Світова література на межі XIX-XX ст.
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ви хочете формули для такої долі, яка стає людиною?- Вона міститься у моєму Заратустрі. “- Той, хто має бути творцем у добрі та злі , спершу мусить стати руйнівником, який розбиває цінності. Отже, найвище зло є найвищим благом:а це благо є справою творчою”. Ф. Ніцше. “Ното”
Декаданс – «занепад»; Дендизм – мистецтво відрізнятися від інших; Снобізм – це хвороба марнославства; Естетизм – проголошення себе жерцями краси
Поет – божество, творець загадкового світу; Пріорітет творчої інтуїції; Протиставлення реального духовному, світу вічних ідей та символів; Прагнення наблизитись до непізнаної Таїни, Вічності, Смислу всього сущого; У центрі твору – художній символ; Краса це Істина і форма Бога; Сугестивність письма; Складний метафоризм; Створення метамови; Музичність; Абстрактність образів; Вишуканість, шляхетність творів; Намагання висловити невимовне.
Заглиблення у світ духовних переживань людини, показ духовного стану світу через психіку; Звернення до вічних ідей і символів; Розуміння краси як головної мети мистецтва; Декадентські настрої; Протиставлення тлінному, минущому – безкінечного, вічного; Злиття символів та алегорій із плином душевних настроїв; Поєднання рис символізму та імпресіонізму; Музичність поезії; Творення неповторного світу особистісних переживань; Визнання особи поета, його творчої уяви джерелом мистецтва.
Схожі презентації
Категорії