X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Чарльз Діккенс

Завантажити презентацію

Чарльз Діккенс

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Чарльз Діккенс (1812-1870) Англійський письменник вікторіанської епохи (ХІХ ст.). Народився 7 лютого 1812 року в англійському містечку Портсмут. Усе життя прожив у Лондоні. Помер 8 червня 1870 року. Похований у Вестмінстерському абатстві в спеціальному Куточку поетів. Найвідоміші твори: “Різдвяна пісня в прозі” “Пригоди Олівера Твіста” “Домбі й син”

Слайд 2

Вікторіанська епоха ( 1837 - 1901) - період царювання Вікторії, королеви Великобританії та Ірландії, імператриці Індії. Ознаки епохи: найвищий розквіт британської держави; піднесення економічного розвитку; покращення добробуту суспільства; розквіт культури та мистецтв; відсутність воєн; сувора моральність; поява поняття “джентльменство”

Слайд 3

Лондон вікторіанської доби

Слайд 4

Батько Чарльза Діккенса працював портовим чиновником, тому не міг дати своїм дітям все те, чого вони потребували (а дітей у родині було восьмеро).

Слайд 5

Дитинство Ч.Діккенса Коли Чарльзові виповнилося 10 років, сім'я збідніла й переїхала до Лондона. Щоб допомогти родині, Чарльз іде працювати на фабрику. Хлопчик змушений був працювати по 16 годин на добу в темному й сирому приміщенні, наклеюючи етикетки на банки з ваксою.

Слайд 6

У цей час у хлопця з'явилося нове захоплення - Лондон. Діккенс міг годинами блукати вулицями

Слайд 7

Сучасний Лондон

Слайд 8

Робота Чарльза приваблювала робота репортера. Він працював у місцевій газетці, потім був співробітником часопису «Дзеркало парламенту» Діккенс дуже швидко зумів виділитися з-поміж інших працівників редакції: його репортажі були надзвичайно цікаві. На той час журналістам заборонялося робити записи. Розгадка проста й оригінальна: Чарльз одягав довгі та тверді манжети, а потім списував їх дрібним письмом.

Слайд 9

Літературна творчість Ч. Діккенса

Слайд 10

В е с е л о г о Р і з д в а ! Діккенс сприймав Різдво як свято домашнього вогнища, любив веселий відкритий вогонь каміну, біля якого збиралася вся сім`я, любив прикрашені гілками гостролисту кімнати, веселі ігри та танці після вечері з традиційним пудингом та різдвяною індичкою.

Слайд 11

Різдвяна тематика У нарисі "Різдвяний обід" Діккенс вперше звернувся до теми Різдвяного свята як символу сімейної злагоди й затишку. Симпатії автора належать простому люду, який йому близький і зрозумілий.

Слайд 12

“Р і з д в я н а п і с н я в п р о з і” Незважаючи на тривалу бідність, голод, непосильну працю, Чарльз Діккенс зберіг віру в дива, бажання дарувати людям милосердя, співчуття й щедрість. Яскраве свідчення тому – повість “Різдвяна пісня в прозі”. Приємного читання!

Слайд 13

Афоризми Ч.Діккенса Немає на світі обману більшого, ніж самообман. Найкраща форма ввічливості, незалежно від того, де людина виховувалася — це не сунути ніс у чужі справи. Любляче серце коштує більше, ніж вся мудрість на світі. Нам дано життя з неодмінною умовою — хоробро захищати його до останньої хвилини.

Слайд 14

Теорія літератури Різдвяне оповідання – це художній твір, дія якого відбувається напередодні або під час Різдва і має щасливу розв'язку. Гуманізм – це людяність, тобто визнання людини найвищою цінністю в світі, повага до її розуму та гідності. Гуманіст – це людина, яка пройнята ідеями гуманізму, тобто має добре й дбайливе ставлення до людей, поважає їх. Гуманність – це любов і увага до людини, повага до людської особистості, добре ставлення до всього живого.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Різне