Поезія срібного століття
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Тяжіння до таємничих символів, ірраціональних метафор, музичність, спрямована на підсвідоме сприйняття. Яку течію характеризують ці ознаки?
Літературне об'єднання «Цех поетів», що його організовував у Петербурзі Микола Гумільов, стало фундаментом нового напрямку в поезії. Якого саме?
М. Цвєтаєва називала цього поета «співаком майданових див». Він мав репутацію «розкішного нахабника, неперевершеного хама». У 1913 році газети називали його не інакше, як «сучим сином», а деякі пристойні дами кидалися на нього під час виступів із кулаками.
Італієць Марінетті стверджував, що «гуркіт мотору бентежить його набагато більше, ніж жіночі очі». Представником якої поетичної течії він був?
Кому з поетів належать порівняння: «Женщины истрепанные, как пословица», «Я летел, как ругань»,«Я дарю вам стихи, веселые, как би-ба-бо, и острые и нужные, как зубочистки».
«В 1910 році явно визначилась криза символізму, і поети-початківці вже не приєднувались до цієї течії..» (Із «автобіографії» А.Ахматової). Яка течія виникла в поезії як протистояння символізмові?
Психіатри стверджували, що нова поезія-симптом виродження людства; символісти не бажають знати справжніх проблем сьогодення і вигадують свій, мало кому цікавий світ. Символістам дали прізвисько «декаденти». Воно їм дуже сподобалося. Що означає це слово?
Ця поезія шокувала, здавалася жорстокою і цинічною, але не могла не приваблювати своєю новизною, пошуком нових шляхів у зображенні світу.
Назва цієї літературної течії походить від грецького слова, що означає «розквіт», «вища ступінь чогось»
До якої течії близькі такі мистецькі групи, як: кубісти, лучисти, безпредметними, супрематисти, «Бубновий валет», «Ослячий хвіст»?
Що об’єднує поетів: Поля Верлена, С. Малларме, А.Рембо, Р .- М. Рільке,В.Брюсова, О.Блока, А. Бєлого?
Дмитро Мережковський називав «три головні елементи нового мистецтва - містичний зміст, символи,розширення художньої вразливості». Це ознаки якої поезії?
«А ви ноктюрн змогли б заграти на флейті заржавілих ринв?» Хто задав це риторичне запитання?
Спочатку він підтримував зв'язок із футуристами і символістами, потім знайшов свій шлях у мистецтві. Серед його поетичних образів - «лютий», «чорнила», «свічка на столі»
МЕТА: висвітлити основні етапи життя і творчості Анни Ахматової; розвивати зв’язне мовлення; вдосконалювати навички виразного читання поетичних творів напам'ять; виховувати відчуття естетичної цінності поетичного слова, інтересу до поезії; формувати духовний світ
Схожі презентації
Категорії