X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Артур Конан Дойль

Завантажити презентацію

Артур Конан Дойль

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Артур Конан Дойл Підготувала: учениця 5-Б класу Левіна Віка

Слайд 2

Сер Артур Ігнатіус Конан Дойль (Дойл) ( 22 травня 1859, Едінбург - 7 липня 1930, Кроуборо, Сассекс) - шотландський і англійський лікар і письменник, всесвітню популярність якому принесли детективні твори - про Шерлока Холмса, пригодницькі та науково-фантастичні - про професора Челленджері, гумористичні - про бригадира Жерара, а також історичні романи («Білий загін» та ін.) А. Конан Дойль також - автор п'єс («Ватерлоо», «Ангели Темряви», «Вогні долі», «Строката стрічка»), віршів (збірки балад «Пісні дії» (1898) та «Пісні дороги»), автобіографічних нарисів («Записки Старка Монро», також твір відомо як «Загадка Старка Монро») і побутових романів («Дует у супроводі випадкового хору»), співавтор-лібретист оперети «Джейн Енні» (1893).

Слайд 3

«Скандал в Богемії», перше оповідання із серії «Пригоди Шерлока Холмса» був надрукований у журналі «Стренд» у 1891 році. Прототипом головного героя, що став незабаром легендарним детективом-консультантом, був Джозеф Белл, професор Единбурзького університету, який славився здатністю по найдрібніших деталей вгадувати характер і минуле людини. Протягом двох років Дойль створював розповідь за розповіддю, і врешті-решт почав перейматися власним персонажем. Його спроба «покінчити» з Холмсом в сутичці з професором Моріарті («Остання справа Холмса», 1893 рік) виявилася невдалою: полюбився читачам героя довелося «воскресити». Холмсовская епопея увінчалася романом «Собака Баскервілів» (1900), який відносять до класики детективного жанру. Пригодам Шерлока Холмса присвячені чотири романи: «Етюд у багряних тонах» (1887), «Знак чотирьох» (1890), «Собака Баскервілів», «Долина Жаху» - і п'ять збірок оповідань, найвідоміші з яких - «Пригоди Шерлока Холмса» (1892), «Записки про Шерлока Холмса» (1894) і «Повернення Шерлока Холмса» (1905). Сучасники письменника були схильні применшувати велич Холмса, вбачаючи в ньому свого роду гібрид Дюпена, Лекока і Каффа .У ретроспективі стало ясно, наскільки Холмс відрізняється від попередників: поєднання незвичайних якостей підняло його над часом, зробило актуальним у всі часи. Надзвичайна популярність Шерлока Холмса і доктора Ватсона поступово переросла в галузь нової міфології, центром якої донині залишається квартира в Лондоні на Бейкер-стріт, 221-b.

Слайд 4

Будучи студентом-третьокурсником, Дойль зважився спробувати свої сили на літературній ниві. Його перше оповідання «Таємниця Сесасской долини» створений під впливом Едгара Аллана По і Брета Гарта , був опублікований університетським Chamber's Journal, де з'явилися перші роботи Томаса Харді. У тому ж році другий розповідь Дойля «Американська історія» з'явився в журналі London Society З лютого по вересень 1880 Дойль в якості корабельного лікаря сім місяців провів в арктичних водах на борту його судна «Надія» , отримавши за роботу в загальній складності 50 фунтів. «Я зійшов на борт цього корабля великим незграбним юнаків, а зійшов по трапу сильним дорослим чоловіком», - пізніше писав він в автобіографії. Враження від арктичного подорожі лягли в основу оповідання «Капітан Полярної зірки». Два роки опісля він провів аналогічний вояж, до Західного узбережжя Африки на борту пароплава «Mayumba», курсував між Ліверпулем та західним узбережжям Африки . Отримавши в 1881 році університетський диплом і ступінь бакалавра медицини, Конан Дойль зайнявся лікарською практикою, спочатку спільної , потім індивідуальної, в Портсмуті. Нарешті, в 1891 році Дойль вирішив зробити літературу своєю основною професією. У січні 1884 року журнал "Корнхилл" опублікував оповідання «Повідомлення Хебекука Джефсона». У ті ж дні він познайомився з майбутньою дружиною Луїзою «туями» Хокінс; весілля відбулося 6 серпня 1885 . У 1884 році Конан Дойль почав роботу над «Торговим домом Гердлстон», соціально-побутовим романом з кримінально-детективним сюжетом про цинічних і жорстоких негоціантів-користолюбців. Він був опублікований в 1890 році. У березні 1886 року Конан Дойль почав, і вже в квітні в основному завершив роботу над «Етюд у багряних тонах». Видавництво «Уорд, Локк і Ко» купило права на роман за 25 фунтів стерлінгів надрукувало його в різдвяному випуску Beeton's Christmas Annual 1887 року, запропонувавши батькові письменника Чарльзу Дойлю проілюструвати роман . У 1889 році вийшов третій роман Дойля «Таємниця Клумбера» . Історія «посмертної життя» трьох мстивих буддистських ченців - перший літературний свідчення інтересу автора до паранормальних явищ - згодом зробила його переконаним послідовником спіритуалізму клинок»).

Слайд 5

Музей на ім`я твору “Записки про Шерлока Холмса”

Слайд 6

Всю другу половину 20-х років письменник провів у подорожах, побувавши на всіх континентах, не припиняючи активної публіцистичної діяльності. Заїхавши в Англію лише ненадовго в 1929 році, щоб відсвяткувати 70-річний ювілей, Дойль відправився в Скандинавію все з тією ж метою - проповідувати «... відродження релігії і того безпосереднього, практичного спіритизму, який є єдине протиотруту від наукового матеріалізму». [5] ця остання поїздка підірвала його здоров'я: весну наступного року він провів у ліжку в оточенні близьких. У якийсь момент настало поліпшення: письменник негайно відправився до Лондона, щоб у бесіді з міністром внутрішніх справ зажадати скасування законів, які переслідували медіумів. Це зусилля виявилося останнім: раннім вранці 7 липня 1930 року в своєму будинку в Кроуборо (Сассекс) Конан Дойль помер від серцевого нападу.

Слайд 7

Він був похований неподалік від свого садового будиночка. На надгробній плиті на прохання вдови вигравіруваний лицарський девіз: Steel True, Blade Straight («Вірний як сталь, прям якСер Артур Конан Дойль народився в родині ірландських католиків, відомої своїми досягненнями в мистецтві і літературі. Ім'я Конан йому дали на честь дядька батька, художника і літератора Мішеля Конана. Батько - Чарльз Алтамонт Дойль, архітектор і художник, у віці 23 років одружився на 17-річній Мері Фоулі, пристрасно любила книги і володіла великим талантом оповідачки. Від неї Артур успадкував свій інтерес до рицарських традицій, подвигів і пригод. «Справжня любов до літератури, схильність до письменництва йде в мене, я вважаю, від матері», - писав Конан Дойль в автобіографії. - «Яскраві образи історій, які розповідала вона мені в ранньому дитинстві, повністю замінили в моїй пам'яті спогади про конкретні події в моєму житті тих років» .

Слайд 8

Люди, які грали роль Шерлока Річард Роксбург Роберт Стівенс Василь Ліванов Бенедикт Камбербетч

Слайд 9

Дякую за вашу увагу=)

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література