Микола Гоголь - Втілення в образі Тараса Бульби кращих рис запорозького козака
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Отже, виходить, щоби даремно пропадала козацька сила, щоби людина згинула, як собака, без доброго діла, щоби ні вітчизні, ні всьому християнському світові не було від неї ніякої користі? Так нащо ж ми живем, на якого біса ми живем?.. Тарас (М. Гоголь «Тарас Бульба»)
“Полководці… готувалися дати бій. Тарас вже бачив це по руху і шуму в місті і розторопно клопотав, будував, роздавав інструкції і накази, встановив в три табори курені, обнісши їх возами у вигляді фортеці, - рід битви, в яких бували непереможні запорожці; двом куреням повелів забратися в засідку; вбив частину поля гострими кілками, зламаною зброєю, уламками списів, аби при нагоді загнати туди ворожу кінноту. І коли все було зроб- лене, як потрібно, сказав промову козакам, не для того, щоб схвалити і освіжити їх, - знав, що і без того міцні вони духом, - а просто самому хотілося висловити все, що було на серці”.
Чин? Де проводив більшу частину життя? Яких звичаїв дотримувався? Як ставився до польських звичаїв? Яку віру захищав? В чому бачив зміст життя? Для чого звав гостей? Чому змінив день поїздки?
Портрет Поведінка в сім’ї Ставлення до синів Ставлення до козацької старшини Ставлення до рядових козаків Ставлення до смерті Ставлення до безчестя Висновок
Схожі презентації
Категорії