X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Напрями літератури у 19 столітті"

Завантажити презентацію

"Напрями літератури у 19 столітті"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Напрями літератури у 19 столітті

Слайд 2

Романтизм – напрям в літературі і мистецтві, який виник наприкінці 18 ст. в іспанській середньовічній літературі. увага до людини як вищої цінності, своєрідність романтичного героя, утвердження високих ідеалів , відмова від зображення реального життя, інтерес до минулого, народної творчості, міфології.

Слайд 3

 Дж. Г. Байрон А. де Віньї  А. де Мюссе  Г. Гейне  А. Міцкевич О-Пушкін

Слайд 4

ДЕКАДАНС (фр. занепад) – загальна назва кризових явищ к.XIX – п.XXст.; настрої безнадії, розчарування, занепаду життєвих сил. неприйняття дійсності; відмова від громадянського в мистецтві; культ краси як вищої цінності; містицизм, віра в надприродні сили; індивідуалізм; відмова від моралі буржуазного суспільства; надання переваги формі над змістом або повне його заперечення.

Слайд 5

М. Арцибашев А. Стріндберг

Слайд 6

Реалізм (лат.realis - - речовий, дійсний) — напрям у літературі і мистецтві, який полягає у правдивому, об'єктивному і всебічному відображенні. Художнє зображення життя в образах, відповідне суті явищ самого життя. Реальність є засобом пізнання людиною себе і навколишнього світу. Типізація образів, яка досягається через правдивість деталей в конкретних умовах. Навіть при трагічному конфлікті мистецтво життєствердне. Реалізму притаманне прагнення розглядати дійсність у розвитку, здатність виявляти розвиток нових соціальних, психологічних і суспільних відносин.

Слайд 7

Ч. Діккенс О. Бальзак Л. М. Толстой

Слайд 8

Слайд 9

Модернізм - загальна назва нових літературно-мистецьких течій кінця XIX ст. початку XX ст. нереалістичного спрямування, що виникли як заперечення традиційних форм і естетики минулого. особлива увага до внутрішнього світу особистості; • надання переваги творчій інтуїції; • розуміння літератури як найвищого знання, що здатне проникнути в найінтимніші глибини існування особистості й одухотворити світ; • пошук нових формальних засобів у мистецтві (символіка, міфотворчість); • прагнення до відкриття вічних ідей, які можуть перетворити світ за законами краси й мистецтва; • творення нової художньої реальності.

Слайд 10

Слайд 11

натуралізм (лат. nature — природа) — напрям, який характеризується прагненням до об’єктивістського, фактографічного зображення дійсності та людських характерів, зумовлених біологічними, спадковими чинниками і соціально-матеріальним середовищем.

Слайд 12

Е. Золя Гі де Мопассан

Слайд 13

Кінець

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література