X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проект на тему “ПАРНОКОПИТНІ”

Завантажити презентацію

Проект на тему “ПАРНОКОПИТНІ”

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект на тему “ПАРНОКОПИТНІ”

Слайд 2

Оленеподі бні, або парнокопи тні (Cerviformes, seu Artiodactyla) — ряд плацентарних ссавців. Парнокопитні нараховують приблизно 220 видів, з яких деякі, особливо з родини бикових, мають велике економічне значення для людини.

Слайд 3

Зміст 1 Назви ряду 2 Філогенія та походження 3 Характеристика 4 Класифікація 5 Джерела

Слайд 4

Назви ряду Назва "Оленеподібні" є відповідником наукової назви Cerviformes з типовим родом Cervus Linnaeus. Парнокопитні, паристокопитні, ратичні - це давні назви, які вживали у минулому і позаминулому століттях, коли не знали інших тварин з віддалених континентів і поділяли всіх "копитних" на однокопитних (коні) і двокопитних (биків) і 4-копитних, або ратичних (напр., кабани). Для двох останніх груп писали "парнокопитні".

Слайд 5

Назви ряду В монографії І. В. Делегана зі співавторами "Біологія лісових птахів і звірів" (Львів: Поллі, 2005, 600 стор.) у змісті вказано "Ряд Оленеподібні [ратичні, парнопалі, парнокопитні] Cerviformes seu Artiodactyla Owen, 1848". Тобто назва "парнокопитні" стоїть на самому останньому місці. Те саме показують і всі інші сучасні джерела з українськими назвами звірів. Не всі групи оленеподібних мають копита (наприклад, верблюд, бегемот). Прямий переклад з латини назви Artiodactyla свідчить про наявність парних пальців, а не копит (dactylus = палець).

Слайд 6

Філогенія та походження Аналіз морфологічних ознак методами кладистики свідчить, що парнокопитні — парафілетична група. В деяких сучасних філогенетичних реконструкціях їх об'єднують разом із китоподібними та низкою вимерлих форм у надряд Китопарнокопитні. До ряду Оленеподібних відноситься також родина верблюдових, яка характеризується відсутністю копит (мають звичайні пальці) і рогів (у обох статей). У зв'язку з цим родину верблюдових нурідко виокремлюють у підряд "мозоленогих" (Tylopoda), або навіть вважають такий підряд окремим від "парнопалих" (="парнокопитних") рядом. Остання точка зору тепер не визнається.