X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Червоне і чорне"

Завантажити презентацію

"Червоне і чорне"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Червоне і чорне» Жульєн Сорель Роман «Червоне і чорне» — правдива оповідь про суспільство епохи Реставрації у Франції. Це соціально-психологічний роман, в основі якого лежить конфлікт особистості із суспільством. Шлях головного героя Жульєна Сореля наштовхує на думку, що в епоху Наполеона він міг би стати героєм, а в епоху Реставрації змушений або пристосуватися, або загинути.

Слайд 2

Це почалося давно. Ромен Коломб, виконувач духівниці і перший біограф Стендаля, в біографічній замітці про свого покійного друга писав: «Вже більше року я бачив на письмовому столі Бейля рукопис, на обкладинці якої великими літерами стояло:" Жюльєн "; ми ніколи про це не розмовляли. Якось вранці, в травні 1830 року, він раптом перервав бесіду, яку ми вели, і сказав мені: "А що якщо ми назвемо його" Червоне і чорне ". Не розуміючи, що він має на увазі цією фразою, яка не має ніякого відношення до предмета нашої розмови, я запитав його, що це означає. Але він, продовжуючи свою думку, відповів: "Так, його потрібно назвати" Червоне і чорне ". І, взявши рукопис, він замінив цими словами назву "Жюльєн" ». Астьє протиставляє чорному кольору Конгрегації червоний колір мантії суддів, що засудила Жюльєна до смерті. До того ж думку, не без деяких коливань, приходить і П'єр-Жорж Кастекс. Жорж Садуль стверджує, що « Жюльєн Сорель борються ... чорні сутани прихильників Карла X і червоні знамена 1793 ». Чому роман називався «Червоне і чорне»?

Слайд 3

Жульєн Сорель — представник покоління початку 20-х років XIX століття. Йому властиві риси романтичного героя: незалежність, почуття власної гідності, бажання змінити долю, бажання боротися і досягати мети. Він — яскрава особистість, у ньому все понад норму: сила розуму, воля, мрійливість, цілеспрямованість. ПРИМЕЧАНИЕ Чтобы изменить изображение на этом слайде, выберите и удалите его. Затем нажмите значок "Вставка рисунка" в заполнителе, чтобы вставить нужное изображение.

Слайд 4

ПРИМЕЧАНИЕ Чтобы изменить изображение на этом слайде, выберите и удалите его. Затем нажмите значок "Вставка рисунка" в заполнителе, чтобы вставить нужное изображение. Фото з фільму «Червоне і чорне» Наш герой — син теслі. Він живе в маленькому провінційному містечку Вер'єрі з братами і батьком і мріє вирватися звідси у великий світ. У Вер'єрі його ніхто не розуміє. «Усі домашні нехтували ним, і він ненавидів своїх братів і батька...»

Слайд 5

ПРИМЕЧАНИЕ Чтобы изменить изображение на этом слайде, выберите и удалите его. Затем нажмите значок "Вставка рисунка" в заполнителе, чтобы вставить нужное изображение. І от перша перемога, перший «вихід у світ». Жульєна запрошує до себе в будинок вихователем дітей мер Вер'єра пан де Реналь. Уже через місяць діти обожнювали молодого вихователя, голова сімейства перейнявся до нього повагою, а пані де Реналь відчувала до нього щось більше, ніж проста повага. Фото з театральної сцени «Червоне і чорне»

Слайд 6

Життя в будинку пана де Реналя було наповнене лицемірством, прагненням до наживи, боротьбою за владу, інтригами і плітками. «Совість Жульєна стала нашіптувати йому: «Ось воно — це брудне багатство, якого і ти можеш досягти і насолоджуватися ним, але тільки в цій компанії. О Наполеон! Які прекрасні були твої часи!..» Жульєн почував себе самотнім у цьому світі. Завдяки заступництву кюре Шелана Сорель потрапляє в Безансонську духовну семінарію. «Якщо Жульєн лише очерет, що гойдається, нехай загине, а якщо це людина мужня, нехай пробивається сам», Фото зі театральної сцени «Червоне і чорне»

Слайд 7

Учився він гарно, але від семінаристів тримався осторонь. Незабаром побачив, що «знання тут і в гріш не ставлять», тому що «успіх у науках здається підозрілим». Жульєн зрозумів, що заохочується: лицемірство, «аскетичне благочестя». І нарешті — перше підвищення: його призначили репетитором з Нового і Старого завіту. Жульєн відчував підтримку абата Пірара і був вдячний йому за цеЖульєн переїжджає в Париж, у будинок маркіза де Ла-Моля і стає його особистим секретарем. Ще одна перемога. Починається життя в особняку маркіза. Що ж він бачить?

Слайд 8

Перед ним відкрився новий світ. Але цей новий світ був таким самим, як і світ у Вер'єрі і Безансоні. Усе було засновано на лицемірстві і наживі. Матильду, цю пересичену світську красуню, приваблювали в Жульєні його розум, неординарність і безмежне честолюбство. Але кохання це було зовсім не схоже на яскраве і світле почуття, яке зв'язувало Жульєна з пані де Реналь. Кохання Матильди і Жульєна скоріше нагадувало дуель двох честолюбців. Але воно цілком могло б закінчитися шлюбом, якби не лист пані де Реналь, написаний під впливом братів-єзуїтів. «Скільки чудових планів — і от в одну мить... усе це розсипається на порох», — думає Сорель.

Слайд 9

Лист пані де Реналь зруйнував всі плани Жульєна і поставив крапку на його кар'єрі. Прагнучи помститися, він робить безглуздий учинок — у вер'єрській церкві стріляє в пані де Реналь. Отже, усе, чого так довго і цілеспрямовано прагнув Жульєн, доводячи, що він Особистість, було зруйновано. Після цього будуть в'язниця, суд, вирок. Жульєн знаходить у собі мужність гідно зустріти смерть. Так гине розумна і неординарна людина, яка зважилася зробити кар'єру, не гребуючи ніякими засобами. 

Слайд 10

Презентацію виконували учні 10 класу Семенець Олег Ковальчук Аліна Олександрівна Допомога по цитатам Сокольвак Катерина Інші завдання(тести) Юрченко Анна

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література