X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Федеріко Ґарсія Лорка

Завантажити презентацію

Федеріко Ґарсія Лорка

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Виконала учениця 11-Б класу Мироненко Алла

Слайд 2

Федеріко Ґарсія Лорка  — іспанський поет і драматург, відомий також як музикант і художник-графік. Один з найяскравіших і значніших діячів іспанської культури XX ст. Підпис

Слайд 3

Лорка народився 5 червня 1898 р. в містечку Фуенте-Вакерос в іспанській провінції Гранада.

Слайд 4

Будинок Лорки - зараз музей, в якому постаралися зберегти ту обстановку, яка була спочатку.

Слайд 5

Батько Лорки був заможним орендарем, мати - вчителькою.

Слайд 6

Дитинство юного Федеріко пройшло в атмосфері поезії та музики.

Слайд 7

Федеріко навчився співати раніше, ніж говорити. Мелодія у нього передувала поняттю, емоційне сприйняття - логіці. Поет дуже високо цінував цю внутрішню мелодію. У дитинстві він був одержимий музикою.

Слайд 8

Він навіть по вулицях ходив, підкоряючись ритму звучної в ньому музики: якщо всередині співалося урочисте адажіо, він йшов по дорозі повільно і статечно, коли ж починалося престо фуріозо - мчав стрімголов.

Слайд 9

Уже в юності він виступав на естраді як багатообіцяючий піаніст, виконував Моцарта, Бетховена, Шумана, Шопена.

Слайд 10

В 1909 р. родина переїхала в Гранаду.

Слайд 11

Головне, що вразило Лорку в цьому місті - постійний звук води, що ллється, як би висів у повітрі. Вода дзюрчала в канавках, голосно танцювала в фонтанах, хлюпалася в береги поточних по місту річок - Даррен і Хеніль.

Слайд 12

Лорка називав себе «сином води», покликаним оспівати «велике життя Води», «роздуми і радість води», її хмільну музику. І вода заспіває потім в його віршах, чуттєва і прекрасна.

Слайд 13

У 1914 році Лорка вступає у Гранадський університет на факультет права, літератури і філософії.

Слайд 14

Там він пише потайки свої перші вірші. Це дає свої результати, тому до 1917 році виходить його перша публікація: есе до сторіччя Соррільі, а в 1918 році - перша книга. Це була збірка замальовок "Враження і пейзажі", навіяний його поїздками по містах Старої Кастилії.

Слайд 15

В 1919р. Лорка переїжджає в Мадрид і вступає у вільний інститут, так звану Студентську резиденцію.

Слайд 16

Там Лорка познайомився з Сальвадором Далі і Луїсом Бонюелем із Григоріо Мартінесом Сьєрра, директором театру «Еслава» . Лорка із Сальвадором Далі Лорка із Луїсом Бонюелем

Слайд 17

На прохання Сьєрри Лорка пише свою першу п'єсу «Чаклунство метелика») і здійснює її постановку ( 1919 -1920).

Слайд 18

Лорка створював новий театр - поетичний. Він вважав, що тільки поетичний театр витримує всі випробування часу, що за ним майбутнє. Але це було ще нове і незвично для публіки. П'єса з тріском провалилася. Публіка була оскаженіла: їм, дорослим людям, пропонували всерйоз вникнути в переживання всяких там мушок і таракашек!

Слайд 19

В 1921 році виходить у світ перша збірка віршів Гарсіа Лорки. Він називався просто: «Книга віршів». Поет пробує сили в різних жанрах: елегія, балада, мадригал, романси, олександрійський вірш, імпресіоністичні замальовки.

Слайд 20

Лорка відвідував щоденні студентські зборища в кафе «Аламеда» на площі Кампільо - свого роду клубні засідання. Лорка перший зліва

Слайд 21

У 1923 році Лорка здав в Гранаді іспит на ступінь ліцензіата права. Але ця подія була важливим скоріше для батька Федеріко. Для нього ж самого набагато більш значним виявився фестиваль народної Андалузії пісні - канті-хондо.

Слайд 22

У наступні роки Гарсіа Лорка стає помітною фігурою серед художників-авангардистів. У нього виходять нові поетичні збірки, включаючи «Циганські романсеро». У цих віршах поет, за його власними словами: «хотів злити циганську міфологію з усієї сьогоднішньої повсякденністю».

Слайд 23

В 1929р. Гарсіа Лорка їде в Нью-Йорк, в результаті чого незабаром з'являються нові твори - книга віршів «Поет у Нью-Йорку», (1931), п'єси «Публіка», (1931, 1936) і «Коли пройде п'ять років» (1931).

Слайд 24

Повернення поета до Іспанії збіглося з падінням режиму Прімо де Рівери і встановленням республіки. У 1931 році Гарсіа Лорку призначають директором студентського театру La Barraca. Працюючи в театрі, Лорка створює свої найвідоміші п'єси «Криваве весілля», «Йерма» і «Дім Бернарди Альби ».

Слайд 25

Перед початком громадянської війни Гарсіа Лорка виїжджає з Мадрида в Гранаду, хоча було очевидно, що там його чекає серйозна небезпека: на півдні Іспанії були особливо сильні позиції правих. 18 серпня 1936 націоналісти заарештовують Гарсіа Лорку, і наступного дня поета вбивають як республіканця та комуніста.

Слайд 26

Після цього до смерті генерала Франко книги Гарсіа Лорки були заборонені в Іспанії. Твори Гарсіа Лорки перекладені на багато мов.

Слайд 27

Пам”ятник Лорці у Мадриді

Слайд 28

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література