X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Діккенс Різдвяна пісня у прозі

Завантажити презентацію

Діккенс Різдвяна пісня у прозі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Чарльз Діккенс – англійський письменник-романіст. Повість “Різдвяна пісня у прозі”. ©

Слайд 2

Епіграф уроку Ці радісні дні – дні милосердя, доброти, всепрощення. Це єдині дні в усьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають одне одному серця і бачать у своїх ближніх – навіть у бідних і знедолених – таких людей, як вони самі. Ч. Діккенс

Слайд 3

Бесіда з учнями Діти, що ви знаєте про Різдво? Коли і чому виникло це свято? Коли відзначають Різдво в різних країнах? Як святкують Різдво у нас? Які різдвяні символи вам відомі?

Слайд 4

Чарльз Діккенс – видатний англійський письменник Ч. Діккенс народився в 1812 р. у м. Лендпорті. У дитинстві йому довелося тяжко працювати, бо сім’я бідувала. Творчі здібності він виявляв ще підлітком. У 19 років хлопець став чудовим репортером. А також писав твори, героями яких були прості знедолені люди. З особливою теплотою і співчуттям Діккенс писав про бідних дітей.

Слайд 5

Особливості “Різдвяних повістей” Чарльза Діккенса До створення “Різдвяних повістей” Ч. Діккенс приступив у 40-х роках ХІХ ст. “Різдвяний” цикл Діккенса складається з п’яти повістей: “Різдвяна пісня у прозі” (1843), “Дзвони” (1844), “Цвіркун за вогнищем” (1845), “Битва життя” (1846), “Одержимий” (1848). Діккенс дуже любив Різдво. Особливості його “різдвяних” оповідань – це процес душевного переродження героя. За умовою жанру на таку трансформацію давалася лише одна ніч. Але ця ніч була різдвяна, коли можливі різні дива.

Слайд 6

Хто такий Ебенезер Скрудж? “О! Скрудж був справжній “жмикрут”… Це був старий грішник – заздрий, жадний, твердий і гострий, як кремінь… Через холод у душі і вся постать його немов заморозилася… Холодний іній лежав у нього на голові, на бровах і на сухім підборідді. Скрудж всюди носив із собою той холод… він морозив ним свою контору і не давав їй нагрітися… навіть на Різдво”.

Слайд 7

Це цікаво Скрудж – демон західного походження, що зображується у вигляді класичного худющого “буржуя”. Цей демон дуже злобний. Людина, в яку він вселяється, стає неймовірно скупою і ніколи не допомагає близьким. Боротьбу зі Скруджем треба починати із себе. Виганяти його з інших – марно, бо той, у кому сидить Скрудж – морально глухий, черствий і байдужий.

Слайд 8

Запрошення від племінника на різдвяний обід “Будьте здорові зі Святим вечором, з веселим Різдвом, дядечку! То говорив Скруджів племінник… “Що за дурниці!” – відказав Скрудж… “Та не гнівайтесь, дядьку! – мовив племінник, – а краще приходьте до нас завтра обідати”.

Слайд 9

Скрудж і хлопчик, що співав різдвяну пісню

Слайд 10

Схема “Три зустрічі”

Слайд 11

Скрудж і Марлеєва тінь То була Марлеєва тінь… Ланцюг, що тяг Марлей за собою, був прив’язаний йому до стану… Він був зроблений…із скриньок на гроші, з ключів, із замків, з конторських книг, паперів і з важких мішків з грошима. Все це було зроблене із заліза. Тіло в привида було таке прозоре, що Скрудж…міг бачити два гудзика на каптані ззаду.

Слайд 12

Бесіда з учнями Що ви дізналися про Скруджа і Марлея? Які люди приходили до Скруджа напередодні Різдва? Що здивувало Скруджа, коли він повернувся додому? Навіщо з’явився дух Марлея до колишнього компаньйона? Які почуття охоплюють Скруджа під час зустрічі з духом Марлея?

Слайд 13

Теорія літератури. Композиція художнього твору. Композиція “Різдвяної пісні в прозі” Композиція – побудова, розташування і взаємозвязок усіх частин твору. Експозиція – зображення життя Скруджа на початку твору. Зав’язка – поява привида Марлея. Розвиток дії – подорожі з духами. Кульмінація – присутність Скруджа на власних похоронах. Розв’язка – переродження героя.

Слайд 14

Підсумки уроку Які факти з біографії Ч. Діккенса ви запам’ятали? Назвіть твори про Різдво, написані Чарльзом Діккенсом. Яке у вас склалося враження від образу Скруджа? Чи може, на вашу думку, цей герой змінитися на краще?

Слайд 15

Домашнє завдання Прочитати ІІ, ІІІ, IV строфи “Різдвяної пісні у прозі”. Намалювати ілюстрації до твору (за бажанням).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література