X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сторінки для допитливих

Завантажити презентацію

Сторінки для допитливих

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Сторінки для допитливих

Слайд 2

Сторінки для допитливих Словник: хтосики, щосики, чомусики.

Слайд 3

Вступ до теми. Цікавий оточуючий світ. В. Сосюра “Сходить день і знову гасне”. В. Сухомлинський “Як змінюється колір снігу”.

Слайд 4

Володимир Сосюра В. Сосюра народився 6 січня 1898р. на станції Дебальцеве (нині Донецької обл.). Мати поета, Марія Данилівна Локотош, робітниця з Луганська, працювала в домашньому господарстві, батько, Микола Володимирович, за фахом кресляр, був людиною непосидющою, перемінив багато професій: вчителював по селах, був сільським адвокатом, шахтарем, добре малював і співав. Початкову освіту здобуває під наглядом батька. Маючи блискучу пам'ять, легко виходить у кращі учні, захоплюється співом і художньою літературою. 1921p. виходить у світ перша збірка В. Сосюри «Поезії». 1921 р. також виходить у світ поема «Червона зима». 1922p. виходить друга збірка В. Сосюри — «Червона зима». У 1928 — 1929 pp. виходять поеми В. Сосюри «Вчителька», «Поет», «Заводянка», «ГПУ», публікуються збірки віршів «Коли зацвітуть акації», «Де шахти на горі» (1926), «Серце» (1931), «Червоні троянди» (1932). Поет бере активну участь у літературному житті — багато виступає перед робітниками, на творчих дискусіях і вечорах. За збірки поезії «Ластівки на сонці» і «Щастя сім'ї трудової» В. Сосюра 1963р. удостоюється звання лауреата Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка. 8 січня 1965р. поета не стало.

Слайд 5

Твори

Слайд 6

Схід сонця

Слайд 7

Захід сонця

Слайд 8

Жоржина

Слайд 9

Краєвиди

Слайд 10

Схід сонця взимку

Слайд 11

Ребус Горобець , , , , , , , , , ,

Слайд 12

Довгі вуха, Куций хвіст, Невеличкий Сам на зріст. На городі Побував - Нам капусту Попсував. Заєць

Слайд 13

Мерехтять зорі

Слайд 14

Тема. Несподіванки природи В. Струтинський “ Таємниця ” В. Скомаровський “ Сліди ” В. Лучук “ Мишка, миска і Мишко ” Д. Павличко “ Квітка ” М. Чумарна “ Чому? ”(напам'ять)

Слайд 15

Вадим Скомаровський Поет Народився Вадим Скомаровський 1 червня 1937 року в селі Балико-Щучинка (Кагарлицький район на Київщині). Багата природа розвивала творчу уяву майбутнього поета, дещо скрашувала його дитинство, яке припало на роки війни. У дитинстві майбутній поет зачитувався книжками Аркадія Гайдара і Миколи Трублаїні. Батько загинув на фронті. Мати все життя працювала вчителькою. Після закінчення семирічки, Вадим працював учителем у Бородянській школі на Київщині. Згодом закінчив Ізмаїльський педагогічний інститут. 1956 року Вадим Скомаровський надрукував у журналі «Піонерія» свій перший вірш для дітей. Невдовзі з'явилися перші поетичні збірки «У сестрички радість» (1959) та «Зірочка» (1961). У 1963 році вийшла в світ книжка Вадима Скомаровського «На Тарасовій горі» — вірші, присвячені Тарасові Шевченку. Відтоді поет часто звертався до образу Великого Кобзаря. У 1973 році він видав збірку «Тарасова криниця», а в 1979 — створив поему «Тарасові птиці». Скомаровський також є автором поем «Зошит у лінійку», «Багряний листок», «Вітер мандрів» та казкок «Де поділися зірки?», «Чому в морі вода солона», «Чому Лютий короткий» та інші. Пише також гумористичні, сатиричні поезії, мініатюри, шаради. Твори В. П. Скомаровського перекладено російською, білоруською, молдавською, казахською, киргизькою, туркменською, башкирською мовами. Вони видані у Болгарії, Польщі, Чехії, Канаді.

Слайд 16

Твори

Слайд 17

Сосна

Слайд 18

Сосна взимку

Слайд 19

Загадка Зроду власних рук не має, а узори вишиває. Мороз

Слайд 20

Словник Слід

Слайд 21

Хащі

Слайд 22

Пуп'янок Зело - дуже

Слайд 23

Мудра книга природи Тема. С. Носань “ Мудра книга ”

Слайд 24

Сергій Носань Публіцист, драматург, прозаїк Носань Сергій Лукич народився 1 липня 1939 року у с. Чехівка Чорнобаївського району Черкаської області у працьовитій хліборобській родині. Він був ще зовсім малим, коли батько пішов на війну і не повернувся. Усі сімейні турботи лягли на плечі матері, яка працювала у рільничій бригаді. Згодом матір померла. Він пас громадську череду, возив жниварям воду, заготовляв сіно. Після переселення згорьована мати не витримала збиткування над людьми й природою і відійшла у той світ, залишивши дітей напризволяще. Двоє старших взялися за господарювання, а Сергійко тоді ще й твердо на ноги не став... 1967 року закінчив Черкаський педагогічний інститут. Працював матросом, учителем, журналістом, викладачем інституту. Його твори для дітей «Сонячний ранок», «Чисті плеса» та «Остання двійка» включені до антології дитячих оповідань українських письменників та до «Читанок» для 1-го і 2-го класів. Література приваблювала хлопця давно. Ще в п'ятому класі він створив одноактівку зі шкільного життя «Горобчик», у якій сам виконав головну роль. З того часу письменник залишився вірним літературі. Пише про побачене, вистраждане. Збираючи матеріал для роману «Голгофа любові», їздив по Сибіру, місцями каторжних робіт і поселень декабристів. Нині Сергій Носань — відомий публіцист, драматург, прозаїк. Своїми вчинками і творами він бореться за збереження рідної природи, нагадуючи людям, що у світі ще існують байдужість і жорстокість.

Слайд 25

Зозулин цвіт Материнка

Слайд 26

Деревій звичайний Чистотіл

Слайд 27

Ожина Лісовий дзвіночок

Слайд 28

Кущ глоду

Слайд 29

Крушина

Слайд 30

Тема.Спостереження за тваринами “ Чому кішка так часто вмивається?”

Слайд 31

Загадка І вдень, і вночі У кожусі на печі. Кіт

Слайд 32

Ребус , , , , , , , , , , , Собака

Слайд 33

Рись

Слайд 34

Барс

Слайд 35

Леопард

Слайд 36

Тема. Веселе слово А. Григорук “ Як видоїти хмару?”

Слайд 37

Анатолій Григорук Анатолій Іванович народився 20 березня 1932 року в селі Махаринцях на Вінниччині в родині службовця. 1950 року закінчив Бердичівську середню школу, а 1956 — філологічний факультет Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Два роки вчителював на Хмельниччині. Певний час працював викладачем на кафедрі стилістики КДУ. З 1958 по 1968 рік обіймав посаду редактора, потім — завідувача редакції видавництва дитячої літератури «Дитвидав» (згодом «Веселка»). 1968 року перейшов на роботу в редакцію журналу «Малятко». Був його відповідальним секретарем, головним редактором. Нині працює в літературному відділі цього популярного дитячого видання. Першу книжку «Семафори відкрито» видрукувано у видавництві «Веселка» 1964 року. За нею побачили світ «Гусак Червонолап», «Сніговик-дражнилко», «Жилетка «Пінгвін», «В цьому дворку як у вінку», «Пухова сніговиця», «Солом’яне море», «Чим хата багата», «Що край, то звичай», «Побрехенька про лиху напасть», «Волелюбний вітер», «Праправнук барона Мюнхгаузена» та ін. Чимало творів А. Григорука увійшло до читанок початкової школи, друкувалося в різних збірниках та журналах. А. Григорук — член Національної спілки письменників, заслужений журналіст України, відмінник народної освіти, лауреат премії ім. Наталі Забіли.

Слайд 38

Твори

Слайд 39

Загадка Дощ Коли немає – мене чекають, коли прийду – тікають.

Слайд 40

Не вщухає

Слайд 41

Водяна пара

Слайд 42

Слайд 43

л Історія іграшки За Л. Гладун “ Державний музей іграшки ”

Слайд 44

Музеї В інститутах Історичні Музеї під відкритим небом В установах Художні Будинки - музеї На заводах В школах

Слайд 45

Музеї – гр. слово “ храм муз ” Науково – дослідні і науково – освітні заклади, які збирають, вивчають, зберігають і популяризують пам'ятки історії, матеріальної і духовної культури. В Україні діє понад 380 музеїв.

Слайд 46

Аптека – музей у Львові Аптека ”Під чорним орлом” – діюча аптека і музей. Тут демонструється більш ніж трьох тисяч рідкісних експонатів. ЇЇ засновано в 1735 році військовим фармацевтом, магістром Наторпом.

Слайд 47

Музей бджільництва на Полтавщині У хаті кінця XIX ст., перевезеній із села Помоклі Переяслав-Хмельницького району, розміщений «Музей історії бджільництва». Хата збудована в шули: хата, сіни, хатина і прихатня комора. У дворі — комора для зберігання меду, рамок, вуликів і вільшанник — погріб, покритий двоскатним солом'яним дахом для зимування пасіки, та вулики-дупляки середини XIX ст.

Слайд 48

Музей лісу і сплаву в Карпатах Музей лісу і сплаву розташований на території НПП “Синевір”на Чорній Реке. Єдиний діючий музей у Європі. Це диво – об»єкт, якому немає аналогів у всьому світі, - чудове гідротехнічне спорудження 19 ст., споруджене на воді.

Слайд 49

Музей підків у Львові У музеї зберігається своєрідне ковальське свідоцтво минулих століть: це підкови, знайдені під час археологічних розкопок. Правдоподібно, вони належать до XVII століття. При Ветеринарній школі у Львові ще від 1881 року функціонувала школа кування коней. До музею входять роботи коваля Петра Голінка.

Слайд 50

ь Директор Державного музею іграшки В Києві Людмила Гладун

Слайд 51

Музей має три виставкові зали. Дві -"історія іграшки" і "українська іграшка" Там виставлені переважно "навколотехнічні іграшки" - різноманітні констурктори, мозаїки, пірамідки, дитячі залізниці, трансформери (не сучасні, а радянські) різні набори "юних" - електриків, оптиків, фізиків, хіміків.

Слайд 52

Слайд 53

Слайд 54

Слайд 55

Слайд 56

Оберіг - чарівний предмет, призначення якого - захист свого носія або збільшення ефективності його чарівних можливостей. Вважається, що обереги можуть принести удачу, попередити про небезпеку, поліпшити стан здоров'я. Оберіг - найдревній амулет щастя і благополуччя. Обереги завжди захищають людей і їх світ від негод: нечисті, захворювань (псування) тощо. Весь сенс оберега в тому, що людина охороняється захисними властивостями і чинити опір злу.

Слайд 57

Ребус , , , , і , , , , , , Трансформер

Слайд 58

Трансформери

Слайд 59

Підсумковий урок за темою “ Сторінки для допитливих “ Ю Козинська “ Що Іванко хоче знати ” Тести

Слайд 60

Проростає рослина

Слайд 61

Птахи вертають додому

Слайд 62

Тести 1.Хто автор твору “Сходить день і знову гасне”? а) Анатолій Григорук; б) Володимир Сосюра; в) Володимир Лучук. 2. Чиї сліди читаю, як слова у букварі, у вірші “Сліди”? а) Зайця, лисиці, мишки, сороки; б) зайця, вовка, мишки , сороки; в) кабана, зайця. 3. Які рослинки взялися за руки в оповіданні “Мудра книга”? а) Деревій і чистотіл; б) кропива і дзвіночок; в) зозулин цвіт і материнка. 4. Що злизує кішка в оповіданні “Чому кішка так часто вмивається?” а) Бруд; б) власний запах; в) крихти від їжі. 5.Хмара від холоду у оповіданні “Як “видоїти хмару” перетворюється на : а) Краплини води; б) лід; в) озеро. 6. З яким обличчям розглядають довго і уважно ляльку в гарній довгій сукні в оповіданні “ Державний музей іграшки ”? а) з радісним; б) з гумовим ; в) з порцеляновим. 1. б 2. а 3. в 4. б 5.а 6.в

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання