км², з них в межах України — 291,4 тис. км². Витік БолотоАксенінськийМох напівденнихсхилах Валдайськоївисочини (Росія)

Слайд 5

Слайд 6

Шлях до витоку Дніпра

Слайд 7

Слайд 8

НАРОДЖЕННЯ Ніхто не знає і донині, Коли у пітьмі давніх літ Струмок в болотяній долині Уперше вихлюпнув на світ. І, розливаючи озерце Навкруг дзвінкого джерела, Вода, мов кров з живого серця, Уперше в травах потекла. Тоді, продерши стежку в хащі, Серед болотяних кущів, Підповз помалу велет-ящір І лапи в воду умочив. Не знав струмок своєї сили, Не знав, що десь там, у степах, Йому вітри мостили схили І скелі відступали шлях. Струмок звивався у долині, Світив на сонці серебром. Він потече по Україні! Він буде зватися Дніпром!   Марія Пригара

Слайд 9