ЗНО 2010 Історія України
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
ЗНО-2010 з історії України ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ Методичні рекомендації підготовлені начальником методичного відділу Ямцовою І.В.
Наказ Міністерства освіти і науки України від 26 червня 2009 року № 570 перелік предметів аналогічний переліку 2009 року; кожен бажаючий взяти участь у ЗНО 2010 року може обрати п’ять предметів для тестування; два обов'язкові предмети тестування; проведення ЗНО у червні 2010 року; результати ЗНО зараховуються як результати конкурсних випробувань до вищих навчальних закладів.
Терміни проведення ЗНО 2010 Українська мова та література - 2, 3 ,4 червня Іноземні мови - 7 червня Математика - 14, 15 червня Історія України - 17, 18 червня Фізика - 23 червня Хімія - 21 червня Біологія - 9 червня Географія - 11 червня
Особливості сесії 2010 р. Зовнішнє оцінювання буде виконувати лише одне завдання: вступні випробування до вищих навчальних закладів. Обов’язковість двох предметів: українська мова і література та математика або історія України. Виготовлення тестових зошитів лише українською мовою за наявності словника.
Умови прийому до вищих навчальних закладів на 2010 р. Наказ МОНУ від 18.09.2009 р. № 873 Прийом документів до ВНЗ - з 15 по 31 липня Вступні іспити та конкурси - з 23 по 31 липня Зарахування до ВНЗ - з 1 по 31 серпня
ПІДГОТОВКА ДО ЗНО - 2010 Починаючи з 28 вересня, на сайті УЦОЯО www.testportal.gov.ua розміщуються матеріали для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Матеріали включають: програму зовнішнього оцінювання, специфікацію тесту, його демонстраційний варіант із правильними відповідями на питання, кілька сотень тренувальних завдань із кожного предмета.
ОСОБЛИВОСТІ СПЕЦІФІКАЦІЙ 2010 Відмова від відкритих завдань з математики; Встановлення в умови проведення ЗНО та перевірки його результатів обмеження присутності вчителів визначених предметів
СПЕЦИФІКАЦІЯ З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ Час виконання зменшено зі 150 до 120 хвилин; Кількість завдань зменшено з 70 до 60; Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання в аудиторії не можуть бути присутні вчителі історії України, всесвітньої історії.
1. Призначення тесту Оцінити ступінь підготовленості випускників загальноосвітніх навчальних закладів з історії України з метою конкурсного відбору для навчання у вищих навчальних закладах. 2. Документи, які визначають зміст тесту Тест розроблено на основі Програми зовнішнього незалежного оцінювання з історії України (Затверджено Міністерством освіти і науки України, наказ № 865 від 18.09.2008 року).
3. Структура тесту Загальна кількість завдань тесту – 60. На виконання тесту відведено – 120 хвилин.
Кількісний розподіл завдань за складністю за змістовими лініями та періодами історії України
4. Характеристика завдань тесту Тест з історії України складається з таких форм тестових завдань: Завдання з вибором однієї правильної відповіді. До кожного із завдань пропонується 4 варіанти відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей. Завдання вважається невиконаним у випадках, якщо: а) позначено неправильну відповідь; б) позначено два або більше варіантів відповіді, навіть якщо серед них позначено й правильну відповідь; в) правильну відповідь не позначено взагалі.
Тест з історії України складається з таких форм тестових завдань: 2. Завдання на встановлення відповідності. Завдання складається з інструкції та поданої у двох колонках інформації, яку позначено цифрами (ліворуч) та буквами (праворуч). У завданнях пропонується співвіднести матеріал двох колонок, позначених цифрами та буквами. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав та позначив правильну букву (від А до Д) навпроти кожної цифри (від 1 до 4) у бланку відповідей.
Тест з історії України складається з таких форм тестових завдань: 3. Завдання на встановлення правильної послідовності. Завдання складається з інструкції та назв (опису) подій, позначених буквами. Цифрі 1 має відповідати перша подія, цифрі 2 – друга подія, цифрі 3 – третя, цифрі 4 – четверта.
5. Розподіл завдань тесту за складовими історичної підготовки Відповідно до переліку документів, які визначають зміст тесту з історії України зовнішнього незалежного оцінювання, перевірці підлягають наступні складові історичної підготовки випускника загальноосвітніх навчальних закладів
6. Принципи композиції завдань тесту Композиція завдань в тесті ґрунтується на наступних базових принципах: 1. Завдання розташовуються за формами, вказаними вище: від завдань з вибором однієї правильної відповіді до завдань на встановлення правильної послідовності. Це пояснюється специфікою роботи з завданнями кожної форми та технологічними аспектами їхньої комп’ютерної обробки. 2. Завдання в межах кожної з форм розташовуються в хронологічній послідовності за вказаними вище періодами. 3. Зростання кількості завдань в кожному з періодів послідовно від ранніх епох до сучасності. Це пояснюється необхідністю враховувати обсяг окремих курсів та кількістю годин, відведених на їхнє викладання.
7. Система оцінювання окремих завдань і тесту в цілому За правильне (частково правильне) виконання завдання кожної форми встановлюються наступні бали: Завдання з вибором однієї правильної відповіді – 0 – 1 тестовий бал. Завдання на встановлення відповідності – 0 – 1 – 2 – 3 – 4 тестових бали. 3. Завдання на встановлення правильної послідовності – 0 – 1 – 2 тестових бали. Максимально можливий бал за правильне виконання всього тесту – 82.
8. Додаткові матеріали та обладнання Додаткові матеріали та обладнання під час виконання тесту не використовуються. 9. Умови проведення зовнішнього незалежного оцінювання та перевірки його результатів Під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання в аудиторії не можуть бути присутні вчителі історії України, всесвітньої історії. Відповіді на завдання автоматично обробляються після сканування бланка відповідей А.
10. Рекомендації з підготовки до складання тесту Під час підготовки до складання тесту рекомендується використовувати підручники і посібники, що мають гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».
- на нашому сайті - www.test.dn.ua - електроною поштою - rc.donetsk@testportal.com.ua - за телефоном (0622) 97-80-51 або особисто за адресою Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти – вул. Мушкетівська, 19, м. Донецьк, 83014 Якщо у Вас залишилися питання, Ви можете задати їх:
Схожі презентації
Категорії