X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль генотипу й середовища у формуванні фенотипу

Завантажити презентацію

Роль генотипу й середовища у формуванні фенотипу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

РОЛЬ ГЕНОТИПУ Й СЕРЕДОВИЩА У ФОРМУВАННІ ФЕНОТИПУ

Слайд 2

І генотип, і середовище існування впливають на розвиток будьякого організму, і саме завдяки дії цих двох факторів формується індивідуальний фенотип особини. Але кожний із цих факторів є сукупністю дії цілого ряду чинників.

Слайд 3

Таке коливання класів під час розщеплення залежно від умов середовища отримало назву пенетрантність — сила фенотипного прояву. Отже, пенетрантність— це частота прояву гена, явище появи або відсутності ознаки в організмів, однакових за генотипом. Розглядаючи дію генів, їх алелів, необхідно врахувати й модифікуючий вплив середовища, у якому розвивається організм. Якщо рослини примули схрещувати за температури 15–20 °С, то у F1, згідно з менделівською схемою, все покоління матиме рожеві квіти. Але коли таке схрещування проводити за температури 35 °С, то всі гібриди матимуть квіти білого кольору. Пенетрантність показує, у якому відсотку носіїв гена виявляється відповідний фенотип. Отже, пенетрантність залежить або від генів, або від середовища, або від того й іншого. Таким чином, це не константна властивість гена, а функція генів у певних умовах середовища.

Слайд 4

Ще одним проявом тісної взаємодії генотипу й умов середовища у формуванні фенотипу є експресивність. Експресивність (від лат ехрrеssіо — вираз) — це зміна кількісного прояву ознаки в різних особин — носіїв відповідного алеля. У разі домінантних спадкових захворювань експресивність може коливатися. В одній і тій самій родині можуть проявлятися спадкові хвороби за перебігом від легких і ледь помітних до тяжких: різні форми гіпертонії, шизофренії, цукрового діабету тощо.

Слайд 5

У людини відома спадкова хвороба — арахнодактилія («павучі пальці» — дуже тонкі й довгі пальці), або хвороба Марфана. Плейотропна дія генів — це залежність кількох ознак від одного гена, тобто множинна дія одного гена.

Слайд 6

ХВОРОБА МАРФАНА.

Слайд 7

СЕРПОПОДІБНОКЛІТИННА АНЕМІЯ

Слайд 8

Слайд 9

Узагальнення, систематизація й контроль знань і вмінь учнів Дати відповіді на питання: 1. Які ознаки організмів визначаються переважно впливом генотипу? 2. Які ознаки організмів визначаються переважно впливом середовища? 3. Яким чином генотип і середовище взаємодіють під час формування ознак?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія