X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Опозиція Фауст – Мефістофель:діалектичне вирішення проблеми добра і зла

Завантажити презентацію

Опозиція Фауст – Мефістофель:діалектичне вирішення проблеми добра і зла

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Образ Фауста, подібно до образів Прометея, Дон Жуана, Дон Кіхота, Гамлета, належить до так званих «вічних» образів людства, тобто таких образів, які найбільш виразно і яскраво концентрують у собі сутність певних сторін людської природи, втілюють певний тип людської поведінки.

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Лиш той життя і волі гідний, Хто б'ється день у день за них. Коли б побачив, що стою З народом вільним в вільному краю. Тоді гукнув би до хвилини: Постій, хвилино, гарна ти! Ніяка вічність не поглине Мої діла, мої труди! Провидячи те щасне майбуття, Вкушаю я найвищу мить життя.

Слайд 6

Мефістофель – (з давньоєврейської) «мефіс» — руйнівник, «тофель» — обманщик «… тої сили частина, що робить лише добро, бажаючи лише злого», - так Мефістофель іронічно характеризує себе

Слайд 7

Слайд 8

Постійно прагнучи зла людині, Мефістофель, який також є частиною Божого задуму, утверджує добро, хоча є його запереченням або спробами протистояти йому.

Слайд 9

Утіхи, щастя — все йому в ненасить, Жаги ніколи спрагнений не вгасить; Бідаха рветься зупинить Пусту, благу останню мить! Боровся він зо мною скільки сил, Та час — за нас: упав старий на діл. Годинник став...

Слайд 10

Маргарита у творі Гете виконує важливу роль, оскільки є уособленням тих моральних і природних засад людського існування, які символізують божественне начало людської душі і які виявляються непідвладними ані згубній владі диявола.

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Трагедія «Фауст» стала вершиною творчості Йоганна Вольфганга Гете, вона мала надзвичайний вплив на світове мистецтво. Її образи стали вічними у світовій літературі: Фауст — втілення непоборного прагнення пізнання і діяльності; Мефістофель — скептичного заперечення та руйнування; Маргарита — відданого і нещасного кохання.

Слайд 14

Образи гетевської трагедії, як і сенс її фіналу є неоднозначними та суперечливими і ставлять перед читачем більше запитань, аніж дають на них відповідей. Втім, очевидно, такою й була кінцева мета Гете. Завершуючи «Фауста», він писав у одному з листів, що трагедію задумано так, щоб у ній «усе разом являло відверту загадку, яка знову й знову непокоїтиме людей і даватиме їм поживу для роздумів».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література