X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Роль бактерій у природі і значення у житті людини

Завантажити презентацію

Роль бактерій у природі і значення у житті людини

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Роль бактерій у природі і значення у житті людини БАКТЕРІЇ – КОРИСНІ ЧИ ШКІДЛИВІ?

Слайд 2

ЦІКАВО ЗНАТИ

Слайд 3

Мозковий штурм Чи існують “хороші” бактерії, які допомагають знищувати “ погані”? Якщо знищити всі бактерії в організмі, чи буде тоді людина жити довше? Яких на світі бактерій більше: корисних чи шкідливих?

Слайд 4

Групи бактерій за ступенем небезпечності для людини 1.особливо небезпечні ( бактерії, що спричиняють висипний тиф, чуму, холеру, сибірську виразку, орнітоз) 2 небезпечні ( туберкульозна паличка- збудник туберкульозу, дифтерійна паличка-збудник дифтерії, збудники черевного тифу та сальмонельозу) 3. умовно небезпечні ( бактерії, які живуть на тілі людини або всередині організму і не завдають шкоди людині. Наприклад кишкова паличка. 4. безпечні

Слайд 5

Обережно –ботулізм! Ботулізм спричиняє бактерія, яка живе в безкисневому середовищі( в консервних банках при неправильному їхньому зберіганні або обробці). Вона виділяє токсин ( отруту) яка здатна вбити людину( 0, 1мг смертельна доза). Тому треба пам’ятати – консерви з роздутими кришками не можна вживати в їжу.

Слайд 6

Шляхи зараження хвороботворними бактеріями

Слайд 7

Корисні бактерії За чисельністю переважають саме корисні бактерії. Їх частка становить 70-80%.Решта припадає на умовно небезпечні бактерії ( з тих, що живуть в організмі людини)

Слайд 8

Молочнокислі бактерії Молочнокислі бактерії можуть самостійно розвиватись у молоці, викликаючи його скисання. При цьому утворюється сметана, кефір та ін. молочнокислі продукти. Біфідобактерії заселяють в організм з молочнокислими продуктами для кращої роботи кишечника.

Слайд 9

З молока за допомогою бактерій Лактобацілюс отримують масло, сир, йогурт З молока за допомогою бактерій Лактобацілюс отримують масло, сир, йогурт

Слайд 10

Слайд 11

Роль бактерій у природі

Слайд 12

Фотосинтезуючі - ціанобактерії

Слайд 13

Бактерії – найдавніші жителі нашої планети

Слайд 14

Архебактерії

Слайд 15

Приклад “ чорних курців” на дні Світового океану

Слайд 16

Бактерії симбіонти

Слайд 17

В И С Н О В К И 1. Людина живе в оточенні бактерій, як шкідливих так і корисних. 2.Дотримання правил гігієни дає змогу значно знизити ризик бактеріальних інфекцій. 3.Корисних бактерій набагато більше, ніж шкідливих. 4.Особливо корисними для здоров’я людини є бактерії, які перешкоджають розвитку хвороботворних. 5.Умовно небезпечні бактерії за певних умов можуть стати небезпечними і викликати захворювання. 6.Бактерії відіграють значну роль в процесах очищення планети від органічних решток і продуктів ж-ті живих істот 7.Ціанопрокаріоти живляться як рослини – шляхом фотосинтезу . 8. Завдяки ціанопрокаріотам на Землі виникла киснева атмосфера 9. Бактерії є найдавнішою групою живих організмів нашої планети. 10.Людина широко застосовує бактерії для вироблення продуктів харчування.

Слайд 18

Я вивчив… Я вперше замислився… Нове у нашому занятті… Головне що я хочу сказати…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія