X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дмитро Білоус та його твори

Завантажити презентацію

Дмитро Білоус та його твори

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перевіримо домашнє завдання Артикуляційна хвилинка “Кицька” “Тік-так” “Чистим зубки”

Слайд 2

Промовляємо швидко барвінок скарби криниця давнина перепілка чарівниця

Слайд 3

Поет Дмитро Білоус і його вірші про рідну мову Соколова Надія Ігорівна КЗ «Кочетоцька санаторна школа-інтернат I-ІІІ ступенів»

Слайд 4

Народився 24 квітня 1920 року в селі Курмани на Сумщині в багатодітній селянській родині. Сім‘я мала 11 дітей. Його мати - скромна колгоспна трудівниця, батько мудрий, розважливий, односеляни назначили його народним суддєю. Вивчився в школі, де почав писати перші свої твори. Потім в Харківському університеті вчився разом з Олесем Гончаром, Григорієм Тютюнником. Війна застала його молодим. Добровольцем іде він на фронт, отримує важке поранення. Після одужання працює на радіостанції «Радянська Україна», що вела передачі для партизанів. Уже в зрілому творчому і життєвому віці письменник починає писати для дітей і досягає неабияких успіхів. Його книжечки «Пташині голоси», «Упертий Гриць», «Про чотириногих, рогатих і безрогих», «Лікарня в зоопарку», «Турботливі друзі», «Сад на Лисій горі», «Веселий Кут», «Гриць Гачок» залюбки читала і читає наша дітвора. Бо в них є конкретні життєві ситуації — цікаві, повчальні, кумедні. Помер поет в 2004 році у віці 84 років.

Слайд 5

-Читайте вірші с. 14-16: швидко мовчки; швидко напівголосно; Збірки віршів Д.Білоуса

Слайд 6

ДИВО КАЛИНОВЕ Солов'ї на калині, І мости калинові на ялині зозуля. до братів до народів Через гори й долини в сім'ї вольній і новій лине пісня з Посулля. всьому світу на подив. Мова в ній калинова, На кручах дніпрових Древа сонячна гілка, Травня повінь зелена. Серця тиха розмова, По мостах калинових Калинова сопілка. Калинові знамена.

Слайд 7

Фізкультхвилинка Попрацюємо в парах: 1. Виберіть речення і читайте його, підвищуючи силу голосу. 2. Виберіть інше речення і читайте його, пришвидчуючи темп голосу.

Слайд 8

Підсумок уроку -З яким поетом ви сьогодні познайомились? -Що цікавого про нього запам‘ятали? -Які вірші Д.Білоуса прочитали? Домашнє завдання С. 14-16 виразно читати, переказувати прочитане.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Читання