Ч.Діккенс. "Різдвяна пісня у прозі"
Завантажити презентаціюПрезентація по слайдам:
Ці радісні дні — дні милосердя, доброти, всепрощення. Це Єдині дні в усьому календарі, коли люди, наче за мовчазною згодою, вільно розкривають одне одному серця і бачать у своїх ближніх — навіть у бідних та знедолених — таких людей, як вони самі. Чарлз Діккенс Епіграф уроку
Життєвий і творчий шлях письменника Народився 7 лютого 1812 року в місті Лендпорт. 1814 року разом із сімєю переїжджає до Лондона. У 1824 році батько за борги потрапляє до вязниці і хлопчик змушений іти працювати на підприємство, де виготовляли ваксу. 1827 року починає працювати клерком, вивчає стенографію. 1833 році надрукований перший нарис «Обід на Поплар-Вок».
У квітні 1836 р. Чарлз Діккенс одружився із Кет Хоґарт . Багато працює. У світ виходять його твори: «Пригоди Олівера Твіста», «Нариси Боза», «Посмертні записки Піквікського клубу». У 1844р. він подорожує Італією, Францією, Швейцарією. 19 січня 1842 р. Діккенс вперше поїхав до США. Американські враження були матеріалом для роману «Життя і пригоди Мартіна Чезлвіта» та «Різдвяної пісні у прозі». 8 червня 1870 року письменник помер. Звістка про його смерть буквально приголомшила Англію. Це була національна трагедія. Його поховано в куточку поетів у Вестмінстерському абатстві.
Дім-музей Чарлза Діккенса в Лондоні Дім - музей письменника в Лондоні існує вже 87 років. Музей знаходиться в єдиному будинку, який зберігся до наших днів, де жив письменник. Чарлз Діккенс і його дружина Катерина переїхали в будинок № 48 в квітні 1837, через рік після весілля і жили тут до листопада 1839. Саме в ці роки Діккенс публікує романи «Записки Піквікського клубу» та «Олівер Твіст».
У 1932 році будинок по вулиці Дауті був під загрозою знесення, але був викуплений товариством Діккенса, яке існувало близько двадцяти років. Будинок був відремонтований і 9 червня 1925 в ньому відкрили дім-музей Чарлза Діккенса. В музеї зібрані як експонати епохи Діккенса в цілому, так і його письменницької кар'єри, про його твори і героїв, про його особисте й сімейне життя.
Особливості різдвяних творів Діккенса Окрім усіх інших титулів, що їх має Чарлз Діккенс, його часто ще називають «батьком англійського Різдва». У це важко повірити, але був час, коли Різдво в Англії майже не святкували. Пуританські настрої XVII ст. винищили давні народні звичаї, пов’язані з цим святом, але натомість не запропонували нічого нового. І свято зникло, залишилася лише щорічна святкова проповідь із церковної кафедри. Відродити давні добрі веселощі взялася королева Вікторія. Саме вона запровадила позичену в Німеччині традицію прикрашати на Різдво ялинку, співати «керолз» (різдвяні релігійні гімни — аналог наших колядок) та виготовляти різдвяні вітальні листівки. А яке справжнє родинне свято без доброї книжки для родинного читання? Телевізора ж тоді ще не було…
І саме Ч. Діккенсу випала честь «відкрити» різдвяну тему в англійській літературі — до нього це вже зробили Гофман в німецькій та Андерсен в данській. Першу різдвяну повість Діккенс написав 1843 р. у теплій сонячній Італії. Це була славнозвісна «Різдвяна пісня у прозі», яка викликала неймовірний захват у читачів. Відтоді й аж до самої смерті Ч. Діккенс майже щороку писав по одному різдвяному твору — повість чи оповідання. Усього в його доробку понад десяток таких творів, але найбільшою читацькою увагою й донині користується цикл «Різдвяні повісті», написаний у Італії протягом 1843‑1848‑х років: розпочинає його «Різдвяна пісня», а далі йдуть «Новорічні дзвони», «Цвіркун домашнього вогнища», «Битва життя» й «Одержимий».
Одне з оповідань збірки називається «Різдвяна пісня у прозі» і має підзаголовок «Святвечірнє оповідання з привидами»
Бесіда за прочитаним «Марлеєва тінь» (строфа І) Які почуття у вас викликали прочитані сторінки повісті? Коли відбуваються події, описані у творі? Чи збирався Скрудж святкувати Різдво? Чи всі герої повісті шанують Різдво? Хто і з якою метою з'явився до Скруджа в різдвяний вечір у вигляді привида? Визначте, для кого і для чого живе людина на землі? Чи маєте ви бажання дочитати повість до кінця? Чому?
Домашнє завдання Прочитати ІІ, ІІІ, ІV строфи повісті «Різдвяна пісня у прозі». Індивідуальні творчі завдання.
Схожі презентації
Категорії