X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Артур Конан Дойль “Собака Баскервілів”. Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует.

Слайд 2

Епіграф уроку Ах скільки на світі зла, і найгірше, коли злі справи робить розумна людина! Артур Конан Дойль “Пригоди Шерлока Холмса” Жодна зла людина не буває щаслива. Ювенал, римський поет

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Бесіда з учнями Де і коли народився Артур Конан Дойль? Дайте визначення поняття “літературний детектив”. Які ознаки детективу як жанру? Який цикл детективних творів приніс популярність Конан Дойлю? Що таке цикл? Які особливості циклу творів про Шерлока Холмса? Які ще твори, крім детективів писав Конан Дойль?

Слайд 4

Вікторина Дедуктивний метод Шерлока Холмса Яка річ у помешканні Шерлока Холмса привернула увагу доктора Ватсона? Як Холмс дізнався, що робить Ватсон? Яку версію щодо відвідувача висунув доктор Ватсон? Чому він вважав, що ціпок належав сільському жителеві? Як дізналися ім’я чоловіка? Якими були припущення Холмса? Які помилки доктора Ватсона він виправив? Чиї припущення були правильними? Що привело Мортімера до Шерлока Холмса? Який документ лежав у нього в кишені? Яку інформацію Мортімер приховав від усіх?

Слайд 5

Робота з текстом Виразне читання Знайдіть і прочитайте опис Баскервіль-холу. Що найбільше вражає у цьому описі?

Слайд 6

Баскервіль-хол

Слайд 7

Переказ тексту Розкажіть, що вам відомо про Степлтона

Слайд 8

Бесіда з учнями З ким познайомилися сер Генрі і доктор Ватсон під час прогулянки на болотах? Ким був містер Степлтон? Чим він займався на болоті? Як Степлтон відрекомендував свою супутницю? Чому поведінка міс Степлтон була досить дивною? Про що вона просила сера Генрі?

Слайд 9

Містер Степлтон

Слайд 10

Міс Степлтон

Слайд 11

Знайомство Степлтона з доктором Ватсоном

Слайд 12

Степлтон і доктор Ватсон на болоті

Слайд 13

Грімпенська трясовина

Слайд 14

Погоня за метеликом

Слайд 15

Переказ тексту Що ви дізналися про Беррімора?

Слайд 16

Беррімор – дворецький в Баскервіль-холі

Слайд 17

Бесіда з учнями Чому поведінка Беррімора здавалася Холмсу дивною? Хто плакав ночами у Баскервіль-холі? Кому Беррімор посилав сигнали свічкою у вікні? З чим була пов’язана така поведінка героїв? Як вчинив сер Генрі, коли дізнався про таємницю дворецького і його дружини? На який ризикований вчинок зважилися сер Генрі з доктором Ватсоном? Яка доля спіткала каторжника? Що дуже налякало сера Генрі і доктора Ватсона вночі на болотах?

Слайд 18

Беррімор посилає сигнали каторжнику Селдену

Слайд 19

Таємнича постать на скелі серед болота

Слайд 20

Сер Генрі і Ватсон почули моторошне виття на болоті

Слайд 21

Бесіда з учнями Хто розповів доктору Ватсону, що на болотах ховається незнайомець? Що вирішив зробити доктор Ватсон? Як його характеризує це вчинок? Хто жив у печері? Що розповів Холмс Ватсону, коли вони зустрілися на болоті, про їхню спільну роботу щодо розшуку злочинця і розкриття таємниці? Як Шерлок Холмс оцінив роботу доктора Ватсона з розслідування справи, і як він пояснив своє бажання бути відсутнім? Чи дійсно важливу роль було відведено доктору Ватсону?

Слайд 22

Містер Френкленд – астроном-аматор і доктор Ватсон

Слайд 23

Доктор Ватсон перевіряє печеру

Слайд 24

Зустріч Ватсона і Холмса у печері

Слайд 25

Переказ тексту Розкажіть історію Лори Лайонс

Слайд 26

Таємничий автор фатального листа до сера Чарлза Баскервіля

Слайд 27

Бесіда з учнями Як Шерлок Холмс дізнався про те, кому належать ініціали Л. Л., якими був підписаний останній лист до сера Чарлза Баскервіля? Навіщо Лора Лайонс написала листа, у якому просила Сера Чарлза про зустріч? Хто порадив їй це зробити? Чому Лора Лайонс не пішла на побачення з сером Чарлзом? Яку шокуючу новину повідомив їй Шерлок Холмс? Що Лора Лайонс зрозуміла, коли дізналася про обман Степлтона?

Слайд 28

Загадка Степлтона Які почуття виникли у сера Генрі до міс Степлтон? Ким виявилася жінка, яку Степлтон видавав за свою сестру? Чому місіс Степлтон кожного разу намагалася попередити сера Генрі про небезпеку? Як Шерлок Холмс дізнався, що Степлтон належав до роду Баскервілів? Чому розділ ХІІІ називається “Сіті розставлені”? Про що йде мова?

Слайд 29

Зустріч місіс Степлтон і сера Генрі

Слайд 30

Фамільний протрет Гуго Баскервіля

Слайд 31

Холмс розкриває загадку Степлтона

Слайд 32

Бесіда з учнями Хто виявився підступним злочинцем? Чому Степлтон убив сера Чарлза Баскервіля і хотів убити сера Генрі Баскервіля? Навіщо Степлтон запросив сера Генрі до себе на обід? Чому Шерлок Холмс змусив сера Генрі піти в гості до Степлтонів і повертатися додому пішки вночі через болота? Як Степлтон використав легенду про жахливу собаку Баскервілів? Хто покінчив з прокляттям роду Баскервілів і врятував сера Генрі?

Слайд 33

Засідка на болотах

Слайд 34

На волосину від загибелі

Слайд 35

Порятунок, що прийшов вчасно

Слайд 36

Бесіда з учнями Куди подівся Степлтон, коли зрозумів, що злочин не вдався? Як він повівся зі своєю дружиною? Як ви думаєте, чому місіс Степлтон показала місце, де ховався її чоловік? Яка доля спіткала Степлтона? Як вплинула на сера Генрі пригода із собакою? Які проблеми порушує автор у творі?

Слайд 37

Втеча Степлтона

Слайд 38

По слідах злочинця

Слайд 39

Трясовина – місце загибелі Степлтона

Слайд 40

Сер Генрі після пережитого потрясіння

Слайд 41

Творча робота Складання “Ланцюжка загадок Шерлока Холмса” Манускрипт → записка → черевики, що зникли → таємничий чоловік з бородою → лист від Л. Л. → смерть каторжника → портрет Гуго Баскервіля → обід у Степлтонів → розв’язка.

Слайд 42

Характеристика образів Шерлока Холмса і доктора Ватсона Риси вдачі Холмса і Ватсона розумні; інтелігентні; з добре розвиненим логічним мисленням; професіонали у своїй справі; борці проти зла; захисники скривджених. Проблемне запитання Чому Шерлока Холмса і доктора Ватсона називають класичним детективним дуетом?

Слайд 43

Слово вчителя В “Етюді в багряних тонах” є анкета, яку склав для Шерлока Холмса доктор Ватсон: “Знання літератури, філософії, астрономії – ніяких. Знання політики – слабкі. Знання ботаніки – нерівномірні (добре знається у властивостях беладони, опіуму, отрут взагалі, але нічого не знає про практичне садівництво.) Знання хімії та анатомії – глибокі. Добре грає на скрипці. Вправний фехтувальник, боксер і шпажист. Має грунтовні знання англійських законів.” Проблемне запитання На вашу думку, чи можна вважати недоліком “білі плями” у знаннях Шерлока Холмса?

Слайд 44

Слайд 45

Конкурс “Чи уважний ти читач?” На якому музичному інструменті грав Шерлок Холмс? Ким був Степлтон? Чим були прикрашені стіни Баскервіль-холу? У що був одягнений Холмс, коли жив у печері? Якої породи була собака доктора Мортімера? Що забув відвідувач Шерлока Холмса? Від кого отримав листа сер Чарлз Баскервіль? Якого кольору був костюм сера Генрі, коли його вперше побачив Холмс? Як звали хлопчика, який носив Холмсу їжу? Якого кольору були очі у Шерлока Холмса? Чим Степлтон намастив собаку? Які слова у листі, який отримав сер Генрі були написані від руки?

Слайд 46

Підсумки уроку Робота з епіграфами Як ви думаєте, до кого з героїв найбільше підходять слова епіграфів? Що, на вашу думку, було причиною страшного плану Степлтона? Бесіда з учнями Які риси вдачі Холмса та Ватсона вам імпонують? Як ви думаєте, у чому криється причина популярності творів про Шерлока Холмса? Чи можна сказати, що твори про Шерлока Холмса є повчальними? Які ви зробили для себе висновки із прочитаного?

Слайд 47

Домашнє завдання Прочитати оповідання А. Конан Дойля “Пістрява стрічка” із циклу “Записки про Шерлока Холмса”. Дібрати матеріали для заочної мандрівки Лондоном.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література