X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жуль Верн - Прославлення сили людського характеру в романі «П’ятнадцятирічний капітан»

Завантажити презентацію

Жуль Верн - Прославлення сили людського характеру в романі «П’ятнадцятирічний капітан»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація уроку Прославлення сили людського характеру в романі Жуль Верна «П’ятнадцятирічний капітан»

Слайд 2

Прославлення сили людського характеру в романі Жуль Верна «П’ятнадцятирічний капітан» Тема

Слайд 3

Мета повторити відомості про життя Жуль Верна; розвивати вміння працювати з текстом, перевірити знання учнями розділів роману, що пропонувалися для домашнього читання; виховувати повагу до високих моральних цінностей. Вітрильник “Пілігрим”

Слайд 4

Епіграфи уроку В мире много сил великих, Но сильнее человека Нет в природе ничего. Софокл Людина – що цегла: обпалюючись, вона стає твердою. Б.Шоу Врятовані з судна “Вальдек”

Слайд 5

Актуалізація опорних знань учнів. Бесіда з учнями В якій країні жив Жуль Верн? Місто, в якому народився письменник. Скільки романів написав Жуль Верн?

Слайд 6

Розгадайте кросворд 1.Назва шхуни-бригу із роману «П’ятнадцятирічний капітан». 2.Ім’я негра,що відзначався величною силою. 3.Кузен місіс Уелдон. 4.Кличка собаки. 5. Країна, у якій була розвинена работоргівля. 6.Прізвище хазяїна шхуни. 7. Прізвище капітана 1 2 3 4 5 6 7 Ключове слово – “пригода” Аварія корабля “Вальдек”

Слайд 7

Мотивація Доросла людина... На уроках етики, можливо, ви говорили про це, наводили приклади власних учинків, які б свідчили про вашу дорослість. Коли людину починають вважати дорослою? Це визначається не віком, а вчинками і поведінкою людини, тобто її ставленням до своїх обов’язків і почуттям відповідальності за свої дії. Сама назва роману натякає на те, що головний герой (15-річний Дік) – людина юна і водночас доросла (капітан!).

Слайд 8

Постановка проблемного питання «У чому привабливість образу Діка Сенда?»

Слайд 9

Мозковий штурм. Риси вдачі Діка Сенда Які якості мають бути у справжнього капітана? А які є у Діка? Рішучість Відповідальність Жага до знань Сміливість Вірність Гідність Мужність (відвага) Критичне ставлення Турботливість до себе Наполегливість Почуття вдячності людям, які йому допомагали Винахідливість Холоднокровність Милосердя Добропорядність Стійкість Здатність до співчуття Доброзичливість Готовність прийти на допомогу Скромність Демократизм Розум Здатність до самопожертви

Слайд 10

Інтерв’ю з літературним героєм Розкажіть про своє походження? Чому вас так назвали? Де ви виховувалися? Яку мету ви поставили перед собою? Яка ваша мрія? Яку роль у вашому житті відіграла родина Уелдонів та капітан Халл? Як ви ставитеся до цих людей? Ваше ставлення до навчання? Пасажири “Пілігріма”

Слайд 11

Складання логічного ланцюжка Складіть логічний ланцюжок, за яким Дік Сенд дійшов висновку, що вони опинилися в Африці. Наприклад: птахи не боялися людей – дивна поведінка Дінго – відсутність каучукового дерева і колібрі – жирафи – відсутність хінного дерева – муха цеце – поведінка Гаррісового коня – сліди слонів – гіпопотам – відрубані руки, ланцюг і колодки – лев.

Слайд 12

Запитання та завдання Про що думає Дік, зробивши страшне відкриття? За що картає себе? Який план виникає у Діка? Які якості виявляє Дік у термітнику?

Слайд 13

Дискусія Як Дік поводився у полоні? Що вразило вас у нотатках Діка? Чому Дік вбив Гарріса? Аналіз ситуації (Вбивство Гарріса) Чи правильно зробив Дік? Чи міг Дік здогадатися, що Гарріс бреше? Чи легко вбити? Як цей вчинок вплинув на подальшу долю Діка? Запитання

Слайд 14

Виразне читання Знайдіть у тексті описи зовнішності героїв і доповніть їх усними характеристиками. Місіс Уелдон, Джек – мужні, витривалі. Бенедикт – дивний дослідник – ентомолог. Дік Сенд – рішучий, відважний. Капітан Холл – справедливий, професіоналю Негоро- потайний, підлий.

Слайд 15

Підсумки уроку Вольові і моральні риси (позитивні) 1) Які головні труднощі виникли на шляху героїв роману? 2) Чи відповідає характерам героїв вислів Б.Шоу «Людина – що цегла: обпалюючись, вона стає твердою.» 3) Як поводилися герої за цих складних обставин? Як ставилися один до одного?

Слайд 16

Вирішення проблемного питання 1) Які риси, з погляду автора, характеризують справжню людину? 2) У чому привабливість образу Діка Сенда? 3) Чи хотіли б ви мати такого друга, як Дік Сенд? Чому?

Слайд 17

Домашнє завдання Підготувати цитатний матеріал до характеристики образу Діка Сенда. Намалювати ілюстрації до твору (За бажанням).  

Слайд 18

Ілюстрації Полювання на кита Місіс Уелдон і Джек Собака Дінго Кузен Бенедикт Кок Негоро

Слайд 19

Автор презентації Підготувала учитель світової літератури Новошинської ЗОШ І-ІІ ст. Пельчер Надія Василівна 09888082631

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література