X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Забруднення повітря"

Завантажити презентацію

"Забруднення повітря"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Забруднення повітря Джерела забруднення . Наслідки для здоров’я.

Слайд 2

Забруднення повітря є одним з основних типів антропогенного забруднення. Полягає у викиді в атмосферу хімічних речовин, твердих частинок і біологічних матеріалів, здатних викликати шкоду для людини та інших живих організмів.

Слайд 3

Забруднення повітря позначається і на кліматі планети. На цей рахунок існують три точки зору. 1. Глобальне потепління клімату, яке спостерігається в поточному столітті, обумовлене зростанням концентрації СО2 в атмосфері, а до середини майбутнього століття станеться катастрофічне потепління клімату, що супроводжується сильним зростанням висоти рівня Світового океану. 2. Забруднення повітря знижує рівень сонячної радіації, підвищує кількість ядер конденсації в хмарах, в результаті поверхня Землі охолоджується, що в свою чергу може викликати нове обледеніння в північних і південних широтах (прихильників цієї точки зору небагато). 3. Згідно з прихильниками третьої точки зору, обидва ці процеси зрівноважаться і клімат Землі істотно не зміниться.

Слайд 4

Головні джерела забруднення повітря: підприємства паливно-енергетичного комплексу, обробної промисловості . транспорт.

Слайд 5

Слайд 6

Світове господарство щорічно викидає в атмосферу більше 15 млрд т. вуглекислого газу, 200 млн т. оксиду вуглецю, понад 500 млн т. вуглеводнів, 120 млн т. золи та ін. Загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу складає більше 19 млрд тон.

Слайд 7

Основними забруднюючими речовинами, які надходять в атмосферу при спалюванні палива, є тверді частинки (зола, сажа), оксиди сірки (SO2 і SO3), оксиди азоту (N0 і N02) При неповному згорянні палива в газоподібних викидах можуть накопичуватися оксиди вуглецю (СО), вуглеводні типу СН4, С2Н4, поліциклічні ароматичні вуглеводні, бензапірен (С20 Н12), а також п'ятиокис ванадію (V2O5). Останні дві сполуки відносяться до класу надзвичайно небезпечних. Діоксид (SO2) і триоксид (SO3) сірки є головними компонентами забруднення природного середовища при спалюванні палива.