X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Данте Алігь’єрі

Завантажити презентацію

Данте Алігь’єрі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Данте Алігь’єрі

Слайд 2

Бліц-опитування 1. У якому місті народився і жив славетний поет? 2. Чому поет називав себе “безвинним вигнанцем”? 3. Укажіть найвідоміший твір Данте та час його створення 4. Поясніть виникнення назви поеми 5. Розкрийте особливості композиції поеми 6. Якою строфою написана “Божественна комедія”? 7. Хто з героїв супроводжує Данте протягом усієї поеми? 8. Яку роль в уявних мандрах поета відіграє Вергілій? 9.Хто така Беатріче? Яка її роль в житті Данте?

Слайд 3

Установіть відповідність між персонажем поеми і місцем його знаходження у Пеклі: 1. Вергілій 2. Папа Анастасій 3. Франческа і Паоло 4. Кассій А любострасники; Б нехрещені; В зрадники; Г єретики.

Слайд 4

Установіть відповідність між ім'ям персонажа «Божественної комедії» і його реальністю: 1.Вергілій 2. Цезар 3. Іуда 4. Еней А міфологічні герої; Б античні поети; В історичні особи; Г біблійні персонажі.

Слайд 5

Установіть відповідність між образами «Божественної комедії» і їх характеристикою: 1 Ліс 5 Вергілій 6 Беатріче А похмурий; Б божественна мудрість; В людський розум.

Слайд 6

Помилки та людські пороки

Слайд 7

властолюбство честолюбство жадібність

Слайд 8

Прокладає шлях до спасіння душі

Слайд 9

Слайд 10

Пекло Зрадники Обманщики Убивці Єретики Гнівливі Марнотратники Чревоугодники Любострастники Нехрещені

Слайд 11

Слайд 12

Чистилище

Слайд 13

ДАНТЕ АЛІГ’ЄРІ “Божественна комедія”. Подорож до Раю

Слайд 14

Чи можна досягти найвищого блаженства?

Слайд 15

Слайд 16

У третій частині ліричний герой поеми потрапляє до Раю. Рай уявляється авторові у вигляді величезної троянди, на пелюстках якої знаходятья душі праведників. Над ними, в оточенні сліпучого сяйва перебуває Бог.

Слайд 17

Слайд 18

Небесний Рай знаходиться в межах планет Сонячної системи. На Місяцевому, Меркурієвому, Венериному, Сонцевому, Марсовому, Юпітеровому, Сатурновому та Зірковому небі перебувають душі праведників.

Слайд 19

На Кристалічному небі, котре оточує Небесний Рай, перебувають янголи. Світосяйна ріка відділяє ці сфери від Емпірею – світу безмежності, де знаходиться Бог. Земні закони тут вже не діють, є лише божественний закон – любов. Запитання: Чим Земний Рай відрізняється від Небесного?

Слайд 20

Слайд 21

Запитання і завдання: Чому душа Вергілія облишила Поета біля Раю? Хто знайомив мандрівника з облаштуванням Небесного Раю?

Слайд 22

Місяць – перше небо Раю. Тут перебувають душі людей, котрі не дотримали своїх обітниць, але зберегли прагнення до ідеалу (Константа) Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 23

Меркурій – друге небо Раю, де знаходяться душі честолюбних (Ромео Вілланов) Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 24

Третє небо Раю - Венера - притулок для душ люблячих людей Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 25

Сонце – четверте небо Раю - оточують два сузір’я душ найбільших мудреців (Соломон) Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 26

Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії” Марс – п’яте небо Раю. Тут знаходяться душі воїнів, що загинули, захищаючи віру (Каччагвід)

Слайд 27

Шосте небо Раю – Юпітер. Тут перебувають душі справедливих людей Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 28

На Сатурні – сьомому небі Раю - знаходяться душі монахів, котрі спостерігали за життям і служили Богові. Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії”

Слайд 29

Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії” Серед зодіакальних сузір'їв, на восьмому небі Раю, Поет бачить архангела Гавриїла, Святих Марію, Петра, Якова, Іоанна і пізнає божественну мудрість та силу

Слайд 30

Ілюстрація Г. Доре до “Божественної Комедії” На дев'ятому небі Раю знаходиться Першорушій – дев'ять ангельських сфер та Емпірей (в центрі)

Слайд 31

Ілюстрація Г. Доре до “Божественної комедії” Останнє небо Раю – це Небесна Троянда, де знаходяться престоли Бога та Богородиці. Тут перебувають душі людей, що вірували в Христа грядущого та явленного, Іоанн Хреститель. Поета супроводжує Бернар Клервоський (засновник ордену монахів – бернардинців).

Слайд 32

Завдання Доповніть поясненнями запис “Алегоричний смисл “Божественної Комедії” : Поет – втілення душі. Вергілій – розуму. Беатріче – найвищої мудрості. Подорож потойбічним світом – шлях… Пекло – символ… Рай – символ… Чистилище – перехід …

Слайд 33

“Божественна комедія” Життя – це біль, до того ж, біль неминуча Життя – це біль, але переборовши її, ми неодмінно здобудемо радість і блаженство Життя – це радість і блаженство

Слайд 34

Принцип побудови сюжету і в останній частині поеми залишається незмінним. Поет і його проводир — спочатку Беатріче, а потім філософ-містик Бернар Клервоський — мандрують потойбічним світом, ведучи розмови з душами, що їх зустрічають на своєму шляху.

Слайд 35

Апостол Іоанн Бернар Клервоський Апостол Яків

Слайд 36

Найпалкіше, однак, прагне автор «Божественної комедії» збагнути таємницю стосунків між людиною і Божеством, людиною і Всесвітом. Цілий синкліт мислителів з’являється на сторінках поеми: Фома Аквінат, Петро Даміан, Бернар Клервоський.

Слайд 37

Фома Аквіант Петро Даміан

Слайд 38

Виразне читання уривку “Рай” пісня 33

Слайд 39

Що потрібно зробити, щоб рай був уже на землі?

Слайд 40

В Україні твори Данте відомі з початку XIX століття. Високо цінував поета Тарас Шевченко. До творчості славетного флорентійця звертається і Леся Українка. Постійний інтерес до художньої спадщини поета виявляв І. Франко. Згадку про це ми знаходимо в листі до М. Драгоманова.

Слайд 41

Тарас Шевченко Леся Українка

Слайд 42

Іван Франко Микола Драгоманов

Слайд 43

Розкрити перед українським читачем красу слова італійського поета намагався і В. Самійленко. В останні роки життя над перекладом «Божественної комедії» працював М. Драй-Хмара. Перший повний переклад «Пекла» здійснив П. Карманський. Редагував текст М. Рильський. Редагування, однак, поступово перетворилося на співавторство.

Слайд 44

В. Самійленко М. Драй-Хмара М. Рильський

Слайд 45

Предмет поеми – людина, яка силою своєї волі, за заслугу або через непослух, зазнає справедливої -1- або -2- . ДАНТЕ 1 – винагороди 2 - покарання -1- -2-

Слайд 46

Знайдіть «четверте зайве» 1. Вовчиця, тигр, лев, пантера. 2. Пекло, Земля, Чистилище, Рай. 3. Улісс, Уголіно, Франческа, Беатріче. 4. Данте, Вергілій, Беатріче, Бернар.

Слайд 47

Домашнє завдання Підготуватися до контрольної роботи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література