X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Селекція організмів"

Завантажити презентацію

"Селекція організмів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Селекція організмів

Слайд 2

Селекція займається створенням сортів і гібридів сільськогосподарських рослин, порід тварин, штамів мікроорганізмів і вивчає методи всього вище перерахованого. Селекцією також називають галузь сільськогосподарського виробництва, що займається виведенням порід тварин, сортів і гібридів різних культур.

Слайд 3

За допомогою селекції розробляються способи впливу на рослини й тварин. Це відбувається з метою зміни їхніх спадкових якостей у потрібному для людини напрямку. Селекція стала однією з форм еволюції рослинного й тваринного світу. Вона підпорядкована тим самим законам, що й еволюція видів у природі, однак природний добір тут частково замінений штучним.

Слайд 4

Залежно від цілей селекцію проводять на якість (смак, зовнішній вигляд, збереження плодів та овочів, вміст білка та амінокислот у зерні, жирномолочність), стійкість до хвороб, шкідників та несприятливих кліматичних умов, урожайність рослин, плодючість та продуктивність у тварин тощо. Основними методами селекції є добір, гібридизація з використанням гетерозису та цитоплазматичної чоловічої стерильності, поліплоїдія та мутагенез.

Слайд 5

1. Південноазіатський (Індія) — рис, цукрова тростина, манго, цитрусові… 2. Східноазіатський (Китай) — просо, соя, гречка, ячмінь, цибуля, груша... 3. Південно-Західноазіатський (Середня і Мала Азія) — пшениця, бавовник… 4. Середземноморський — сочевиця, маслини, капуста, буряк, редька… 5. Абіссінський (Африка) — тверда пшениця, ячмінь, кава, сорго, банан… 6. Центральноамериканський (Мексика) — кукурудза, бавовник, какао… 7. Андійський (Південна Америка) — картопля, ананас, кокаїновий кущ… Центри походження рослин

Слайд 6

СЕЛЕКЦІЯ В РОСЛИННИЦТВІ Основною задачею селекції рослин є підвищення врожайності в рослинництві шляхом