X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Патрик Зюскінд

Завантажити презентацію

Патрик Зюскінд

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Патрик Зюскінд «Фантом німецької розважальної літератури»

Слайд 2

«Отже, він усе-таки є…»   Так патріарх німецької літературної критики Марсель Рейх-Раніцкі охарактеризував Патрика Зюскінда після виходу роману «Парфумер».

Слайд 3

Біографія Мати була вчителькою фізкультури.

Слайд 4

Дитинство Пізніше вчився в Екс-ан-Провансі (Франція), щоб покращити свої знання французької. В подальшому вивчав англійську, іспанську, латинську, грецьку також політологію, мистецтво та теологію.

Слайд 5

Творчість Сам Патрик Зюскінд прокоментував свою п’єсу так: «У ній поряд з іншим ідеться про існування людини у своїй маленькій кімнатці. Я керувався при написанні своїм власним досвідом, тому що я також значну частину свого життя проводжу в маленьких кімнатах. Але я сподіваюся, що колись знайду таку кімнату, яка буде настільки мала та тісна, що я втомлюся від самотності. І тоді я напишу п’єсу для двох акторів у більшій кількості кімнат».

Слайд 6

Доля чи випадковість?   Секретарка впливового цюріхського видавництва «Діоген» побачила в театрі п’єсу «Контрабас» такого собі Патрика Зюскінда. Наступного дня вона розхвалила театральну подію своєму шефові, видавцеві Даніелю Кеелю. Видавець, будучи людиною зайнятою, в театр піти не зміг, але попросив принести йому п’єсу. Твір справив на нього враження, і невдовзі він відвідав перспективного автора в його квартирці на горищі у Мюнхені.

Слайд 7

“Поганий” роман Зюскінд на запитання, чи є в нього ще якісь нові твори, відповів, що має роман, щоправда, поганий. Переглянувши рукопис, видавець був у захваті, але проявив обережність і видав книгу тиражем лише в десять тисяч примірників, які одразу ж розійшлися. Уже через два місяці вийшло друге видання – 155 тисяч примірників. Роман «Парфумер» дев’ять років перебував у списках німецьких бестселерів. 

Слайд 8

Досконалий аромат

Слайд 9

Геній чи злочинець?

Слайд 10

Екранізація роману з’явилася лише через два десятиліття після його опублікування. Після тривалих зволікань Зюскінд таки піддався вмовлянням свого друга Бернда Ейхінгера і продав йому права на екранізацію роману за 10 мільйонів євро.

Слайд 11

Про фільм Тыквер, как и Зюскинд, досконально точен в деталях, разборчив в смесях красивого и безобразного — этими противоречивыми сценами он наполнил фильм. И уродство, и красота открываются в одинаковой степени глубины последовательности: деталь за деталью. С поразительной точностью режиссер воссоздает картинку, которая витала в голове во время чтения книги. Фильм насыщен красками: очень точно подобраны нужные тона, свет, оттенки неголливудских цветов. Мир человека, для которого запах — единственный критерий, Тыквер смог передать на экране как нельзя лучше. Воздействовать на обоняние зрителей — это сложнее. В целях достижения обонятельного эффекта используются все изобразительно-выразительные средства — звуки, музыка, движение, диалоги и монологи, ракурсы, планы — это все, что можно было сделать. Но в этом экранизации так и не удалось догнать мастера слова Зюскинда: его текст был настолько искусным, что во время чтения казалось, будто воздух пропитывается легким намеком на описанные ароматы. И все равно Тыквер великолепно справился с задачей, эстетически тонко прочувствовав, какие ингредиенты нужны для каждого кадра и раскрытия гениального образа Жана-Батиста Гренуя.

Слайд 12

Божественний запах любові...  Зюскінд відкриває нам таємницю людських стосунків. Запах, вважає автор,впливає на нашу підсвідомість і викликає в нас ті або інші почуття, хоча ми навіть не здогадуємося про їх джерело. Саме таке відкриття робить Гренуй і вчиться відтворювати будь-які аромати, а потім і почуття. Відкриття Гренуя приводить до катастрофічних наслідків. Один з них полягає в тому, що герой не залишає нам чудотворного рецепта: ми приречені здогадуватись про його склад і самостійно шукати цей божественний запах любові... 

Слайд 13

Якщо П. Зюскінд у своїх творах знову й знову повертається до теми мистецтва, становлення генія і його катастрофи, то виникає припущення, що так само як його ранній досвід невдач у мистецтві, так і протест проти батька знайшли своє відбиття в ки про те, що сила генія може бути творчою або руйнівноюзалежно від того, що супроводжує його — любов чи ненависть. Якщо генійобирає шлях зла, безмірна сила його таланту знищує його самого й незалишає нічого корисного для світу. Тому історія й не зберігає іментаких людей.

Слайд 14

Геніальний відлюдник Патрик Зюскінд має імідж відлюдькуватого та сором’язливого одинака. Своє останнє інтерв’ю він дав ще понад 20 років тому. Приблизно такої ж давності й незначна кількість його публічних фото. Він майже не виступає на публіці і відмовився від кількох літературних нагород. Попри те, що роман Зюскінда «Парфумер» перекладено на понад 40 мов, в тому числі українську, і він розійшовся 15-мільйонним тиражем, про самого автора й досі мало що відомо. З гідною подиву впертістю Зюскінд продовжує залишатися інкогніто і для читачів, і для ласих на сенсації ЗМІ. 

Слайд 15

Дизайнер та парфумер Тьєрі Мюґлер вирішив матеріалізувати “парфумерну колекцію” Жана Батіста Ґренуя.

Слайд 16

До свого найуспішнішого роману «Парфумер» Зюскінд продемонстрував своє відношення. «Написати такий роман – це жахливо. Я не думаю, що я зроблю це ще раз» – зізнався він 1985 року. Його скромність і потаємність мають свої принципи. Вони здаються глибокою недовірою до прилічення митця до лику святих.

Слайд 17

Кажуть, у юності Патрик Зюскінд пожартував, що хотів би написати книгу, з якої міг би прожити все життя. Саме так воно й сталося. Кажуть, у юності Патрик Зюскінд пожартував, що хотів би написати книгу, з якої міг би прожити все життя. Саме так воно й сталося.

Слайд 18

Слайд 19

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література