X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок додаткового читання. Дороги, які ми вибираємо. (Новели О. Генрі)

Завантажити презентацію

Урок додаткового читання. Дороги, які ми вибираємо. (Новели О. Генрі)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Урок додаткового читання. Дороги, які ми вибираємо. (Новели О. Генрі).

Слайд 2

Епіграф уроку Не в тому річ, яку дорогу ми вибираємо; те, що всередині нас, змушує нас вибирати дорогу. О. Генрі

Слайд 3

Світ героїв О. Генрі Слово вчителя Світ новел О. Генрі розмаїтий і багатий. Його герої – прості люди: художники, продавщиці, дрібні службовці. У них часто немає грошей, вони живуть у бідних кварталах, але все одно приваблюють читачів. Чому ж на протязі вже багатьох років твори письменника не втрачають своєї популярності? На це та багато інших питань ми маємо дати відповідь сьогодні на уроці.

Слайд 4

Герої і сюжет новели “Пурпурова сукня” Бесіда з елементами текстологічного аналізу Ким були герої новели – Мейда і Грейс? Якими вони постають у вашій уяві? Як вони готувалися до свята Дня Подяки? Що розповідає автор про те, як Мейда заощаджувала гроші? Як власник магазину Бахман влаштував свято для своїх працівників? Що відомо про містера Ремсі? Як ви думаєте, чому дівчата хотіли з’явитися на вечірці у нових сукнях? Що трапилося з Грейс?

Слайд 5

Вчинок Мейди Запитання для учнів Що зробила Мейда, коли дізналася про неприємності Грейс? Як ви оцінюєте вчинок Мейди? Як ви гадаєте, чи замислювалася Грейс над тим, що саме через неї Мейда на пішла на свято? Якою була реакція кравця Шлегеля на появу Мейди? Чому Мейда була щаслива?

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Переказ тексту Завдання для учнів Розкажіть про зустріч Мейди і містера Ремсі та їхню прогулянку під дощем.

Слайд 9

Слайд 10

Творча робота Завдання для учнів Яким би ви хотіли бачити фінал новели? Створіть його.

Слайд 11

Творча робота Завдання для учнів Придумайте продовження новели, використовуючи ілюстративний матеріал та запропоновані заголовки. Мейда – щаслива місіс Ремсі

Слайд 12

Романтична прогулянка подружжя Ремсі

Слайд 13

Почуття, що ніколи не згаснуть

Слайд 14

Аналіз новели “Дари волхвів” Запитання і завдання для учнів Коли відбувається дія у творі? Знайдіть опис помешкання, де жило молоде подружжя. Що можна сказати про господарів будинку, виходячи з цього опису? Які цінності були у Джима і Делли? Які стосунки були у молодого подружжя? Що молоді люди вирішили зробити одне для одного перед Різдвом?

Слайд 15

Золотий годинник Джима

Слайд 16

Волосся Делли

Слайд 17

Різдвяні подарунки Джима і Делли Запитання для учнів Чому кожен з подружжя вирішив позбутися своїх найдорожчих речей? Чи легко було зважитися Деллі на такий вчинок? Чому вона все ж таки продала своє розкішне волосся? Що вибрала Делла для Джима? Чого найбільше боялася Делла? Який подарунок приніс дружині Джим? Де він взяв гроші на подарунок для Делли? Про що свідчать вчинки героїв новели?

Слайд 18

Делла чекає коханого Джима

Слайд 19

Платиновий ланцюжок для годинника

Слайд 20

Набір черепахових гребінців

Слайд 21

“Вони і є волхви” Запитання і завдання для учнів Знайдіть у тексті новели і зачитайте, як реагував Джим на зміну зовнішності Делли та на її подарунок. Як поводилася Делла, коли побачила подарунок Джима? На вашу думку, які почуття переживав кожен з героїв? Як ви розумієте фразу: “Волхви принесли дорогоцінні дари, та серед них не було одного”? Як ви думаєте, якого? Зачитайте закінчення новели. Як можна його пояснити?

Слайд 22

Проблемні запитання Подумайте, чому автор називає своїх героїв “дурненькими дітьми” і разом з тим вважає їх наймудрішими? Чому волхвами, на думку автора, є лише подібні до них?

Слайд 23

Коментар учителя Як відомо, волхви принесли дари немовляті Ісусу Христу від щирого серця. Джим і Делла пожертвували одне заради одного найдорожчим, що у них було. Вони це зробили в ім’я любові. Молоді люди чисті душею, як діти. Саме так автор називає їх, захоплюючись їхніми вчинками. Джим і Делла мудрі серцем. Томі вони і є волхвами.

Слайд 24

Підсумки уроку Спільне в героях О. Генрі Що об’єднує героїв проаналізованих новел О. Генрі? Які проблеми піднімає письменник у своїх творах? Чи важливі ці проблеми у сучасному житті? Робота з епіграфом Що, на думку автора, є рушієм всіх вчинків людей? На вашу думку, які дороги вибирають герої О. Генрі? Чого ви навчилися, читаючи, твори письменника?

Слайд 25

Домашнє завдання Написати твір-роздум на тему “Уроки доброти, які я виніс (винесла) з новел О. Генрі. Підготувати повідомлення про творчість Джеймса Олдріджа, прочитати оповідання “Останній дюйм”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література