X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ганс Крістіан Андерсен Hans Christian Andersen

Завантажити презентацію

Ганс Крістіан Андерсен Hans Christian Andersen

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ганс Крістіан Андерсен Hans Christian Andersen (1805 – 1875 р.р.)

Слайд 2

«...Я твердо вирішив писати казки!» Г.-К. Андерсен Ганс - Крістіан Андерсен видатний датський казкар, романіст, поет і драматург.

Слайд 3

Літературна карта Ганс Крістіан Андерсен (1869 р.) Дата народження: 2 квітня 1805 р. Місце народження: Данія, Оденсе Дата смерті: 4 серпня 1875 р. Місце смерті: Данія, Копенгаген Національність: датчанин Мова творів: данська Рід діяльності: письменник, поет Напрямок: новели, казки

Слайд 4

Народження письменника Є поблизу зелених берегів Данії невеличкий острів Фюн. Саме там у м. Оденсі в сім'ї шевця Ганса Андерсена та його дружини Ганни-Марії 2 квітня 1805 р. народився син Ганс-Крістіан, якому судилося стати найзнаменитішим казкарем світу.

Слайд 5

Оденсе – батьківщина Андерсена

Слайд 6

Батьки Андерсена Його батько був бідним черевичником, мати Ганна Марі Андерсдаттер - прачкою.

Слайд 7

Пророкування долі Щоб прогодувати себе і єдиного сина, наймалася на важку і брудну поденну роботу, але долі не скорилася. Вона знала, що її дитина колись стане знаменитою і на її честь в Оденсе запалять прекрасний феєрверк. Саме таку долю напророкувала хлопчику одна з віщунок.

Слайд 8

Легенди Данії У Данії існує легенда про королівське походження Андерсена, бо в ранній біографії він писав, що в дитинстві грався з принцом Фрітсом, і у нього не було друзів серед вуличних хлопчисьок — лише принц.

Слайд 9

Фантазії батька Причиною цієї фантазії були розповіді батька Ганса Хрістіана про те, що він нібито є родичем короля.

Слайд 10

Захоплення малого Ганса У ранньому дитинстві Ганс Крістіан був замкнутою дитиною з великими блакитними очима. Він сидів у кутку і займася своєю улюбленою грою - ляльковим театром. Це захоплення він зберіг і в юності.

Слайд 11

Випробування долі Батько Ганса-Крістіана помер, коли хлопчикові ледве виповнилося 11 років. Матері його було важко дати освіту синові і в 14 років він покидає рідне місто і їде шукати щастя до столиці - Копенгагена.

Слайд 12

Роки митарства Гансу довелося самому заробляти собі на прожиття. Він був підмайстром спершу в ткача, потім у кравця, працював на сигаретній фабриці.

Слайд 13

Перші п’єси Ганс-Крістіан хотів стати актором. І хоча тут його спіткала прикра невдача, однак перші спроби писати власні п’єси були помічені. Йому надають стипендію і право безкоштовного навчання у латинській школі.

Слайд 14

Навчання У 1828 р. Ганс-Крістіан стає студентом Копенгагенського університету.

Слайд 15

Початок літературної діяльності Молодий Андерсен починає писати вірші і у 1827 р. друкує поезію”Вечір”. А вже через три роки виходить друком його перша збірка. Цю книгу підтримав своєю авторитетною думкою видатний датський поет Еленшлегер.

Слайд 16

Перші твори У 1826-1827 р.р. виходять перші друковані вірші Андерсена, а в 1829 р. - дорожні нотатки - книжка «Подорож пішки від Хольмен-капалу до східного мису острова Амагер».

Слайд 17

Великий Казкар З 1835 р. друкує казки, яких за 40 років написав 156. “Казки, розказані дітям” зажили всесвітньої слави.

Слайд 18

Геніальність казкаря Він створював казки на власні сюжети, підказанні самим життям у далеких і тривалих подорожах. А таких Андерсен звершив аж 29, побувавши не тільки в країнах Європи, але й в Азії, і навіть в Африці.

Слайд 19

“Нові казки” У 1843 р. Андерсен змінив назву своїх казок на “Нові казки”.

Слайд 20

Творець літературної казки Андерсен – творець літературної казки, вдумливий дослідник її художніх особливостей.

Слайд 21

Справжній казкар Андерсен був настільки оригінальний, що не вкладався у визначені його попередниками закони і норми казки. Він став справжнім творцем літературної казки, що так і називається - андерсенівською.

Слайд 22

Казки та історії У 1850-1870 рр., визначаючи жанр своїх фантастичних книжок, він уже писав - казки та історії.

Слайд 23

Повчальність казок Казки Андерсена однаково цікаві і дітям, і дорослим. Вони мають другий план - тобто підтекст. Підтекст - це думка, висновок, який повинен зробити розумний читач, а дурень, звичайно, підтексту й не помітить.

Слайд 24

Перекладачі казок Твори Андерсена російською мовою переклала Марко Вовчок, українською – М.Загірня, М.Старицький, О.Іваненко та інші.

Слайд 25

Всесвітня слава Геніальний датський казкар Андерсен належить до тих улюблених дітьми письменників, слава яких зростає з року в рік, а твори Андерсена майбутні діти так само любитимуть, як і юне покоління нашого часу.

Слайд 26

В пам’ять казкарю У 1953 р. в Данії засновано міжнародну Андерсенівську премію. А 2 квітня, у день народження казкаря, відзначається міжнародний День дитячої книги.

Слайд 27

Золота медаль Раз на два роки 2 квітня Міжнародна Рада з книг для дітей проголошує чергового лауреата Золотої медалі Ганса Крістіана Андерсена — автора кращої дитячої книги. Цю нагороду називають Малою Нобелівською премію.

Слайд 28

Почесний громадянин Настав час збуватися пророцтвам старої віщунки. Тож коли через 50 років він повернувся до рідного містечка, його чекав не лише розкішний феєрверк, а й прижиттєвий пам'ятник. Земляки проголосили його почесним громадянином Оденсе, а у світі, здавалося, не було мови, на яку б не переклали його казки.

Слайд 29

Помер видатний датський письменник, засновник літературної казки, у віці сімдесяти років 4 серпня 1875 року в Копенгагені.

Слайд 30

Література 1. Гренбек Б. Ханc Кристиан Андерсен. Жизнь. Творчество. Личность. - М., 1979.; 2. Брауде Л. Ю. Жизнь и творчество Ханса Кристиана Андерсена. - Л., 1973. 3. БраудеЛ. Ю. Жизнь и творчество Ханса Кристиана Андерсена. — Ленинград, 1973; 4. Грёнбек Бо. Ханс Кристиан Андерсен. Жизнь. Творчество. Личность. — Москва, 1979; 5. Муравьева И. Андерсен. — Москва, 1961; 6. Переслегина Э.В. Ханс Кристиан Андерсен. Биобибл. указ. — Москва, 1979.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література