X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Гравітаційна сила. Сила тяжіння. Сила всесвітнього тяжіння.

Завантажити презентацію

Гравітаційна сила. Сила тяжіння. Сила всесвітнього тяжіння.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гравітаційна сила. Сила тяжіння. Сила всесвітнього тяжіння. Мета: формувати знання про природу та характер сил гравітаційних, уміння її визначати у конкретних практичних задачах.

Слайд 2

1.Актуалізація опорних знань Фізичний диктант Що таке сила? Які сили існують у природі? Які характерні ознаки сили? Перший закон Ньютона? Другий закон Ньютона? Третій закон Ньютона. Імпульс тіла? Імпульс сили? Другий закон Ньютона виражений через імпульси?

Слайд 3

10. Лисиця, тікаючи від наздоганяючої її собаки , часто спасається тим, що робить різкі раптові рухи у бік якраз у ту мить, коли собака готова її схопити. Чому собака промахується при цьому? 11.Під дією сили 150 Н тіло рухається прямолінійно так, як його координата змінюється за законом x= 100+5t+0,5t². Яка маса тіла? 12. Чому човен не рухається з місця, коли людина, яка в ній знаходиться , тисне на борт, і починає рухатися, якщо людина вийде з човна і почне його штовхати?

Слайд 4

3. Перевірка диктанту 1. Сила – міра взаємодії, причина виникнення прискорення. 2.Електромагнітні, гравітаційні, ядерні, слабкі. 3.Точка прикладання, напрямок дії, величина. Тіло рухається прямолінійно рівномірно ( по інерції) , якщо сили, що на нього діють компенсовані ( зрівноважені). F=ma Тіла при взаємодії діють одне на одного з силами рівними за величиною і протилежно за напрямком.

Слайд 5

7. Імпульс тіла – mv 8. Імпульс сили - FΔt 9. Зміна імпульсу тіла = імпульсу сили FΔt = Δmv 10.За І законом Ньютона собака рухається по інерції і пробігає мимо лисиці. 11. Прискорення за рівнянням = 1 м/с² F =ma m =F/a= 150 кг 12.У першому випадку взаємодіють човен і людина. Дія = протидії і човен не рухається. У другому випадку людина взаємодіє з човном і землею – інша система відліку.

Слайд 6

2. Вивчення нового матеріалу. 1. Опрацювати матеріал §24, ст 79,80 ( абзаци 1-3) Записати у зошити - Сила всесвітнього тяжіння - означення, формула . Точка прикладання, напрямок. - Сила тяжіння – означення , формула, точка прикладання, напрямок..

Слайд 7

3. Осмислення матеріалу. Задача 17.7. R=384000 км 6 =384·10 м Мз = 81Мм F1 = F2 R1=? З М F1 F2 R R1 R2