"Поети Срібного століття"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Олександр Олександрович Блок 1880 - 1921 "Прославлений не за програмою І вічний поза шкіл і систем, Він не виготовлений руками І нам не нав'язаний ніким..." Писав про А. А. Блоку Борис Пастернак.
О, я хочу безумно жити: Все, що існує - увічнити, Безособове - вочеловечить, Несправджене - втілити! Блок А.. 1880 - 1921
Короткі біографічні відомості 16 листопада 1880 - народився в Петербурзі в сім'ї професора 1898 - 1906 - закінчив гімназію. Навчався на юридичному, потім на філологічному факультеті Петербурзького університету. 1904 - вийшла збірка "Вірші про Прекрасну Даму" 1902 - 1904 - цикл віршів "Роздоріжжя" 1905 - 1907 - "Ситі", цикл віршів "Несподівана радість", "Снігова маска" 1908 - цикл віршів "Земля на снігу", "Ліричні драми" 1907 - 1916 - цикл "На полі Куликовому", "Батьківщина" 1910 - 1921 - незакінчена поема "Відплата" 1918 - поеми "Дванадцять", "Скіфи", статті "Інтелігенція і революція", "Крах гуманізму"
«Дитинство моє пройшло в родині матері. Тут саме любили і розуміли слово: в родині панували в загальному старовинні поняття про літературних цінностях і ідеалах». Всім відомо, що в цьому будинку І приголублять, і зрозуміють, І вдячним м'яким світлом Все освітять і обіллють. Блок А.. Майбутній поет народився і ріс в середовищі видатних діячів російської науки і культури. Багато років його життя пов'язані з Петербурзьким університетом. Олександр Блок успадкував високі патріотичні традиції передової російської інтелігенції.
Брати Бекетови. Микола Миколайович - академік, физикохимик; Олексій Миколайович-відомий земський діяч; Андрій Миколайович - професор-ботанік, ректор університету. Глава сім'ї - сорокових Років соратник; він понині В числі передових людей, Зберігає цивільні святині, Він з миколаївських часів Стоїть на сторожі просвещенья...
Олександр Львович і Олександра Андріївна, батько і мати поета. 1879 р Олександра Андріївна з сином 1883 р. мій Батько, Олександр Львович Блок, був професором Варшавського університету по кафедрі державного права. Я зустрічався з ним рідко, але пам'ятаю його кровно.
Л. Д. Менделєєва. 1900-1901 Ти згадаєш, коли я піду на спочинок, Зникну за синьою рискою, - тільки Одну пісню, що співав я з Тобою, Що Ти повторювала за мною. Блок А.. 1903. Пам'ятайте Ви ці дні - ці сутінки? Я чекав Вас годину, дві, три... Здалася Ваша фігура - Ваші лінії, так давно знайомі в усіх дрібницях, вивчені, з любов'ю спостережені. На Вас була, мабуть, полумодная шубка з чорним хутром, не дуже нова; маленька шапочка, під нею величезний важкий золотий вузол волосся... Така висока. «струнка», морозна... Блок - Менделєєва. 1902 р. Яндекс.Перевод - онлайн-переводчик
ШАХМАТОВО. Поринав я в морі конюшини, Оточений казками бджіл. Але вітер, що кличе з півночі, Моє дитяче серце знайшов. Закликав на битву рівнинну-Поборотися з диханням небес. Показав мені дорогу пустельну, що Йде в темний ліс. Я йду по ній косогорами І дивлюся невпинно вперед, Попереду з безневинними очима Моє дитяче серце йде. Многоверстная синя російська даль...
Нехай очі утомятся безсонні, Заспіває, зачервоніє пил Мені квіти і бджоли закохані Розповіли казку - бувальщину. Шахматово Олександра Блоку... І тихий дім, і запашний сад, і лісова дорога, і тривожні дали... Росія, Батьківщина... Крізь квіти, і листи, і колючі гілки, я знаю, Старий будинок гляне в серце моє, Гляне небо знову, рожевіючи від краю до краю, І твоє віконце.
Любов Дмитрівна Менделєєва-Блок З року в рік проводжу тут одні й ті ж літні місяці.. Вид з вікна чудовий - зелений і тихий сад, троянди, горобини, липи, сосна... Немає місця, де б я не пройшов без помилки вночі або з закритими очима... Пристрасно хочу, щоб нам вдалося тепер, коли я повернуся, бродити по Шахматову удвох, головне удвох, надовго пропадати, не потрапляти на очі нікому . Всі Шахматово створено для цього, оточене лісом, горбисто, долинно, прохолодно. Нічого немає краще. Блок - Менделєєва. 24 червня 1903 р.
Поезію XX століття неможливо уявити без А. А. Блоку - з його вільним, сміливим даром, з його світлим і одночасно трагічним світовідчуттям російської людини на стику двох століть, з його нераздельностью з долею Росії. Про, Русь моя! Дружина моя! До болю Нам ясний довгий шлях! Наш шлях - стрілою татарської древньої волі Пронизав нам груди. Наш шлях - степовий, наш шлях - у тузі безбережної, У твоїй тузі, про Русь! І навіть імли - нічний і зарубіжної - Я не боюся.
Русь моя, життя моє, разом ль нам маятися? Цій темі я свідомо і безповоротно присвячую життя. Все яскравіше усвідомлюю, що це - найперший питання, самий життєвий, найбільш реальний. Ти й у сні надзвичайна, Твого одягу не торкнуся... Дрімаю - і за дрімотою таємниця, А в цієї таємниці - ти почиешь , Русь! Так, і такий, моя Росія, ти всіх країв дорожче мені...
Москва. Державний Літературний музей. Виставка до ювілею А. А. Блоку Він весь - дитя добра і світла, Він увесь - свободи торжество!
Блоку вірте, це справжній - волею божою - поет і людина безстрашної щирості. М. Гіркий. Творчість Олександра Блока - ціла поетична епоха... Маяковський Ст.. Ми, росіяни, переживаємо епоху, що має не багато собі рівних за величчю... Російські художники ніколи не сумнівалися в тому, що Росія - великий корабель, якому судилося велике плавання. Блок А..
ЛІРИКА А. БЛОКУ. Три томи творів - «трилогія вочеловечивания» Тома Цикли Теми 1 - ий том. 1898-1904 «До світла» «Вірші про Прекрасну Даму» «Роздоріжжя» Тема передчуття нелегкого шляху, тяга до життя. «Я старий душею...», «Сміюся над юрбою жалкою....» Відображення в сб. впливу філософії Соловйова, ідея двоемирия, з'єднання світів через Душу Світу - ідеальне жіноче начало. Любов до Л. Д. Менделєєва.передчуття оновлення світу. Прекрасна Дама - символ єдності і гармонії,володіє таємницею жизненого рівноваги. Мотив чистої любові, служіння і поклоніння красі, містичного одкровення. Символічність назви. Звернення автора до світу земних пристрастей, соціальна проблематика. «Фабрика», «З газет», «На березі плентався хвора людина...»
Тома Цикли Теми 2 - ий том. 1904-1908 «Бульбашки землі», «Різні стихотворе-ня» «Місто», «Снігова маска», «Фаїна» Звернення автора до природи, природа населена живими істотами, в тому числі і міфічними. Земля як жива істота страждає. Відкриття Батьківщини. Народ і інтелігенція. Ліричний герой - представник міських низів («горищний цикл»). Соціальний мотив. Відображення в циклі любові до Н.Волохова. Прекрасна Дама перетворюється, несучи в собі ідеальне та руйнівну початку, життя і смерть у вічне кружляння. Мотиви: стихії вітру, холоду, снігу, руху.
Тома Цикли Теми 3-й том. 1908-1918 1.«Страшний світ» 2.«Відплати» «Ямби» 3.«Італійс-кі вірші» 4.«Арфи і скрипки» 5.«Кармен» 6«Батьківщина» 7.«Про що співає вітер» 1. Відчай, лирич.герой поглинений хаотичним світом, неможливість вирватися з круговороту часу. Мотиви: самотність, туга, занурення в простір шинку. 2. Відплата ліричному героєві за найстрашніший гріх - відчай, суд власної совісті, відплата всьому «страшного світу» 3. Культура і природа народна, конфлікт цивілізації та культури. «Равенна», «Флоренція». 4. Світ як оркестр, художник як голос оркестру, не має права фальшивити, вірність і зрада людини духу музики. 5. Циганська стихія, любов, музика, мистецтво, «печаль і радість» 6. Багатоликий образ Батьківщини, інтимне почуття любові до Батьківщини, звернення до історії Росії. 7. Туга за минулим, відчуження від світу земних пристрастей. Мотиви: елегійні.
В ліриці Блоку зображена мрія про велике кохання, що є в світ, щоб затвердити в ньому красу і гармонію. Але протиріччя «страшного світу» були сильніше кохання і мрії. Зіткнення з ними приводить поета до трагічного усвідомлення катастрофічності життя: в ній немає місця гармонії, любов веде до «приниження», «отпадению» від ідеалу.
Схожі презентації
Категорії