X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прислів'я і приказки

Завантажити презентацію

Прислів'я і приказки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Прислів’я і приказки про місяці року todis.at.ua

Слайд 2

СІЧЕНЬ Січень з груднем прощається, а на лютий очі косить. Січи, не січи, коли я на печі. У січні вночі панують сови та сичі. Січень, наступає, мороз людей обнімає. Січень січе та й морозить, а ґазда дрова з лісу возить. Січень не так січе, як у вуха пече.

Слайд 3

ЛЮТИЙ Лютий виганяє ковалів з гути. Лютий - гострокутий. Лютий — місяць вітрів і кривих шляхів. Лютневі прикмети: метелиці та замети. Як лютий не лютуй, а на весну брів не хмур. Лютневий сніг за золото дорожчий. Питає лютий, чи добре взутий. У лютому зима вперше з весною зустрічається. Лютий воду відпускає, а березень — підбирає. Лютий лютує, та весні дорогу готує. У лютому у дня більше світла, у ночі менше холоду. Лютневий сніг весною пахне.

Слайд 4

БЕРЕЗЕНЬ Березень березовим віником зиму вимітає, а весну в гості запрошує. Березень у зими кожуха купив, а на третій день продав. Март усіх місяців варт. У березні не байдикуватимеш - восени і на зиму до столу матимеш. У березні сім погод на дворі: сіє, віє, крутить, зверху ллє, знизу мете. Від березневих дощів земля квітне. Березень невірний: то сміється, то плаче. Марцеві хвилі — сім змін на день. Що марець не випече, то цвітень висіче.

Слайд 5

КВІТЕНЬ Квітневий день рік годує. Сон на зиму відклади, а діло в квітні зроби. У квітні ластівка день починає, а соловей — кінчає. У березні поскавчи, а в квітні пограй, то не їстимеш коровай. Березневий дощ тішить квітень, а квітневий — людей. Квітень — переплітень, бо переплітає трохи зими, трохи літа. Квітень – з водою, а травень – з травою.

Слайд 6

ТРАВЕНЬ Травень ліси одягає – літа в гості чекає. Май-розмай дощами нагадай. Травневий дощ, як з грибами борщ. У травні пня вбери, то красним буде. Бува погода в май: худобі їсти дай, а сам на піч тікай. Коли теплий і мокрий май, то росте жито, наче гай. Травнева роса краще вівса.

Слайд 7

ЧЕРВЕНЬ Червень літо зрум'янив, а липень громами розпік. Червень — рум'янець, липень — громовик, а серпень — на копи багатий. Червневе літо ліпше від кожуха. У червні на полі густо, а в коморі пусто. У червні перша ягідка в роток, а друга — в козубок. У червні люди раді літу, як бджоли цвіту. У червні кожен кущик ночувати пустить. Червень липню серпа не готує. Червень тому зелениться, хто працювати не ліниться.

Слайд 8

ЛИПЕНЬ У липні день одбуває, а спека прибуває. Липень-пеклиця на зиму робить, а зима з'їдає. У липні літо маківкою повито. Липень не тільки полудень літу, а й року. У липні надворі пусто, зате на полі густо. Чого липень і серпень недоварять, - того і вересень недосмажить.

Слайд 9

СЕРПЕНЬ Серпневого дня зимовим тижнем не заміниш. У серпні серпи гріють, а вода холодить. У серпні спина мліє, а зерно спіє. Як у серпні дбаємо, так зимою маємо. Той, хто шукає у серпні холодочку, натерпиться взимку голодочку. У серпні хліборобу три роботи: і косити, і орати, і сіяти.

Слайд 10

ВЕРЕСЕНЬ Вересень весіллями багатий. Садок у вересні, що кожух у січні. Верещить вересень, що вже осінь. Як вересніє, до й дощик сіє. Весна каже — уроджу, а осінь каже — я ще погляджу.

Слайд 11

ЖОВТЕНЬ Жовтень ходить по краю та й виганяє пташок з раю. Вересень пахне яблуками, а жовтень — капустою. У жовтні гріє ціп, а не піч. Плаче жовтень холодними сльозами. Ходить жовтень по краю та й виганяє птахів із раю. Жовтень хоч і холодний, та листопад його перехолодить. В жовтні з сонцем розпрощайся, ближче до печі підбирайся.

Слайд 12

ЛИСТОПАД Листопадовий день, що заячий хвіст. Листопад і колесо, і полоз любить. Листопад — ворота землі. У листопаді зима з осінню бореться. Листопад вересню онук, жовтню син, а грудню рідний брат. У листападі голо в саді. У листопаді зима на заграді. Листопад зимі ворота одчиняє. Листопад не лютий, проте спитає, чи одягнутий та взутий.

Слайд 13

ГРУДЕНЬ Грудень землю грудить і хату студить. Грудень — не брат, а холоднеча — не сестра. Смутний грудень, як прийде студень. Грудень рік кінчає, а зиму починає. Прийшов грудень, приніс студень. У грудні сонце на літо, а зима на мороз повертають. Сумний грудень і в свято, і в будень.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання