СТОРІНКИ ДЛЯ ДОПИТЛИВИХ
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
. Читання ІІ частина 3 клас Сторінки для допитливих Хто багато питає, той багато знає Підготувала Смілянець С. М. вчитель початкових класів Уманської міської гімназії
. Чарівні промінці Різ нев жди ті ву зба зас тлдо ють гіч ичк Гол еме ати уни зор осте таб ежн баг жна
Олекса Варавва (псевдонім — Олекса Кобець) народився 28 березня 1889 року в м. Каневі в сім'ї бідних хліборобів, які не могли йому дати матеріального забезпечення так, що вже на 14-му році життя, після закінчення канівської 2-класної школи довелося хлопцеві покинути рідну хату й самому торувати шлях у подальше життя. Уже з 15-го року життя помагав зі своїх злиденних заробітків батькам. Маючи 20 років, повернувся до Канева й працював у повітовій земській управі, керуючи шкільним відділом. До 1925 року жив у Києві, а потім переїхав до Харкова, де працював здебільшого як редактор. Перша літературна спроба О. Кобця припадає на 1903 рік, коли померла його маленька сестра, яку він дуже любив. Свій смуток і жаль висловив поет у вірші, що його помістив у рукописному шкільному журналі канівської школи. Але власний дебют Кобця — це його перше оповідання «Під Новий Рік», надруковане 1 січня 1912 року в київській «Раді», яке критика прийняла дуже прихильно. У 1913 році видав збірку віршів «Ряст». Олекса Кобець відомий також дітям завдяки своїм гарним віршам, друкованим у «Веселці», «Свободі» й «Нашому житті». В Буффало вийшла його збірка для дітей «Сонце сходить», якою в школах за кордоном користуються як літературною читанкою. Нині молодь залюбки співає чудову бадьору маршову пісню «Від синього Дону до сивих Карпат...», не знаючи здебільшого, що автором її слів є Олекса Кобець, а музику до неї написав композитор Михайло Гайворонський. Земний шлях Олекси Кобця припинився вночі з 4 на 5 вересня 1967 року, в місті Буффало, США. Прожив письменник майже 80 років, і за цей час довелося йому переміряти чималі простори Європи й Америки.
. Гра “Добери словечко” Небо шепоче Синичка говорить Голубка дихають Гори воркоче Риба співає Струмочок зоріє
Казочка А ось сніжинки – намистинки Чудові, загадкові новини несуть. Що ходить лісом казка У білім кожушку І забіліла стежечка Від білого сніжку. Після заквітло інеєм, І заіскрився хід… Ходила казка в білому – Лишала білий слід. Зима Інсг, озмро, ілд, холаві, мезати.
Іван Сенченко родився12 лютого 1901 року в селі Натальївка (Шахівка) біля Червонограда на Полтавщині. Його батько Юхим, був однаково і людиною села, і людиною міста, працюючи чорноробочим, садівником, білетером кінотеатру, церковним регентом тощо. Іван Сенченко закінчив сільську і вищу початкову школу, а потім учителював у своїх рідних місцевостях. Учився в Харківському університеті (тоді ХІНО), працюючи водночас в редакціях харківських газет і журналів. Свої кращі твори(«Історія однієї кар'єри» та інші оповідання, «Подорож до Червонограда» ,«Червоноградські портрети» «Літературний ярмарок», «Дубові гряди». Помер 9 листопада 1975 року.
Читання пірамідок Сніг небо руки мороз сніжки мороз місяць почало овечок пекучий молодий загадка
Гра “Заметіль” (У вихорі сніжинок прочитайте найбільше слів) бо рі Са жок но зо рох не ки сяць мі чки го ру
Творча робота (складіть загадку) Скатертина, накрила; малює, вишиває; білий, прозорий; не горить, не тоне.
. Алла Петрівна Коваль народилася в один день зі своїм улюбленим поетом і жила на київській вулиці, названій на його честь, - бульварі Шевченка. Професор Алла Коваль майже 40 років вела курс сучасної української мови. Тут же вона заснувала кафедру стилістики і з 1972-го по 1988 рік керувала нею. Мешкала професор в скромній невеликій квартирі і ніхто не звільняв її від земних турбот по дому. Але її благородна краса, світлий розум і сповнена гідності мова просто заворожували. У присутності Алли Петрівни - носія (і зберігача!) Української мови - навіть думки не могло виникнути про «другосортності» викладається нею предмета. - Вона була сміливою жінкою. Зі слів дочки Алли Петрівни, доцент кафедри славістики Інституту філології Київського національного університету ім. Шевченко Оксани Коваль, найближчим часом чекають виходу у видавництві «Ярославiв вал» книги, написаної нею у співавторстві з Віктором Коптілова, - «Афоризми i крілатi вислови в українськiй мовi». Дасть Бог, книгу таки випустять. Ось тільки Алла Петрівна цього не побачить. Адже вона вже небожітельніца .. У той холодний травневий день, коли прощалися з Аллою Петрівною, на айкове кладовище прийшли її колишні студенти, в їх числі - поет, академік, Герой України Борис Олійник та тележурналіст, народний депутат Ольга Герасим'юк. Як і кілька поколінь випускників університету, вони слухали лекції Алли Коваль та пам'ятають цю дивовижну жінку.
Водан бог неба, шанований джерелом вищої культури, богом війни. Задовго до проникнення до німців християнства, Водан вважався, принаймі у скандинавських і північно-німецьких племен, вищим божеством. Римляни ототожнювали Водана з Меркурієм.
Гра “Знайдіть пару” Санта Клаус Баббо Нателе Пер Ноель Папа Паскуале Пай Натал Міколаус Мікулаш у Чехії у Колумбії у Бразилії у Німеччині у Америці у Франції в Італії
Євген Гуцало Письменник Євген Пилипович Гуцало народився 14 січня 1937р. в с. Старому Животові Вінницької області в родині сільських учителів.У дитинстві він захоплювався читанням книг, бо йому цікаво було довідуватись із них про життя, якого він не знав і яке відкривав уперше. Любов до читання з часом переросла в захоплення віршування. Коли Євген учився в шостому класі, один із перших його віршованих творів під назвою «Червоний прапор» вмістила шкільна стінгазета, що викликало страшенну гордість хлопця. Про своє дитинство письменник розповідав у багатьох оповіданнях, у тому числі в повісті «Сільські вчителі», «Шкільний хліб», «У гаї сонце зацвіло». Та найбільшу славу і визнання авторові принесли твори для дітей. В оповіданні «Лось» письменник розповідає історію про те, як лось, намагаючись напитись з ополонки, потрапив у воду й почав тонути. Двоє хлопчиків стали свідками боротьби лісового красеня за життя. Зрозумівши, що важкий лось сам не зможе врятуватись, хлопці кинулись на допомогу. Брати тільки-но встигли визволити тварину з льодяного полону, як пролунав постріл. Хлопці не відразу зрозуміли, що куля влучила саме у врятованого ними лося. Незабаром з'ясувалось, що вбивцею лісового красеня із сусіднього заповідника став їх рідний дядько Шпичак. Коли дядько зрозумів, що брати не в захопленні від його здобичі, він злякався, що хлопці можуть повідомити в заповідник про його вчинок. Він пробував їм і погрожувати, щоб вони мовчали, і пропонував за мовчанку м'ясо й роги, але діти, нічого не відповівши, пішли до своїх саней. Автор завершує оповідання тим, що розгублений Шпичак дивиться на мертве тіло лося і йому, як це нещодавно було з дітьми, страшенно хочеться, щоб «лось підняв голову, звівся на свої стрункі міцні ноги і неквапно побіг до лісу, як він ще недавно біг, поки дороги йому не перетнула куля». Але лось так і не ворухнувся. Є. Гуцало спеціально не розповідає про те, що буде далі, пропонуючи замислитись над цим читачу.
Володимир Лучук Народився поет у селі Матче на Волині (тепер Польща). Зростав хлопчик серед працьовитого люду і сам був роботящим. Радів, коли його хвалили за щось добре зроблене чи вивчене, а то й за вигадане... Після закінчення середньої школи здібний юнак, закоханий в українську поезію, подався здобувати вищу освіту до Львівського університету на слов'янський відділ філологічного факультету, там же закінчив й аспірантуру. Вірші почав друкувати ще студентом. Володя був одержимий поезією, а всі інші побутові справи для нього не існували. Головні риси його характеру доброта та довір'я до людей. Свою першу збірку поезій він назвав так промовисто — «Довір'я». Якийсь час Лучук завідував відділом рукописів Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника. Володимир Іванович зібрав чи не найбільшу і найповнішу бібліотеку поетичних збірок, виданих в Україні. Тісна творча дружба єднала його з літераторами Білорусії, Польщі, Чехії, Словаччини, Німеччини. Володимир Лучук відомий також як перекладач і дитячий поет. Дітей він дуже любив. Навіть під час творчих поїздок у Прагу, на вулицях міста, він мав про що поговорити з дітьми. І хоч розмови були короткі, зате контакт налагоджувався доволі швидко. А написав В. Лучук чимало: «Сіла хмара на коня», «Хитрий лис малює ліс», «Чарівний глобус», «Уставати рано треба», «Я малюю голуба», «Жива вода», «Дарунки для мами» тощо. Володимир Лучук раптово помер у поїзді, коли їхав зі Львова до Києва. Похований він у Львові на Личаківському цвинтарі.
Річки України течуть переважно з півночі на південь до Чорного й Азовського морів; Ріки північно-західної України течуть з півдня на північний захід і північ до Вісли і Прип'яті. Басейн Чорного й Азовського морів охоплює понад 90 % української території. Тут знаходяться ріки: Дунай з Тисою і Прутом, Дністер, Південний Буг, Дніпро з Прип'яттю і Десною, Дон з Донцем. До стоку Балтійського моря належать праві притоки Вісли: Вепш, Сян і Західний Буг. Головний вододіл між Чорним і Балтійським морями та між басейнами головних рік проходить переважно низовинами, за винятком Карпат, і дає змогу пов'язати ріки різних басейнів системою каналів та сполучити обидва моря — Чорне і Балтійське. Кількість рік на українській етнічній території оцінюють близько 30 000, у тому числі в Україні — 23000 з загальною довжиною близько 170000 км, з них бл. 3 000 завдовжки 10км і більше , 116 понад 100 км.
Дніпро 981 км Дністер 705 км Сіверський Донець 672км Південний Буг 806 км Десна 591 км Західний Буг 401км Прут 272 км Прип’ять 261км Тиса 201км Латориця 191км Тиса 201км Загальна довжина рік в Україні
Рине — бурхливо тече. Терикон — насип з пустої породи біля шахти. Гін — частина шляху. Свічадо — дзеркало. Зорять — дивляться. Пруг — край чого-небудь. Словник
Гра “Плутанка” Квітнуть на городі раки, Живуть у нашій річці маки. Зроблю я гарний букет з раків, У річці наловлю великих маків.
Володимир Бондаренко народився 16 лютого 1946 в Петрозаводську . Брат поетеси Олени Сойні. У 1969 році закінчив Державний лісотехнічний інститут в Ленінграді , потім - Літературний інститут ім. О. М. Горького в Москві. Після його закінчення працює завідувачем літературним відділом в Малому театрі, під МХАТі ім. М. Горького у режисера Тетяни Дороніної . З 1990 року є заступником головного редактора газети «День», з листопада 1993 року - заступником головного редактора щотижневої газети «Завтра». З травня 1997 року - редактор додатку до газети «Завтра» - «День літератури». Член Спілки письменників Росії з 1991 року. Публікується в газеті « Літературна Росія », журналі« Наш сучасник ».
Прошу вас тільки не забувати: Кожна тварина варта любові. Кожного дня і кожну хвилинку Оберігати всяку звіринку. Тільки добра їм потрібно бажати І намагатися не ображати.
вовк Продовжте приказки Голодний як… Хитрий як… Упертий як… Полохливий як… Хоробрий як… Слизький як… вовк лис зайчик осел лев в'юн
1.Тварини спілкувалися за допомогою: а) друзів, голосу, вітру; б) запахів, рухів тіла, голосу; в) звуків. 2.Сила і чистота звуків залежить від: а) стану тварин; б) погоди; в) людей. 3. Подаючи звуковий сигнал, білка: а) скрекоче; б) стрибає; в) пищить. 4 Більшість тварин розуміють: а) Тільки голоси представників свого виду; б) інших видів; в) усіх тварин. 5. Вовки розуміють голос: а) сойки; б) кота; в) ворони. 6. Які птахи здатні наслідувати голоси інших тварин? Назвіть їх. Тести до твору В Бондаренка “Як розмовляють тварини?”
Доберіть дієслова Білка Бобер Олені Кабан Лось Зайці стукотять хрокає б'є ногами скреготять форкає ляпає
Народився 11 липня 1956 року в с. Дзигівка Ямпільського району Вінницької області. Освіта – вища, Київський університет, математика. Працює у приватній школі "AIST" вчителем. Марк Беденко
Загадка Хутко стрибне на папір, І, хоч вір, а хоч не вір, Враз напише нове слово. Ось і речення готове. Вправно пише у руці, Бачать всі старання ці. Ручка
Олександра Яківна Савченко народилася 8 травня 1942 року в місті Ізмаїл Одеської області.1963 року закінчила Ізмаїльський державний педагогічний інститут, факультет педагогіки і методики початкового навчання.Із 1963 по 1967 роки Олександра Яківна працювала вчителем початкових класів шкіл м. Києва та викладачем Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького. У 29 років захистила кандидатську дисертацію «Дидактичний прийом порівняння як засіб навчання і розвитку молодших школярів». Докторську дисертацію Олександра Яківна Савченко захистила у 1984 році. Наукову діяльність О.Я.Савченко розпочала в Науково-дослідному інституті педагогіки: аспірантка, молодший науковий співробітник, завідувач лабораторії початкового навчання НДУ педагогіки, а з 1992 року – головний учений секретар АПН України. Упродовж 1995–2000 років Олександра Яківна обіймала посаду заступника Міністра освіти України. Натепер Олександра Яківна Савченко – віце-президент АПН України, дійсний член АПН України, доктор педагогічних наук, професор. Брала активну участь у підготовці законодавчої бази і формування стратегії розвитку української освіти і науки. Є одним із авторів Державного стандарту для основної і старшої школи, концепції 12-річної загальноосвітньої школи. Автор більше 300 наукових праць, зокрема монографії "Розвиток пізнавальної самостійності молодших школярів", "Навчально-виховний процес у малокомплектній школі", підручник для студентів "Дидактика початкової школи", підручник і дидактичний посібник з читання для учнів початкових класів. Нагороджена орденами "Знак Пошани", княгині Ольги ІІІ ступеня, медаллю К.Д. Ушинського, медаллю А.С. Макаренка, Почесними Грамотами Кабінету Міністрів України.
Словник Періодичне видання – це документ, який пройшов редакційно-видавниче опрацювання. Періодика – періодичні видання - газети, тижневики, журнали, наукові записки й частина альманахів та збірників; Журналіст – особа, яка займається збором, створенням, редагуванням, підготовкою та оформленням інформації для редакції зареєстрованого засобу масової інформації Дописувач – є автором дописів. Редактор – той, хто займається редагуванням (складає, перевіряє і виправляє зміст) видання (книги, журналу, газети і т. п.). Редколегія –це група людей, що займаються газетою (журналом, сайтом та ін.). Вони знаходять матеріали, пишуть статті, займаються оформленням газети та випускають її у друк. Наклад – тираж — кількість примірників видання однієї назви. Примірник –одиничний предмет, коли йдеться про друкований чи рукописний текст. Поняття тотожне в більшості випадків слову «екземпляр».
Тести 1. Хто з героїв казки "Горобчик і Вогонь" хотів дізнатися, що таке Вогонь? а) Катруся; б) Юрчик; в) Горобчик. 2. Листи Діду Морозу діти надсилають у... а) Швецію; б) Фінляндію; в) Данію. 3. Слова "Все небо синє-синє, аж темне, і на ньому без кінця і краю зірок насипано" відносяться до ... а) оповідання "Пастух рогатий"; б) вірша "Хотів би я знати..."; в) казки "Горобчик і Вогонь". 4. Серед названих у вірші "Скільки рік в Україні?" річок українською землею не протікає ... а) Черемош; б) Дністер; в) Дон. 5. Журналу "Барвінок" виповнилося ... а) 75 років; б) ЗО років; в) 50 років. 6. Голоси тварин треба знати для того, щоб ... а) захиститися; б) допомагати їм; в) передбачити їхню поведінку підчас зустрічі чи при спілкуванні. 1 в ; 2 б ; 3 а ; 4 в ; 5 а ; 6 в .
Література 1. Читання.3 клас. ІІ семестр/уклад. Ю.Є.Бардакова. ” Основа”, 2010. 2. Читання. Завдання для тематичного та підсумкового контролю знань.3 клас. Тернопіль. Навчальна книга – Богдан,2005. 3. Презентація “Письменники”. Смілянець С. М. Умань. 2012. 4. Інтернет ресурс.
Схожі презентації
Категорії