X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чарлз Діккенс

Завантажити презентацію

Чарлз Діккенс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чарлз Діккенс (1812 – 1870) життєвий і творчий шлях Уч. Юсипович І.В. гімназія “Троєщина” м.Київ Наташа - Письмо пришло от: Юсипович І.В. Київ irina_us@meta.ua ----------------------------------------------------------------- Куда вносить изменения: ІІІ Полные уроки В какой предмет: Зарубежная литература класс: 10 Тема: Чарлз Діккенс (1812 – 1870) життєвий і творчий шлях Урок: Опция: презентація уроку Что не так: презентація уроку Поступившее предложение это: Другое Ссылка на лучшие учебники Юсипович І.В.:

Слайд 2

Я робив і робитиму все, на що здатна людина, аби наполегливістю, терпінням, невпинною працею прокласти собі шлях. Ч.Діккенс

Слайд 3

Ч.Діккенс 1812 - 1870 Френсіс Олександр “Портрет Діккенса” Пауер Фріз “Портрет Діккенса”

Слайд 4

Чарлз Діккенс Фундатор англійського критичного реалізму, письменник-урбаніст, твори якого читали представники усіх прошарків суспільства. Не відкидав романтичних традицій, був прихильником розкриття психології особистості. Головне – не суспільство, а люди! Е.Шеффер “Ч.Діккенс”

Слайд 5

Життєвий шлях 1812р. – народився у Портсмуті в родині дрібного службовця. Мав дві сестри і трьох братів. 1820-22рр. - навчався у початковій школі. 1822р. – родина переїздить до Лондону. Батько збанкрутував і родина опинилася у борговій в’язниці. Чарлз дбає про себе сам. Працює на фабриці вакси. Невелика спадщина померлої родички визволяє сім’ю з ув’язнення. Чарлз продовжує навчання у приватній школі “Веллінгтонська домашня академія”. 1827р. – залишає навчання, працює клерком у судовій конторі. 1832р. - стає парламентським репортером, входить до кола лондонських журналістів.

Слайд 6

Літературний дебют 1833р. – опублікував один з “Нарисів Боза” 1836-1837рр. “Нариси Боза” (Боз – прізвисько молодшого брата Діккенса) привабили читача своєю дотепністю і влучністю характеристик; у них проявився демократизм автора, притаманний йому гумор, тонка спостережливість. Д.Макліс “Портрет Діккенса”

Слайд 7

Творчість 1-й період творчості (1833-1841) ранній 1836-1837рр.- “Посмертні нотатки Піквікського клубу” Надзвичайний успіх роману, залишає репортерську діяльність. 1837-1841рр. – “Пригоди Олівера Твіста” 1839р. -«Життя і пригоди Ніколаса Нікльбі» 1840-1841рр. – “Крамниця старожитностей”

Слайд 8

Творчий шлях 2-й період творчості пов’язаний із закордонними подорожами до Італії, Швейцарії, Франції, Америки. “Американські нотатки”, “Картини Італії”. 1843 – 1848рр. Створює цикл “Різдвяні повісті”. В основі ідеї милосердя і взаємодопомоги. 1848р. – роман “Домбі і син”. В.Басс “Мрії Діккенса”

Слайд 9

Творчий шлях 3-й період творчості Романи “Девід Коперфілд”1850р. “Холодний будинок”1853р. “Крихітка Дорріт”1857р. Соціально окреслена сатира. Р.Брюс “Діккенс із своїми героями”

Слайд 10

Творчий шлях 4-й період творчості Романи “Великі сподівання” 1861р. “Наш спільний друг” 1864р. Свідомо звертає увагу читачів на неможливість для простої людини в умовах тогочасної дійсності реалізувати свої мрії про щастя.

Слайд 11

Особиста сторінка У 17 років Діккенс пережив перше кохання — до Марії Біднелл, дочки директора банку. Марія залюбки приймала залицяння, але стати дружиною звичайного стенографіста аж ніяк не збиралась. Чарлз важко пережив біль і гіркоту нерозділеного почуття. У 24 роки (1836) одружився з донькою колеги журналіста Кетрін Хогарт, мав велику родину (дев’ять дітей). Кетрін Хогарт

Слайд 12

У 50-х pp. Діккенс заснував й очолив журнал «Домашнє читання», залучаючи до співпраці багатьох відомих і маловідомих письменників (Е. Гаскелл, В. Коллінз, Дж. Мередіт та ін.). Журнал мав свою програму: знайти доступ до родинного вогнища наших читачів, прилучитися до їхнього домашнього кола, розповідати «про сподівання, надії, перемоги, радощі та печалі не лише нашої країни, а й, наскільки це можливо, всіх інших країн світу...». Діккенс багато мандрував Італією, Швейцарією, часто бував у Франції, досить довго мешкав у Парижі. Він листувався з багатьма письменниками, акторами, критиками: В. Теккереєм, Е. Гаскелл, Дж. Еліот, А. Теннісоном, Дж. Мередітом та ін.

Слайд 13

Був багатим, успішним, купив у Кенте старовинний замок. Значне місце в житті Діккенса займали його виступи перед публікою з читанням своїх творів. Про нього писали як про найвидатнішого читця століття. Артистичні дані, сила темпераменту, привабливість створювали незабутнє враження у слухачів. Помер письменник від інсульту 1870 року. Діккенс з доньками

Слайд 14

Українські переклади Перші українські переклади творів Діккенса з'явилися у 80-х pp. XIX ст. У Львові 1880 р. опубліковано «Різдвяну колядку під заголовком «Святий вечір». У «Бібліотеці найзнаменитіших повістей» вийшли «Новорічні дзвони» (1882, пер. І. Белея), «Два міста» (1884), «Олівер Твіст» (1891). Пізніше твори Діккенса перекладали Н. Суровцева, С. Куликівна, В. Черняхівська, М. Іванов, М. Сагарда, К. Шмиговський, Ю. Корецький, Ю. Лісняк, Р. Доценко, О. Мокровольський, О. Терех та ін.

Слайд 15

Домашнє завдання Прочитайте р.1 – 10 роману “Пригоди Олівера Твіста”, визначте тему кожного розділу.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література