X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Музи генія. Інтимна лірика Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Музи генія. Інтимна лірика Олександра Пушкіна і Тараса Шевченка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Кохання

Слайд 3

Перше кохання

Слайд 4

Олександр Сергійович Пушкін

Слайд 5

«Я щасливий був… ні… вчора я не був щасливий, вранці я томився чеканням, з хвилюванням стояв під вікном, дивився на снігову дорогу – її не було! – Нарешті, я втратив надію, раптом випадково зустрічаюсь з нею на сходинках… Яка вона мила…» Катерина Бакуніна 1815 рік – перше кохання. Катерина Бакуніна сестра ліцейського товариша. Красива та чарівна Бакуніна була фрейліною імператриці. Вона часто з’являлася на ліцейських балах, подовгу жила у Царському селі.

Слайд 6

Художник Соколов 1828 рік

Слайд 7

"Я розгортаю томик Кобзаря, і мені здається, то я кладу руки на трепетне гаряче серце, що так багато пережило". М. Бажай Далека і гірка була Тарасова любов, Одвічні протилежності в житті, Кружила заметіль навколо доль, Заплуталось кохання в крижаній імлі, Але серед снігів, снігів, снігів шла у мрії ти, зоря весни.

Слайд 8

Ми вкупочці колись росли, Маленькими собі любились, А матері на нас дивились, Та говорили, що колись Одружимо їх. Не вгадали. Старі зарані повмирали А ми малими розійшлись, Та вже й не сходились ніколи. Мене по волі і неволі Носило всюди.

Слайд 9

Нерозділене кохання

Слайд 10

Кароліна Собонська Я вас любил: любовь еще, быть может, В душе моей угасла не совсем; Но пусть она вас больше не тревожит; Я не хочу печалить вас ничем. Я вас любил безмолвно, безнадежно, То робостью, то ревностью томим; Я вас любил так искренно, так нежно, Так дай вам бог любимой быть другим.

Слайд 11

Якби зустрілися ми знову, Чи ти злякалася б, чи ні? Якеє тихеє ти слово Тоді б промовила мені? Ніякого. І не пізнала б, А може б, потім нагадала, Сказавши; снилося дурній. А я зрадів би, моє диво! Моя ти доле чорнобрива! Якби побачив, нагадав Веселеє та молодеє Колишнє лишенько лихеє, Я заридав би, заридав! І помоливсь, що не правдивим, А сном лукавим розійшлось, Слізьми-водою розлилось Колишнєє святеє диво!

Слайд 12

Молюсь і плачу перед тобою

Слайд 13

Анна Петрівна Керн Сучасниця поета, яка надихнула його на цілу низку творів, у тому числі «Я помню чудное мгновенье…» Перша зустріч Пушкіна і Керн відбулася 1819 року в Петербурзі на балу. Пушкіну сподобалася Анна, він намагався звернути на себе увагу. Проте вона його не помічала.

Слайд 14

Я помню чудное мгновенье… Я помню чудное мгновенье –  Передо мной явилась ты,  Как мимолетное виденье,  Как гений чистой красоты.  В томленьях грусти безнадежной,  В тревогах шумной суеты  Звучал мне долго голос нежный  И снились милые черты.  Шли годы. Бурь порыв мятежный  Рассеял прежние мечты.  И я забыл твой голос нежный,  Твои небесные черты.  В глуши, во мраке заточенья  Тянулись тихо дни мои,  Без божества, без вдохновенья,  Без слез, без жизни, без любви.  Душе настало пробужденье:  И вот опять явилась ты,  Как мимолетное виденье,  Как гений чистой красоты.  И сердце бьется в упоенье,  И для него воскресли вновь  И божество, и вдохновенье  И жизнь, и слезы, и любовь. 

Слайд 15

Я була слабкою жінкою, яка так хотіла любові, а він… Він іноді відповідав мені теплим почуттям, але пристрасним – ніколи.

Слайд 16

''Я полюбил ее  возвышенно, чисто, всем сердцем и всей благодарною моей  душой. Не допускай, друже мой, и тени чего-либо порочного в непорочной любви моей''.

Слайд 17

"Оженіть, будь ласка, а то як ви не ожените, то й сам бог не оженить. Так і пропаду бурлакою на чужині... Зробіть же так, моє серце єдинеє"…

Слайд 18

Останнє кохання

Слайд 19

Барвінок цвів і зеленів, Слався, розстилався Та недосвіт перед світом В садочок укрався. Потоптав веселі квіти, Побив... Поморозив... Шкода того барвіночка Й недосвіта шкода.

Слайд 20

113 кохання Пушкіна Наталія Гончарова

Слайд 21

18лютого 1831 року Пушкін повінчався з Наталією Гончаровою в Москві у церкві Вознесіння біля Нікітських воріт Вінчання. Е.А. Устінов Н.Н. Гончарова. О.П. Брюллов. 1820-ті рр.

Слайд 22

Старша дочка, Марія Олександрівна Пушкіна (1832-1919р.) Старший син, Олександр Олександрович Пушкін (1833-1914р.) Младший син, Григорій Олександрович Пушкін (1835-1913р.) Молодша дочка, Наталія Олександровна Пушкіна (1836-1913р.) У О.С.Пушкіна і Наталії Гончарової було четверо дітей.

Слайд 23

Мадонна Не безліччю картин уславлених майстрів  Я завжди скрасити хотів свої кімнати,  Щоб гості їх могли побожно оглядати,  Здаля вслухаючись у вироки знавців.  У простім закутку, серед німих трудів,  Одну картину я хотів би споглядати,  Одну: щоб з полотна, як з неземних країв,  Спаситель кроткий наш і непорочна мати  Вона з величністю, він з розумом в очах -  Дивились лагідно, у приязних огнях,  Самі, без ангелів, під пальмою Сіона.  Збулось бажання це в житті моїм. Творець  Тебе мені послав, тебе, моя Мадонна,  Краси небесної божественний взірець. Переклад М.Рильського

Слайд 24

Рафаель «Сікстинська Мадонна» Богоматір Володимирська

Слайд 25

Слайд 26

Читайте вірші про любов. Хоч, кажуть, все придумали поети,- І почуття, в яких нуртує кров, І ніжності, і вірності тенета. Не вірте! Є любов така в житті, Що може навіть душу спопелити! Знайдіть для себе ці слова святі, Що змусять вас і плакать, і радіти. Знайдіть найкращі на землі слова – І подаруйте їх своїм коханим. Читайте вірші – в них любов жива! Тож хай вона у вас в душі не в’яне!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література