X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сила у фізиці

Завантажити презентацію

Сила у фізиці

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тим, хто вчить фізику, Тим, хто любить фізику, Тим, хто знає фізику, Тим, хто ще не знає, що він любить фізику, Даний урок присвячується.

Слайд 2

Зосередьмося! Пригадаємо вивчене… Скласти асоціативний кущ

Слайд 3

Зосередьмося! Пригадаємо вивчене…

Слайд 4

Знати необхідно не тому, щоб тільки знати, але для того, щоб навчитися робити.

Слайд 5

Карта подорожі замок НЕРОЗГАДАНИХ ТАЄМНИЦЬ місто Теоретик Школа замок ІСТОРИЧНИЙ місто МИСЛИТЕЛІВ

Слайд 6

Усвідомлюємо навчаючись… Чому всі тіла падають на Землю?

Слайд 7

Як поводять себе тіла, що падають, в реальних умовах?

Слайд 8

Як поводять себе тіла, що падають, в реальних умовах? Аналогічно руху падаючого диску можна розглядати рух падаючого вниз парашутиста при стрибку з літака з великої висоти.

Слайд 9

Усі тіла , що перебувають на Землі або поблизу , взаємодіють з нею: Земля притягує тіла, а вони притягують Землю

Слайд 10

Пізанська вежа Ще в давнину Галілей, спостерігаючи за дослідами, припустив, що якби не було опору повітря зовсім , всі тіла падали б однаково. Щоб перевірити своє припущення, Галілей кинув з Пізанської вежі одночасно кулю й гарматне ядро. Хоча їхні маси відрізняються в багато разів, куля та ядро впали практично одночасно, підтвердивши припущення Галілея.

Слайд 11

Трубка Ньютона Через опір повітря перо «безнадійно відстало» (а). Безповітряна трубка (б). В останньому експерименті два тіла досягли дна трубки одночасно

Слайд 12

Вільне падіння падіння тіл за відсутності опору повітря Виміри показують, що в разі вільного падіння швидкість тіла щосекунди збільшується на 9,8 м/с.

Слайд 13

Сила тяжіння сила, з якою Земля притягує до себе тіло. Краплі дощу падають униз під дією притягання Землі

Слайд 14

Модуль сили Сила тяжіння прямо пропорційна масі тіла F=mg g=9,8 Н/кг – прискорення вільного падіння

Слайд 15

Скарбничка цікавих фактів У різних точках планети Відомо, що прискорення вільного падіння на полюсі й на екваторі має різне значення. g полюс = 9,83 Н/кг g екватор = 9,73 Н/кг gМісяць=1,6 Н/кг gМарс=3,7 Н/кг

Слайд 16

Який напрям має сила тяжіння ?

Слайд 17

Замок Історичний Ньютон

Слайд 18

А чи знаєте ви… Внаслідок притягання Землі до Місяця на Землі виникають припливи і відпливи

Слайд 19

Секрети природи Крім планет з їх супутниками, навколо Сонця рухаються маленькі планети, які ще називають астероїдами.

Слайд 20

Секрети природи Найбільша з них - Церера - має статус карликової планети і за радіусом майже в 20 разів , а за масою в 7500 разів менша від Землі. Сила тяжіння на ній така мала, що людина, відштовхнувшись від поверхні планети, могла б полетіли з неї.

Слайд 21

Фізика в літературі К. Е. Ціолковський Оповідання „ Шлях до зірок,, „ На Землі я можу вільно нести ще одну людину такої самої ваги, як я. На Весті так само легко можу нести в 30 разів більше. На Землі я можу підстрибнути на 50см. На Весті таке саме зусилля дає стрибок на 30м. Це висота десятиповерхового будинку або величезної сосни. Там легко перестрибувати через рівчаки і ями завширшки з чималу річку. Можна перестрибнути через 15-метрові дерева і будинок. І це без розгону…”

Слайд 22

місто МИСЛИТЕЛІВ І група Юні Ньютони ІІ група Непосидючі Галілеї

Слайд 23

Обчислити силу тяжіння, що діє на цих тварин?

Слайд 24

І група На хлопчика діє сила тяжіння 200 Н. Яка маса цього хлопчика? ІІ група Яку силу має прикласти п'ятикласник, щоб утримати в повітрі трьох першокласників загальною масою 53 кг.

Слайд 25

Зверніть увагу!!! Якби сила тяжіння на Землі раптово зникла, то всі неукріплені на її поверхні тіла за будь - якого малого поштовху порозліталися б у всі боки в космічному просторі.

Слайд 26

Замок НЕРОЗГАДАНИХ ТАЄМНИЦЬ

Слайд 27

Склади слово Силу, з якою Земля притягує до себе всі тіла, називають... (з відповіді 4 б.,поставити в 4 клітинку) Буквою F позначають ... ( 1б., в 2кл., 4 б.,в 1кл.) 3 Буквою g позначають ... вільного падіння ( 1б.в З кл.) Напрям, значення,точка прикладання – основні …сили ( з відповіді 1 б. в 5 кл.) і с у п х

Слайд 28

Слайд 29

Підсумовуємо Червоний – урок цікавий Синій – хочемо таких уроків Зелений – урок результативний Чорний – урок не цікавий

Слайд 30

Працюємо вдома Вивчити § 18 Виберіть завдання за рівнем складності Синій – початковий рівень Зелений – середній рівень Рожевий – достатній рівень Червоний – високий рівень Творче завдання. Написати твір-мініатюру на тему: “Якби сила тяжіння на Землі раптово зникла…”

Слайд 31

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізика