X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна в житті світових письменників

Завантажити презентацію

Україна в житті світових письменників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Україна залишиться зі мною назавжди… (Україна у житті та творчості світових письменників)

Слайд 2

1.На росах, на водах, На всіх переходах Курличеш мені в журавлиних ключах, Моя Україно, Родима країно, Ясні небеса в материнських очах. 2.Я чую твій голос, Пшеничний твій колос У душу мені засіває зерно. Моя Україно, Колиско-калино, Пізнати тебе мені щастя дано. 3.З тобою розлука — Гірка моя мука, Печаль журавля без гнізда в чужині. Моя Україно, Білявко-хатино, З твойого вікна світить доля мені.

Слайд 3

Слайд 4

Адам Міцкевич "Країна розкоші прослалась наді мною,вгорі – блакить ясна, тут – лиця чарівні",– писав про Україну видатний польський поет Адам Міцкевич. Понад 9 місяців письменник перебував на Україні. Київ, Стеблів, потім Одеса, Харків... Тут пролягали шляхи хоч і вимушеної, але ж якої захоплюючої й корисної для поета мандрівки українською землею, тут відбу валося його знайомство з її мешканцями. Природа України полонила Міцкевича, нагадувала про рідний край. Зокрема, у баладі « Світязь» змальоване одне з найпрекрасніших місць України, роз ташованих у Волинській області, найглибше , а також найбільше за об'ємом прісноводне озеро Світязь.

Слайд 5

Олександр Пушкін Перебування О. Пушкіна в Україні припадає на період його заслання на Південь Російської імперії (1820—1824 рр.). Уряд Олександра І вислав молодого автора за волелюбні вірші, в яких він оспівував полум'яний патріотизм, висловлював віру в перемогу «святої вольності», засуджував і сатирично викривав царський режим. 18 травня 1820 р. кур'єрська поштова трійка повезла О. Пушкіна з Петербурга в Україну. Письменник проїхав через Чернігів, Ніжин, Прилуки, Лубни, Кременчук.

Слайд 6

Слайд 7

Микола Гоголь Народився 20 березня (1 квітня за новим стилем)1809 року в селі Великі Сорочинці(зараз Миргородський район Полтавської області). Дитинство майбутнього письменника минуло в селі Василівці (тепер Гоголеве) в маєтку батьків. Тут він провів перші десять років життя, успадкувавши від батька, Василя Опанасовича, почуття гумору, хист оповідача, любов до театру. Навчався в Полтавському повітовому училищі, а потім у Ніжинській гімназії вищих наук, де вперше виступив , як актор ,зігравши роль дуже старого діда, як письменник, написавши п'єсу з українського життя, і як режисер-постановник вистав «Едіп в Афінах», «Урок дочкам», «Лукавін» та багатьох інших. Подорожуючи прекрасними місцями України, М.Гоголь говорив: ‘’Лише на дорогах України моя душа пробуджувалася’’

Слайд 8

оноре де Бальзак Незабутні враження привіз письменник з України, яку він відвідував двічі. (у 1847-1848 і 1848-1850 рр.). Загалом він провів тут більше двох років. Окрім Верхівні побував у Бердичеві, Києві та інших містах. Перебування в Україні дало йому можливість ознайомитися зі слов'янським світом, до якого він виявляв інтерес. У листах на батьківщину відзначав багатства цього краю, подає загальні риси українського життя, зокрема, торкається господарських відносин, ґрунту, рослинності України. Українські враження знайшли відображення у епістолярній спадщині митця у твор «Лист про Київ» та у романі "Селяни" (1848)- одному із підсумкових у творчості письменника.

Слайд 9

Антон Чехов Батько письменника — Павло Чехов жив у селі Вовча Балка на Харківщині. Його матір’ю була Єфросинія Шемко. Бабуся письменника, в якої він часто гостював, розмовляла українською мовою. У дитячі роки українська мова постійно звучала в родині Чехових. Звідси у творах А.Чехова так багато українізмів. Залюбки вживав Чехов також українські приказки, прислівя в своїх листах. «У моїх жилах тече українська кров» - зазначав письменник. Ставши письменником, Антон Павлович завжди обирав "приснолисту Україну" місцем літнього відпочинку. Бував він у Харківській та Полтавській губерніях. У Львові він придбав твори Т. Шевченка. Навесні 1887 р. він подорожував по Донецькому краю, у 1888–89 рр. двічі проживав під Сумами

Слайд 10

Райнер Марія Рільке У 1899—1900рр. подорожував Україною з Лу Андре-Саломе. Перша подорож у 1899 році розбудила в поета інтерес до історії Київської Русі, а також до козацької доби, в яких він вбачав витоки історії великого народу. Рільке закохався в Київ, вважав його «близьким до Бога».Рільке був глибоко вражений Софійським собором і Києво-Печерською Лаврою, їй він присвятив кілька поезій і найбільш захоплено розповідав про свої враження від неї. У Лаврських печерах Києва поет побував кілька разів.

Слайд 11

Михайло булгаков В будинку на вулиці Воздвиженській народився первісток, якого на¬звали на честь дідуся по матері й покровителя Києва архістратига Михайла. Батьки Булгакова з'їхали з Воздвиженської вулиці, коли йому був один рік. І тому прекрасна Воздвиженська не запам'яталася у творах Булгакова. У 1900 році дев'ятирічного Мишка віддали в підготовчий клас Київської 2-ї гімназії, У серпні 1901 року Михайло успішно склав іспити за підготовчий клас і був зарахований до найвідомішого на той час середнього учбового закладу Києва — 1-ї гімназії. Після закінчення гімназії Михайло вирішив вступати на медичний факультет Київського університету Жили в Києві, на деякий час виїжджали до Саратова, до батьків Тасі, але знову повернулися до улюб¬леного міста. Київ займав особливе місце в житті та творчості письменника.

Слайд 12

Анна ахматова Родовід її тісно пов'язаний з Україною: батько походив із козацької старшини, дід за материнською лінією був начальником канцелярії при київському генерал-губернаторі Д. Бібікові і брав активну участь у благоустрої Києва. Вийшовши у відставку, оселився в Україні, де були розташовані його маєтки. Анна Ахматова якось зізналась українському поето¬ві Миколі Бажану: «А ви знаєте, в мене ж є українськакров». Народилась Анна Андріївна в Одесі, згодом переїхала до Царського села, але кожне літо проводила біля Севастополя. В Україні є місце, яке можна вважати «родовим гніздом» Горенків: це – Шелехівська Слобідка на Поділлі.Бавала письменниця тричі.

Слайд 13

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література