X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Поети Срібного століття"

Завантажити презентацію

"Поети Срібного століття"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Олександр Олександрович Блок Виконали: Фендзеляу М. Черимичкина Н. Поети Срібного століття.

Слайд 2

Слайд 3

Олександр Олександрович Блок 1880 - 1921 "Прославлений не за програмою І вічний поза шкіл і систем, Він не виготовлений руками І нам не нав'язаний ніким..." Писав про А. А. Блоку Борис Пастернак.

Слайд 4

О, я хочу безумно жити: Все, що існує - увічнити, Безособове - вочеловечить, Несправджене - втілити! Блок А.. 1880 - 1921

Слайд 5

Короткі біографічні відомості 16 листопада 1880 - народився в Петербурзі в сім'ї професора 1898 - 1906 - закінчив гімназію. Навчався на юридичному, потім на філологічному факультеті Петербурзького університету. 1904 - вийшла збірка "Вірші про Прекрасну Даму" 1902 - 1904 - цикл віршів "Роздоріжжя" 1905 - 1907 - "Ситі", цикл віршів "Несподівана радість", "Снігова маска" 1908 - цикл віршів "Земля на снігу", "Ліричні драми" 1907 - 1916 - цикл "На полі Куликовому", "Батьківщина" 1910 - 1921 - незакінчена поема "Відплата" 1918 - поеми "Дванадцять", "Скіфи", статті "Інтелігенція і революція", "Крах гуманізму"

Слайд 6

«Дитинство моє пройшло в родині матері. Тут саме любили і розуміли слово: в родині панували в загальному старовинні поняття про літературних цінностях і ідеалах». Всім відомо, що в цьому будинку І приголублять, і зрозуміють, І вдячним м'яким світлом Все освітять і обіллють. Блок А.. Майбутній поет народився і ріс в середовищі видатних діячів російської науки і культури. Багато років його життя пов'язані з Петербурзьким університетом. Олександр Блок успадкував високі патріотичні традиції передової російської інтелігенції.

Слайд 7

Брати Бекетови. Микола Миколайович - академік, физикохимик; Олексій Миколайович-відомий земський діяч; Андрій Миколайович - професор-ботанік, ректор університету. Глава сім'ї - сорокових Років соратник; він понині В числі передових людей, Зберігає цивільні святині, Він з миколаївських часів Стоїть на сторожі просвещенья...

Слайд 8

Олександр Львович і Олександра Андріївна, батько і мати поета. 1879 р Олександра Андріївна з сином 1883 р. мій Батько, Олександр Львович Блок, був професором Варшавського університету по кафедрі державного права. Я зустрічався з ним рідко, але пам'ятаю його кровно.

Слайд 9

Л. Д. Менделєєва. 1900-1901 Ти згадаєш, коли я піду на спочинок, Зникну за синьою рискою, - тільки Одну пісню, що співав я з Тобою, Що Ти повторювала за мною. Блок А.. 1903. Пам'ятайте Ви ці дні - ці сутінки? Я чекав Вас годину, дві, три... Здалася Ваша фігура - Ваші лінії, так давно знайомі в усіх дрібницях, вивчені, з любов'ю спостережені. На Вас була, мабуть, полумодная шубка з чорним хутром, не дуже нова; маленька шапочка, під нею величезний важкий золотий вузол волосся... Така висока. «струнка», морозна... Блок - Менделєєва. 1902 р. Яндекс.Перевод - онлайн-переводчик

Слайд 10

ШАХМАТОВО. Поринав я в морі конюшини, Оточений казками бджіл. Але вітер, що кличе з півночі, Моє дитяче серце знайшов. Закликав на битву рівнинну-Поборотися з диханням небес. Показав мені дорогу пустельну, що Йде в темний ліс. Я йду по ній косогорами І дивлюся невпинно вперед, Попереду з безневинними очима Моє дитяче серце йде. Многоверстная синя російська даль...

Слайд 11

Нехай очі утомятся безсонні, Заспіває, зачервоніє пил Мені квіти і бджоли закохані Розповіли казку - бувальщину. Шахматово Олександра Блоку... І тихий дім, і запашний сад, і лісова дорога, і тривожні дали... Росія, Батьківщина... Крізь квіти, і листи, і колючі гілки, я знаю, Старий будинок гляне в серце моє, Гляне небо знову, рожевіючи від краю до краю, І твоє віконце.

Слайд 12

Любов Дмитрівна Менделєєва-Блок З року в рік проводжу тут одні й ті ж літні місяці.. Вид з вікна чудовий - зелений і тихий сад, троянди, горобини, липи, сосна... Немає місця, де б я не пройшов без помилки вночі або з закритими очима... Пристрасно хочу, щоб нам вдалося тепер, коли я повернуся, бродити по Шахматову удвох, головне удвох, надовго пропадати, не потрапляти на очі нікому . Всі Шахматово створено для цього, оточене лісом, горбисто, долинно, прохолодно. Нічого немає краще. Блок - Менделєєва. 24 червня 1903 р.

Слайд 13

Поезію XX століття неможливо уявити без А. А. Блоку - з його вільним, сміливим даром, з його світлим і одночасно трагічним світовідчуттям російської людини на стику двох століть, з його нераздельностью з долею Росії. Про, Русь моя! Дружина моя! До болю Нам ясний довгий шлях! Наш шлях - стрілою татарської древньої волі Пронизав нам груди. Наш шлях - степовий, наш шлях - у тузі безбережної, У твоїй тузі, про Русь! І навіть імли - нічний і зарубіжної - Я не боюся.

Слайд 14

Русь моя, життя моє, разом ль нам маятися? Цій темі я свідомо і безповоротно присвячую життя. Все яскравіше усвідомлюю, що це - найперший питання, самий життєвий, найбільш реальний. Ти й у сні надзвичайна, Твого одягу не торкнуся... Дрімаю - і за дрімотою таємниця, А в цієї таємниці - ти почиешь , Русь! Так, і такий, моя Росія, ти всіх країв дорожче мені...

Слайд 15

Блок А. під час військової служби. 1916

Слайд 16

Блок А. під час роботи в Надзвичайній комісії. Зимовий палац. 1917.

Слайд 17

Блок серед артистів БДТ. 1920р.

Слайд 18

Начерки "Скіфів"

Слайд 19

"Вірші про Росію" 1915г. Ескіз обкладинки до поеми "Дванадцять"

Слайд 20

Москва. Державний Літературний музей. Виставка до ювілею А. А. Блоку Він весь - дитя добра і світла, Він увесь - свободи торжество!

Слайд 21

Блоку вірте, це справжній - волею божою - поет і людина безстрашної щирості. М. Гіркий. Творчість Олександра Блока - ціла поетична епоха... Маяковський Ст.. Ми, росіяни, переживаємо епоху, що має не багато собі рівних за величчю... Російські художники ніколи не сумнівалися в тому, що Росія - великий корабель, якому судилося велике плавання. Блок А..

Слайд 22

ЛІРИКА А. БЛОКУ. Три томи творів - «трилогія вочеловечивания» Тома Цикли Теми 1 - ий том. 1898-1904 «До світла» «Вірші про Прекрасну Даму» «Роздоріжжя» Тема передчуття нелегкого шляху, тяга до життя. «Я старий душею...», «Сміюся над юрбою жалкою....» Відображення в сб. впливу філософії Соловйова, ідея двоемирия, з'єднання світів через Душу Світу - ідеальне жіноче начало. Любов до Л. Д. Менделєєва.передчуття оновлення світу. Прекрасна Дама - символ єдності і гармонії,володіє таємницею жизненого рівноваги. Мотив чистої любові, служіння і поклоніння красі, містичного одкровення. Символічність назви. Звернення автора до світу земних пристрастей, соціальна проблематика. «Фабрика», «З газет», «На березі плентався хвора людина...»

Слайд 23

Тома Цикли Теми 2 - ий том. 1904-1908 «Бульбашки землі», «Різні стихотворе-ня» «Місто», «Снігова маска», «Фаїна» Звернення автора до природи, природа населена живими істотами, в тому числі і міфічними. Земля як жива істота страждає. Відкриття Батьківщини. Народ і інтелігенція. Ліричний герой - представник міських низів («горищний цикл»). Соціальний мотив. Відображення в циклі любові до Н.Волохова. Прекрасна Дама перетворюється, несучи в собі ідеальне та руйнівну початку, життя і смерть у вічне кружляння. Мотиви: стихії вітру, холоду, снігу, руху.

Слайд 24

Тома Цикли Теми 3-й том. 1908-1918 1.«Страшний світ» 2.«Відплати» «Ямби» 3.«Італійс-кі вірші» 4.«Арфи і скрипки» 5.«Кармен» 6«Батьківщина» 7.«Про що співає вітер» 1. Відчай, лирич.герой поглинений хаотичним світом, неможливість вирватися з круговороту часу. Мотиви: самотність, туга, занурення в простір шинку. 2. Відплата ліричному героєві за найстрашніший гріх - відчай, суд власної совісті, відплата всьому «страшного світу» 3. Культура і природа народна, конфлікт цивілізації та культури. «Равенна», «Флоренція». 4. Світ як оркестр, художник як голос оркестру, не має права фальшивити, вірність і зрада людини духу музики. 5. Циганська стихія, любов, музика, мистецтво, «печаль і радість» 6. Багатоликий образ Батьківщини, інтимне почуття любові до Батьківщини, звернення до історії Росії. 7. Туга за минулим, відчуження від світу земних пристрастей. Мотиви: елегійні.

Слайд 25

В ліриці Блоку зображена мрія про велике кохання, що є в світ, щоб затвердити в ньому красу і гармонію. Але протиріччя «страшного світу» були сильніше кохання і мрії. Зіткнення з ними приводить поета до трагічного усвідомлення катастрофічності життя: в ній немає місця гармонії, любов веде до «приниження», «отпадению» від ідеалу.

Слайд 26

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література