X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль кінази фокальної адгезії у інтегрин-опосередкованій сигналізації

Завантажити презентацію

Роль кінази фокальної адгезії у інтегрин-опосередкованій сигналізації

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль кінази фокальної адгезії у інтегрин-опосередкованій сигналізації

Слайд 2

Найбільш відомими рецепторами клітинної адгезії є інтегрини, представники великої родини гетеродимерних трансмембранних білків, α- і β-субодиниці яких у різних поєднаннях формують більше 20 рецепторів до різних білків позаклітинного матриксу. У людини описано 18 α- і 8 β-субодиниць, що можуть утворювати 24 варіанти димерів.

Слайд 3

Лігандами інтегрованих рецепторів є білки позаклітинного матриксу, такі як коллаген, ламінін, фібронектин та інші. Деякі інтегрини впізнають лише короткі послідовності великих білків, наприклад RGD (Arg-Gly-Asp).

Слайд 4

Слайд 5

Міцне прикріплення клітин до позаклітинної матриксу здійснюється в невеликих дискретних ділянках клітинної поверхні - фокальних контактах. Внутрішньоклітинний домен інтегринових рецепторів через ланцюг різних пов'язаних між собою цитоплазматичних білків (таліна, альфа-актініна, вінкуліна та ін) зв'язується з актиновими мікрофіламентами цитоскелету. Таким чином здійснюється структурний зв'язок між позаклітинним матриксом і цитоскелетом прикріпленої клітини.

Слайд 6

Як з'ясувалося, цей зв'язок не тільки структурний, але і функціональний: адгезія клітини до різних компонентів позаклітинного матриксу запускає передачу сигналів від фокальних контактів всередину клітини.

Слайд 7

Структура FAK є унікальною серед родин тирозинових протеїнкіназ. Її можна розділити на три домени (N-термінальний, кіназний і С-кінцевий), кожен домен складається приблизно з 400 амінокислот. Кіназний домен FAK оточ