X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Еволюція кровоносної системи хордових

Завантажити презентацію

Еволюція кровоносної системи хордових

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Риби Земноводні Плазуни Ссавці Птахи

Слайд 3

У процесі еволюції багатоклітинних тварин кровоносна система сформувалась на місці рудиментів первинної порожнини тіла, яка витіснена у вищих тварин вторинною. Після цього вона взяла на себе універсальну транспортну роль по перенесенню поживних речовин, кисню, гормонів, продуктів метаболізму … Кровоносна система стала однією із важливих інтегруючих систем організму, яка забезпечує його цілісність.

Слайд 4

Серед хордових найпримітивніша кровоносна система у ланцетника. Під глоткою у нього тягнеться поздовжня судина – черевна аорта, що відіграє роль основного пульсуючого органа, по якій кров тече вперед. Від неї беруть початок численні зяброві артерії, які пульсуючи додають додатковий імпульс току крові. У хребетних тварин протягом еволюції центральним органом кровообігу стало серце, а кров рухається по колах кровообігу.

Слайд 5

Слайд 6

Серце заповнене венозною кров’ю.

Слайд 7

Слайд 8

У правому передсерді венозна кров. У лівому передсерді артеріальна кров. Шлуночок заповнений змішаною кров’ю.

Слайд 9

Слайд 10

У правому передсерді венозна кров. У лівому передсерді артеріальна кров. Шлуночок заповнений змішаною кров’ю.

Слайд 11

У плазунів і земноводних серце 3-ох камерне, але порівняно із земноводними у рептилій: удосконалюється механізм вентиляції легень із-за появи грудної клітки; відпадає необхідність у шкірному диханні; з’являється можливість розділення артеріального та венозного кровотоків. Насправді, повна перегородка серця ще відсутня, хоча у крокодилів вона майже повна. Завдяки цьому у плазунів зберігається можливість перерозподілення крові у серці та регуляція надходження більших або менших кількостей крові у різні судини.

Слайд 12

Слайд 13

У лівій половині серця артеріальна кров. У правій половині серця венозна кров.

Слайд 14

Слайд 15

У лівій половині серця артеріальна кров. У правій половині серця венозна кров.

Слайд 16

Серце птахів та ссавців 4-ох камерне, але у них наявні деякі відмінності: - у птахів від лівого шлуночка відходить права дуга аорти, так як ліва втрачена; у ссавців від лівого шлуночка розпочинається загальний стовбур дуг аорти, ліва дуга розвинена добре, а права редукована. Дані відмінності пов’язані з тривалою незалежною еволюцією предків птахів та ссавців.

Слайд 17

Таким чином, в еволюції кровоносної системи хребетних тварин в цілому відбувалось загальне її ускладнення та удосконалення. Основними ароморфозами були: розвиток серця; формування замкненої кровоносної системи; перетворення серця та магістральних судин при розподіленні потоків артеріальної і венозної крові.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Біологія