X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Закон Паскаля. Сполучені посудини

Завантажити презентацію

Закон Паскаля. Сполучені посудини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Властивість води — передавати тиск, що здійснюється на її поверхні (у бочці) по всьому об’єму, кожній точці стінки або дна бочки.

Слайд 3

Тиск, здійснюваний зовнішніми силами на рідину або газ, передається без зміни в кожну точку рідини або газу. Це твердження називають законом Паскаля.

Слайд 4

Властивістю рідини передавати в усі сторони здійснюваний на неї тиск пояснюється явище «гідростатичний парадокс». Пояснюється гідростатичний парадокс тим, що оскільки гідростатичний тиск р завжди нормальний до стінок посудини, силатиску на похилі стінки має вертикальну складову p1, що компенсує вагу зайвого, порівняно з циліндром 1, об’єму рідини в посудині 3 і вагу відсутнього, порівняно з циліндром 1, об’єму рідинив посудині 2. Сила, з якою рідина тисне на дно посудини, не залежить від форми посудини, якщо посудини мають однакову площу дна й однакову висоту стовпа рідини.

Слайд 5

Посудини, що мають загальну частину, що з’єднує їх, називають сполученими. Якщо подумки проведемо через середину трубки, що з’єднує дві посудини, вертикальну площину, то тиски ліворуч і праворуч від площини будуть рівні p1 й p2. Нерухома однорідна рідина у сполучених посудинах будь-якої форми встановлюється на одному рівні.

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Питання 1. Яку властивість рідин і газів пояснює дія закону Паскаля? 2. Які приклади сполучених посудин ви можете навести? 3. Як розташовується однорідна рідина в сполучених посудинах? 4. Як зміниться розташування рівнів у сполучених посудинах для неоднорідних рідин? 5. Яке практичне застосування сполучених посудин? Наведіть приклади сполучених посудин у побуті.