X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Серцево-судинні хвороби та їх профілактика

Завантажити презентацію

Серцево-судинні хвороби та їх профілактика

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Серцево – судинні хвороби та їх профілактика

Слайд 2

Захворювання серцево – судинної системи Хвороби серця Хвороби артерій Хвороби вен

Слайд 3

Хвороби серця Інфаркт міокарда Аритмія Пороки серця

Слайд 4

Інфаркт міокарда Просвіт коронарної судини: 1 — непошкодженої; 2 — атеросклеротично ураженої, де на місці атеросклеротичної бляшки утворився тромб, який став причиною інфаркту міокарда

Слайд 5

Гостре захворювання серця, виникає внаслідок розвитку одного чи декількох вогнищ омертвіння серцевого м’яза, що призводить до порушення діяльності серця. Спостерігається як правило в чоловіків віком 40 – 60 років. Найчастіше виникає внаслідок ураження коронарних артерій при атеросклерозі із звуженням просвіту судин. Інколи до цього додається закупорка судин, що призводить до зменшення постачання його клітин киснем і поживними відповідній ділянці серцевого м’яза. Причини хвороби: фізичне і психологічне перевантаження організму; гіпертонія; шкідливі звичкам, зокрема куріння; гіпертонія.  

Слайд 6

Аритмія порушення частоти, ритмічності і послідовності роботи серця, внаслідок чого виникають сповільнення ритму серцебиття, або прискорення, неритмічність. Симптоматика хвороби проявляється через різке збільшення або зменшення серцебиття,його неритмічності. Причини хвороби: вроджені пороки серця; різноманітні розлади вегетативної і ендокринної системи; захворювання серцевого м’яза; алергія на лікарські препарати; інфекційні хвороби; отруєння організму; психологічні перенавантаження.

Слайд 7

Пороки серця патологічні зміни в будові серця й судин, що від нього відходять, які порушують діяльність серця. Розрізняють вроджені пороки серця, які виникають в період внутрішньоутробного розвитку плода, й набуті, які з'являються після народження в результаті ушкодження клапанів або перегородок камер серця під час різних захворювань.

Слайд 8

Хвороби артерій Дистонія Атеросклероз Гіпертонічні хвороби Артеріальна гіпотонія Інсульт

Слайд 9

Дистонія порушення тонусу судин, внаслідок чого порушується кровообіг і кровопостачання органів. З'являються головний біль, стомлюваність. Найчастіше причиною дистонії є невідповідна нервова регуляція судин, неврози, низька фізична активність.

Слайд 10

Атеросклероз Атеросклероз — називають «іржею життя», бо він руйнує стінки артерій. Захворювання, що характеризується ущільненням стінок артерій, звуженням їх просвіту і частим утворенням тромбів. Внаслідок атеросклерозу порушується кровопостачання органів. При цьому кровообіг по артеріям, які насичують киснем і поживними речовинами відповідний інтенсивно працюючий орган, з появою атеросклерозу стає недостатнім. В результаті чого функціональні можливості його суттєво знижуються, що призводить до патологічних змін органів і систем органів.

Слайд 11

В уражених ділянках артеріальної стінки завжди зустрічається скупчення холестерину з волокнами фіброзної тканини. Розвиток атеросклерозу розпочинається з підвищення вмісту жиру та холестерину (жироподібної речовини) у крові. Ці речовини проникають у стінку артерії й, поступово відкладаючись у ній, утворюють атеросклеротичну бляшку. Вона складається з жирового ядра та фіброзної покришки. Бляшки зумовлюють потовщення стінок артерій, звуження просвіту судини та погіршення кровообігу Атеросклеротична бляшка може стати причиною утворення тромбу в середині судини. просвіт артерії.  Причини хвороби: Гіпертонічна хвороба; Цукровий діабет; Нервові перенапруження; Спадкова схильність до захворювання; Шкідливі звичкам, зокрема вживання алкоголю.   1 - атеросклеротична бляшка; 2 - звужений простір артерій.  

Слайд 12

Гіпертонічні хвороби хронічне загальне захворювання, основною її ознакою є підвищення (майже постійне), іноді до дуже високого рівня, артеріального тиску, погіршення кровопостачання внутрішніх органів, виникнення розривів артерій або їхні тромбози. На відміну від інших форм гіпертензії підвищення артеріального тиску не є наслідком іншої хвороби (нирок, залоз внутрішньої секреції, тощо). Гіпертонічна хвороба одна з найбільш розповсюджених хвороб, як правило зустрічається у жінок після 40 років. Розвиткові гіпертонічної хвороби сприяють перевантаження, напружена розумова праця, атеросклероз, куріння, надмірне вживання алкоголю, спадкова схильність. Ускладненнями гіпертонічної хвороби є інфаркт міокарда, інсульт, недостатність функції нирок. Цю хворобу можна назвати хворобою неправильного способу життя, бо її спричиняють малорухливість, особливо в людей напруженої розумової праці (математики, програмісти, учителі, диспетчери залізниць та аеропортів), куріння, переїдання, недосипання. Знижують артеріальний тиск відвари деяких лікарських рослин: глоду, барвінку, собачої кропиви, чорно плідної горобини, меліси.

Слайд 13

Інсульт гостре порушення мозкового кровообігу, що призводить до ушкодження тканин мозку і розладів його функцій. При цьому відбувається розрив кровоносних судин і крововилив у мозок. Причиною інсульту є різке зменшення еластичності судин, зменшення їх діаметра і різке підвищення кро в'яного тиску. Інсульт можуть спричиняти значні емоційні напруження, гіпертонія, атеросклероз.

Слайд 14

Артеріальна гіпотонія стан стійкого зниження артеріального тиску внаслідок постійного розширення артеріол. Вона часто спостерігається в підлітковому та юнацькому віці. Її причиною можуть бути гіподинамія, недостатнє харчування, різні зловживання. Проявляється гіпотонія загальною слабкістю, кволістю, запамороченнями, пригніченим настроєм. Профілактика артеріальної гіпотонії та гіпертонії полягає в частому перебуванні на свіжому повітрі, вико нанні фізичних вправ, раціональному харчуванні, дотриманні правильного способу життя, режиму праці та відпочинку, позбавленні від шкідливих звичок

Слайд 15

Хвороби вен Тромбофлебіт Варикозне розширення вен

Слайд 16

Варикозне розширення вен Варикозне розширення вен — захворювання, що проявляється нерівномірним розширенням вен, збільшенням їх розмірів, зміною форми і зменшенню еластичності.. Його виникненню сприяють природжена слабкість ве нозних стінок і неповноцінність їхніх клапанів, що утруднює течію крові і підвищує внутрішній тиск. Вражаються як правило вени нижніх кінцівок, венозні сплетіння прямої кишки, вени ворітної системи. Варикозне розширення вен часто призводить до тромбофлебіту — запалення стінки вени з утворенням тромбу в її просвіті. Причини хвороби: систематичне перебування на ногах пов’язане з професійною діяльністю (офіціант, продавець); передавлення тазових вен при вагітності.

Слайд 17

Тромбофлебіт Тромбофлебіт – гостре запалення внутрішніх стінок вен, яке супроводжується утворенням в їх просвіті інфікованих згустків крові (тромбів) і запаленням навколовенних м’яких тканин. Розрізняють тромбофлебіт поверхневих вен та глибоких вен кінцівок. Найчастіше виникає в варикозно-розвинених венах нижніх кінцівок. Фактори захворювання: хірургічні операції; онкологічні захворювання; різноманітні травми.

Слайд 18

гіподинамія, шкідливі звички(алкоголь, паління, наркотики), емоційні стреси, нераціональне харчування, недотримання режиму відпочинку і праці, забруднення навколишнього середовища. Причини серцево - судинних захворювань

Слайд 19

Попередження серцево – судинних хвороб фізична праця і спорт (біг, плавання, велоспорт та ін.) зміцнюють серцевий м'яз, підвищують його працездатність і тонус судин, загартування організму, раціональне харчування, суворе дотримання режиму праці і відпочинку, відмова від шкідливих звичок.

Слайд 20

Дослідження учених про роль впливу способу життя на здоров'я показали, що чоловіки в середньому можуть продовжити життя на 13, а жінки на 9 років, якщо не будуть уживати алкоголь, не будуть палити, будуть раціонально харчуватись і спати 8 годин у нічний час.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія