X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пастернак

Завантажити презентацію

Пастернак

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Особливості пейзажної лірики Бориса Пастернака

Слайд 2

Творчість Одухотвореність образів природи, утвердження ідеї спорідненості людини й природи, ознаки символізму, футуризму, імперссіонізму, реалізму та романтизму – все це ввібране в творчості поета

Слайд 3

Особливості пейзажної лірики 1. Талант Пастернака черпати радість в природі. «Тютчевське здивування перед божим світом» - так любив називати його поет – не залишало Пастернака до самої смерті. 2. У філософії Пастернака, поет – завжди особа страждальна, а не дійова, не «герой». 3. В його поезії людина на наших очах дає повну згоду на свою біль і свою загибель. 4. Вірші Пастернака не знають поділу природи на живу і неживу. Пейзаж існує в них на рівних правах з людиною, з автором.

Слайд 4

Пейзажну лірику Пастернака відзначає залюбленість у життя. Природа - завжди важлива частина життя. Вона співзвучна настрою поета у вірші "Цей лютий! Час до сліз і віршів", і він виливає сум чорно-білих лютневих пейзажів у поетичних рядках, де стільки живої надії і жаги життя! Не можна сказати, що в поета якась пора року улюблена, кожна по-своєму прекрасна, бо вона і є прояв життя: Весна, я с улицы, где тополь удивлен, Где даль пугается, где дом упасть боится, Где воздух синь, как узелок с бельем У выписавшегося из больницы.

Слайд 5

Пейзаж Пастернака легко впізнати, бо він завжди олюднений. Ніби читач його очима дивиться крізь шибку, залиту вересневим дощем, або вдивляється у далечінь безкраїх алей, сумуючи за минулим літом: Глухая пора листопада. Последних гусей косяки. Расстраиваться не надо: У страха глаза велики.

Слайд 6

Найдивніше те, що кожен рядок поета оживає в уяві кожного, хто лише раз прочитав його, бо він завжди знаходить відгомін своїм настроям. Ось поет промовив: Мне снилась осень в полусвете стекол, Друзья и ты в их шутовской гурьбе... І уява підказує картини осінніх роздумів і розчарувань, втрат і знахідок.

Слайд 7

Думка про глибоку спорідненість природи та мистецтва посідає центральне місце у художній філософії Б. Пастернака. Мистецтво, на його переконання, - це не «друга реальність», яка відображує природу чи суперничає із нею, а органічна частка природного світу. Воно зароджується у надрах природи та висвітлює її закони і таємниці. Воно покликане не «винаходити» щось своє, а «знаходити» приховані скарби у зовнішньому світі.

Слайд 8

За віршами Б.Пастернака дуже легко малювати ілюстрації кожна строфа вимальовує певну картину

Слайд 9

Поет намагається показати, що і природа, і людина переживають одні і ті ж почуття. Він доказує, що людина – частинка природи.

Слайд 10

Зимняя ночь Б.Пастернак

Слайд 11

Мело, мело по всей земле Во все пределы. Свеча горела на столе, Свеча горела. Как летом роем мошкара Летит на пламя, Слетались хлопья со двора К оконной раме.

Слайд 12

Слайд 13

И падали два башмачка Со стуком на пол, И воск слезами с ночника На платье капал. И все терялось в снежной мгле, Седой и белой. Свеча горела на столе, Свеча горела.

Слайд 14

На свечку дуло из угла, И жар соблазна Вздымал, как ангел, два крыла Крестообразно. Мело весь месяц в феврале, И то и дело Свеча горела на столе, Свеча горела.

Слайд 15

І на кінець. Дамо відповідь на проблемне питання. В чому бачить Пастернак призначення поезій ?

Слайд 16

Зробити за допомогою поезій все, щоб одухотворити людей, щоб люди залишилися людьми.

Слайд 17

2010-2011 н.р. Презентацію підготував Боднар Володимир, учень 11-го класу Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Тернопільської області

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література