X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Собака Баскервілів"

Завантажити презентацію

"Собака Баскервілів"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Сер А ртур Ігна тіус Ко нан Дойл — англійський письменник, відомий перш за все своїми творами про Шерлока Холмса. Найбільш відомі його детективні твори про Шерлока Холмса, науково-фантастичні про професора Челленджера, а також історичні романи. Крім того, він писав п'єси та вірші. Справжнє прізвище письменника — Дойл, Конан — його середнє ім'я, проте в зрілому віці він став використовувати це ім'я як частину прізвища — Конан Дойл. Також зустрічаються варіанти написання Конан Дойль, а також Конан-Дойль і Конан-Дойл.

Слайд 4

Слайд 5

Сер Артур Конан Дойл народився 22 травня 1859 р. в шотландському місті Единбург, в сім'ї Чарльза Алтамонта Дойла архітектора і художника. Велику роль в житті Конан Дойла грала його мати Мері Фолі. Від неї він успадкував свій інтерес до рицарських традицій, подвигів і пригод. Конан Дойл говорив: «Справжня любов до літератури, схильність до письменництва йде в мене, я вважаю, від матері». Шкільне життя письменника пройшло в «похмурих баштах і стінах» підготовчої школи Годдера, а потім єзуїтського коледжу Стоніхерст (графство Ланкашир) (1869—1876). З шкільних років у Конан Дойлі буквально «заговорив» розповідач. Почуте від матері, гра уяви, що прокинулася, все це стало матеріалом для усних розповідей, якими він бавив своїх знайомих. Усидливий студент за книгами - такий портрет Конан Дойла в Единбурзькому університеті, 1876—1881.

Слайд 6

У жовтні 1879 з'явилася його розповідь «Таємниця Сесасської долини». Йому пощастило, канікули передостаннього року навчання в університеті він провів в плаванні. На судні він був корабельним лікарем і побував в арктичних водах. У 1881 році Конан Дойл отримав університетський диплом, став бакалавром медицини. Тому 1882—1890 роки опинилися зайняті лікарською практикою. У 1882 році він знову в плаванні, цього разу південному. Він побачив Західну Африку. У 1891 р. Конан Дойл залишив діяльність лікаря. Література стала для нього професією.

Слайд 7

У 1885 р. Конан Дойл одружується на Луїзі Хокінс, яка страждала туберкульозом і померла 1906 року. У 1907 році Дойль одружується на Джині Лекі, яку знав з 1897 року. Дойл мав п'ятеро дітей: двоє від першої дружини — Мері і Кінгслі, і троє — від другої — Джин, Деніс і Адріан. Конан Дойл помер від серцевого нападу 7 липня 1930 р. в своєму будинку в Кроуборо

Слайд 8

Слайд 9

У роду Баскервілів існує одна моторошна родинна легенда, яку вони передають з покоління в покоління. Легенда ця оповідає про примарного собаку, який вночі переслідує всіх Баськервілів на болотах Грімпенської трясовини. Згідно з легендою, вперше примара з'явилася для того, щоб покарати одного з Баскервілів - безпутного пройдисвіта Гуго, що жив у XVII столітті. З того часу собака інколи з'являвся знову, щоб забирати життя у нащадків Гуго. Диявольська примара описується у легенді як велетенський собака чорної масті, з очима, що світяться та величезною пащею.

Слайд 10

Доктор Мортімер благає детектива про допомогу, бо з Америки до родового «гнізда» прибуває останній нащадок роду Баскервілів, баронет Генрі Баскервіль, якому теж загрожує небезпека. Холмс вирішує доручити Ватсону супроводжувати сера Генрі до його маєтку та залишатися там з молодим Баскервілем до подальших розпоряджень. Врешті-решт, вбивцею виявляється один із сусідів Баскервіля — Джек Стэплтон, який насправді був племінником сера Чарльза та кузеном сера Генрі.

Слайд 11

Почувши переказ моторошної легенди від самого Чарльза Баскервіля, Степлтон вирішив використати її у своїх цілях. Знаючи, що сер Чарльз хворий і може померти від сильного переляку, він придбав величезного пса, якого потім тримає на болоті. У потрібний момент Степлтон розмалював тварину фосфором, який не мав запаху та світився у темряві, і натравив на сера Чарльза. Той, налякавшись, почав тікати і помер від серцевого нападу.

Слайд 12

Вдруге Степлтон вирішив повторити цю пригоду з Генрі Баскервілем. Але в останню мить, коли собака кинулася на баронета, її застрелив Холмс. Степлтон, намагаючись втекти від правосуддя, потопає у болоті.

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Шерлок Холмс— детективний персонаж, головний герой книги Артура Конана Дойла «Оповідання про Шерлока Холмса». В оповіданнях про Шерлока Холмса зазвичай мова йде від імені його друга і супутника — доктора Джеймса Вотсона, але трапляються й виключення, наприклад в оповіданні «Левова грива» Шерлок Холмс сам веде розповідь. Детектив веде свої розслідування використовуючи логіку та метод дедукції. Це худий і високий чоловік, у минулому чудовий боксер. Знавець хімії (у вільний час проводить у своїй кімнаті хімічні експерименти). Талановитий скрипаль. Блискучий актор і майстер імітацій — вміння перевтілюватись допомагають Холмсу дізнаватися багато інформації та залишатись непоміченим. Вік — 41 рік.

Слайд 16

Першою справою Холмса був випадок з батьком його друга Віктора Тревора, описаний в оповіданні «Глорія Скотт». У роки навчання розроблення методу дедукції було звичайним захопленням, а після поради Тревора-старшого юнак вперше подумав про можливість заробляти на життя детективною роботою. Після 2-ох років навчання у коледжі Шерлок вперше приїхав до Лондона і оселився на Монтегю-стріт, просто за рогом Британського музею. Життя там минало повільно і він мав можливість заповнювати вільний час вивченням тих наук, які необхідні майбутньому детективові.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Час від часу до Шерлока Голмса зверталися зі своїми справами колишні товариші з коледжу, бо метод Голмса широко обговорювали в останні роки навчання у коледжі. Про цей період оповідає історія «Обряд родини Масгрейвів», де клієнтом детектива був колишній випускник коледжу — аристократ Реджинальд Масгрейв. Він звернувся за допомогою і порадою щодо дивного обряду. Традиція виявилась планом, що веде до місця, де лежить колишня діадема династії Стюартів, що її було довірено сім'ї Масгрейвів на тимчасове зберігання.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література