X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Сергій Єсєнін

Завантажити презентацію

Сергій Єсєнін

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Життєвий і творчий шлях Сергія Єсеніна

Слайд 2

Про поета Російське село, природа Росії, усна народна творчість, а головне – російська класична література сильно вплинули на формування юного поета, направили його природній талант. Сам Єсенін в різний час називав різні джерела своєї творчості: пісні, частушки, казки, духовні вірші, поезію Пушкіна, Лермонтова, Кольцова.

Слайд 3

Село Константіново

Слайд 4

Батьки Сергія Єсеніна –Тетяна Федорівна і Олександр Микитович

Слайд 5

Будинок Микити Осиповича Єсеніна, діда поета, в якому народився С. Єсенін

Слайд 6

Дід Сергія Єсеніна-Федір Андрійович

Слайд 7

«Моя лирика жила одной большой любовью, любовью к родине. Чувство родины — основное в моём творчестве», — говорив С.Єсенін. Клепіковска другокласна учительска школа, де поет навчався з 1909 по 1912 рік.

Слайд 8

Казанська церква в селі Константіново До наших днів зберігся батьківський будинок поета. В глибині єсенінського саду – будинок. Недалеко від будинку, серед вишень – амбар. В якому поет написав багато своїх віршів.

Слайд 9

Ще в ранніх юнацьких віршах (в збірці “Радуница”) автор постає перед нами як патріот. Так, у вірші “Гой ты, Русь моя родная!”, написаний в стилі російської народної хвацької пісні , поет кричить на всю країну: Если крикнет рать святая: “Кинь ты Русь, живи в раю!” Я скажу: “Не надо рая, Дайте родину мою”.

Слайд 10

Але вже і тоді батьківщина не прощає йому ідеологізму “заоблачным раем”. Поет любить справжню селянську Русь. У його віршах ми знаходимо такі виразні деталі, що говорять про важку мужицьку долю, як “забоченившиеся избы”, “тощие поля”, “черная, потом пропахшая выть” . На сторінках ранньої єсенінської лірики перед нами постає скромний, але прекрасний, величний і милий серцю поета краєвид середньої смуги: стислі поля, червоно-жовте багаття осінніх гаїв, дзеркальна гладь озер. Поет відчуває себе частиною рідної природи і готовий злитися з нею назавжди:“Я хотел бы затеряться в зеленях твоих стозвонных”.

Слайд 11

Елементи соціальності все частіше проявляються в ліриці поета в період Першої Світової війни: його героями стають дитина, яка просить шматок хліба; орачі, що йдуть на війну, дівчина, що чекає з фронту коханого. "Грустная песня, ты — русская боль!" - вигукує поет.

Слайд 12

Оновлення села уявляється поетові вторгненням ворожого, " скверного", "железного гостя", перед яким беззахисно протиставляється природа. І Єсенін відчуває себе "последним поэтом деревни". Він вважає, що людина, перетворюючи землю, обов'язково губить її красу. Своєрідним вираженням цього погляду на нове життя стало лоша, що марно намагається обігнати потяг: Милый, милый, смешной дуралей, Но куда он, куда он гонится? Неужель он не знает, что живых коней Победила стальная конница?

Слайд 13

Він стверджує: “Никакая родина другая не вольет мне в грудь мою теплынь”. Милуючись “голубой родиной Фирдоуси”, він ні на хвилину не забуває про те, що “как бы ни был красив Шираз, он не лучше рязанских раздолий”. З плином часу ширший став погляд Єсеніна на життя. Ширший став погляд поета на світ. Якщо раніше батьківщиною було для нього одне село, то тепер він стає громадянином світу, далекого від усякої національної обмеженості.“Я брат вам по крови”, — звертається С. Єсенін до грузинських поетів.

Слайд 14

Захоплення красою рідного краю, зображення важкого життя народу, мрія про "мужицком рае", неприйняття міської цивілізації і прагнення осягнути "Русь советскую", Почуття інтернаціонального єднання з кожним жителем планети і залишилася в серці "любовь к родному краю" - така еволюція теми рідної землі в ліриці С. Єсеніна. Велику Русь, шосту частину землі, він оспівав радісно, самозабутньо, піднесено і чисто: Я буду воспевать Всем существом в поэте Шестую часть земли С названьем кратким “Русь”.

Слайд 15

Слайд 16

“Береза” Вперше вірш “Береза” було опубліковано в 1914 році в дитячому журналі “Мирок”, хоча написаний автором ще в 1913. З того часу цей вірш став дуже відомим і припав до душі читачам. Він присвячений красуні-березі. Вірш “Береза” показує любов Єсеніна до природи рідного краю. Адже для поета Росія і образ берези нерозривно пов'язані. Коли великий російський композитор М.І.Глинка повертався зза кордону на батьківщину, він вийшов з екіпажу на дорогу і низько поклонився білій берізці, як символу своєї батьківщини. Тому не дивно, що такий поет, як Єсенін, дивлячись на зимову берізку з свого вікна, присвятив їй такі чудові рядки

Слайд 17

Трагічний фінал С.Єсенін намагається почати сімейне життя, але його союз з С. А. Толстой (внучкою Л. М. Толстого) не був щасливим. В кінці листопада 1925 р. змучений побутом поет потрапляє до психоневрологічної клініки. Одним з останніх його творів стала поема «Черный человек» («Друг мой, друг мой, Я очень и очень болен...»), в якому прожите життя постає частиною нічного кошмару. Перервавши курс лікування, 23 грудня С.Єсенін поїхав до Ленінграда, де в ніч на 28 грудня в стані глибокої душевної депресії в готелі «Англетер» наклав на себе руки.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література